• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Pancar Yerine Rotovatör Çekimi

Katılım
31.12.2015
Mesajlar
4,701
Konum
osmaniye

Kolay gelsin Akif tarla güzelmiş taş yok, arkadaki merdane olmasa daha derin batarmı bu alet iyi iş yapıyor ilk çekmeye rağmen
 
Katılım
12.06.2017
Mesajlar
1,284
Yaş
19
Konum
Aksaray
Kolay gelsin Akif tarla güzelmiş taş yok, arkadaki merdane olmasa daha derin batarmı bu alet iyi iş yapıyor ilk çekmeye rağmen
Sağol Mahmut abi. Merdane bazı durumlarda batmayı engelliyor onuda delik ve ortakolla ayarlayınca batma konusunda hiç bir sınırlandırıcı etkisi olmuyor. Merdaneden değilde batma konusunda bacaklardan sıkıntı çekiyorum.

Geçen bacakların 4ünüde taktım. 10cm süremedik. Motor boşta gidiyordu sanki. Aslında üstünde bulunanlarıda çıkarmak gerek. 10cm de olsa patlatma işlevi var, tekerin toprağı sıkıştırma etkisini önemsiz hale getiriyor , rotovatörün işini kolaylaştırıyor ama pancar yerlerinde batmayı engelliyor.

Biz pancar yerlerine bunu 2 kere çekiyoruz.Sonrası muazzam oluyor. 2.yi daha derin çekeliyoruz. Yakıt pullukla sürüp arkasına rotovatör çekmeye göre aynıya geliyor. Hemde korumacı tarıma bir tık daha yakın oluyoruz.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt