pamukta damla sulama serme ve çapalama

Ynt: pamukta damla sulama serme ve çapalama

sıra sonuna çıktıgınızda napıyosunuz geri dönerken diğer ucundada damlama hortumu var herhalde ordanda öteki tarafa dogru çekiyosunuz galiba .. tam acıklayıcı olmamı$ video ama benim anladıgım bu
 

Ynt: pamukta damla sulama serme ve çapalama

Sanırım ortadaki pamuk karığına su değiyordur.Sıra arası kaç cm.Biz bunu dane mısırda kullansak olurmu.Damlatmanın uzunluğu ve damlatıcı aralığı ile debisi ne olmalı.Damlama boruları sezonlukmu? Teşekkürler.
 
Ynt: pamukta damla sulama serme ve çapalama

damlama hortumunun maliyeti dekara (70 cm sıra arası için) tek yıllık 50-55 tl den 500-600tl kadar hortum var.
filtrede suya göre değişir. oda 700 tl den 10000 tl arası gibi düşünün. ama çok etkin bi sulama verimde artar masrafda azalır.
 
Ynt: pamukta damla sulama serme ve çapalama

ben yeni yaptırdım damlama komple netafim tüm malezemeler 200 dekar yeri 42 binlira tuttu mısırlarda bi bo$ bi dolu $ekilde yaptırdım .. en çok parayı filtre tutuyo tam otomatik filtre yaptırdım suyumuzda a$ırı derecede mil var normal bi filtre olsaydı 5 binlira daha ucuz olacaktı .. ama gerçekten çok büyük kolaylık 200 dekar yer 3 vanayla sulanıyor $imdi .. hem her suda gübre köklendirici falan verme imkanı olması daha güzel .. sonucları 2 ay sonra söylerim verimde artı$ yada dü$ü$ olursa .. biz verimin aynı olmasına razıyız .. bide desteklemeye ba$vurdum projelendirip .. in$allah çıkarsa yarısınıda devlet verecek ..
 

Ynt: pamukta damla sulama serme ve çapalama

tek yıllık boru .. çok yıllık suyumuza uygun değil çok yüksek demir var suyumuzda pas yapıp tıkıyo .. damlama boru maliyetimiz 7 binlira .. ana yatırım 35 binlira .. flexble denilen ana hat borularından kullandık .. bu tek yıllık borularıda 2 yıl kullanırız .. dandik değil netafimin ..
 

Benzer Konular