pamukçu arkadaşlar PAMUK verimleriniz nasıl paylaşalım.

Bizde 540 kg ortala elde ettik progen lydia
8f0d02eb5c2b64338fe1387a8ac328a3.jpg

Lydia’nın randımanı ne geldi geçen sene bizde ektik verim çok iyiydi ama randıman 38-39 arası geldi

Ben gloria ektim denemek icin lima ektim , limadan verim olarak memlun kalmadim . Seneye deneme tarlasi haric her yere gloria ekecegim . Randiman ortalamam 39.2 idi . Ben traktorun birisine sune tekeri takiyorum sadece ilaclama icin kullaniyorum . Surekli ilac attim bu sene, ballik nami diger balli basra icin .

Patates yerine ektik ikinci ürün olarak 250 kilo verdi. Geçen sene aynı tarla aynı tohum yine patates yeri ikinci ürün 340 kilo vermişti. Bu sene yağmur yedi. Biçer yerde çok bıraktı biçerciye yavaş git dedim bilmem ne dedim yerde dönüme rahat 20 kilo bıraktı.

Patates yerine ektik ikinci ürün olarak 250 kilo verdi. Geçen sene aynı tarla aynı tohum yine patates yeri ikinci ürün 340 kilo vermişti. Bu sene yağmur yedi. Biçer yerde çok bıraktı biçerciye yavaş git dedim bilmem ne dedim yerde dönüme rahat 20 kilo bıraktı.

Emin’im Tarla çamur olunca otomatik yani hassasiyette topladığın zaman üniteler çamura saplanıyo oyüzden manuel toplanıyor üniteler hassasiyet yapmiyor tabanlarda pamuk bırakıyor.

selamun aleyküm arkadaşlar tüm pamukçuları burda yakalamışken sorayım Pamuk çalılarını kasnakla kırıyorum ama en fazla üçe bölünüyor ve diskaro çektiğim zaman tarla sırf çalı oluyor.Ben de kalan çalıları diskaro çekmeden önce rotovatör çeksem parçalar mı acaba?Eğerki deneyenler parçalar derse sap parçalama makinası yerine rotovatör alcam bilenlerden yardım bekliyorum sağolun...

selamun aleyküm arkadaşlar tüm pamukçuları burda yakalamışken sorayım Pamuk çalılarını kasnakla kırıyorum ama en fazla üçe bölünüyor ve diskaro çektiğim zaman tarla sırf çalı oluyor.Ben de kalan çalıları diskaro çekmeden önce rotovatör çeksem parçalar mı acaba?Eğerki deneyenler parçalar derse sap parçalama makinası yerine rotovatör alcam bilenlerden yardım bekliyorum sağolun...
Bizde de aynı problem oluyordu önceleri bu yil türkay marka sap parcalama aldık çalı adına bisey koymuyo dabandan biçiyor şahane tavsiye ederim

806e2f8e9c377e8cdeb5ce9461aa432b.jpg