Pas ilacinda opera max degilse hangisi?

Hocam çok çok denedim belki 10 yıldan fazla zamandır Fetrilon Combi kullanırız çok farklı bir ürün parasının hakkını veriyor ama tek sıkıntısı hem 1 kg ambalaj o yüzden maliyet artıyor
Dogrudur hocam. Ayni durum isabionda da var kullanan baska kullanmam parasi onemli degil diyor, kullanmayana da cok maliyetli geliyor. Ambalaji sıkıntı evet.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR
Çok erken ekim yapmadığımız için pek rastlamadık hocam. Bi de sürekli koruma amaçlı ilaç attığımız için de pek rastlamadık. Maneb veya mancozeb gibi ucuz tozlar ile buğdaya kullanılan pas ilaçlarını birlikte kullanınca yeterli oluyor.

Geçen yıl priaxor + madison kullanmıştım. Koza tutumu sonrasında da atsam olurmuş ama kurak geçti pek gerek kalmadı.

Nohut için azole gruplarından en etkilisi Madisonda çok bol miktarda bulunan Prothioconazole. Azimuttaki tebuconazole da iyi tabi. Strobinler de nohutta özellikle çiçeklenme döneminde kurak ve aşırı sıcak bir zamana denk gelirse bir miktar direnç kazandırıyor çiçek tutumunda. Onun da en iyisi pyraclostrobin.

Antrakozda risk çok yüksekse veya görüldüyse yayılıyorsa bu attıklarımız çok etkili olmaz artık. Koruma ve önlem için çok makul ve etkililer ama yayılmaya başladıktan sonra tedavi için yeterli olmayabilir.

Tedavi için lazım olan Boscalid etken maddesi.
Basf Cantus ve Agrobest Changer %50 Boscalid içeriyor. Dekara 50-100 gram verilebilir hastalığın yoğunluğuna göre
Basf Signum var bi de Bellise yakın bir içeriği var. Hiç kullanmadım ama denenebilir. Bir çok muadili de var.
Bizde koruma amacli uygulama yaptik ama yagislar bastirinca basimiza geldi bu yil. Pas ilaciyla toz mancozeb karistirinca daha mi iyi oluyor? Biz tek atiyoruz bellisi vs. diger bahsettiginiz ilaclara bakacagim

Bi kaç sene once soligor kullandim sari pasa zayif geldi..opera max için firma bizim opera müşterileri özeldir ne fiyat dersek vazgecmezler moduna girmişler bu yil..o yuzden çevremde bir çok kişi bu yil operadan vazgeçti. Bayinin biri geçen yil üst düzey yani strobin grubu ilaclari deneyerek gözlemleyerek kullandigini opera nin tabiki de farklı olduğunu diğerlerinden yalnizca azimutun opera ile başa baş yarisabildigini anlatti..ben de bu yil azimut a döndüm bu sebeplerden dolayı...Operadan baska ilac kullanmayan ve Her yil operayi 150 şer gramdan iki defa kullanan biri olarak bu yil operadan vazgeçtim. ..1. pas ta priaxor. 2. pasta azimut girecem ikisi se 75 er gramdan....

• Beğen
Tepkiler: MF5440
Bi kaç sene once soligor kullandim sari pasa zayif geldi..opera max için firma bizim opera müşterileri özeldir ne fiyat dersek vazgecmezler moduna girmişler bu yil..o yuzden çevremde bir çok kişi bu yil operadan vazgeçti. Bayinin biri geçen yil üst düzey yani strobin grubu ilaclari deneyerek gözlemleyerek kullandigini opera nin tabiki de farklı olduğunu diğerlerinden yalnizca azimutun opera ile başa baş yarisabildigini anlatti..ben de bu yil azimut a döndüm bu sebeplerden dolayı...Operadan baska ilac kullanmayan ve Her yil operayi 150 şer gramdan iki defa kullanan biri olarak bu yil operadan vazgeçtim. ..1. pas ta priaxor. 2. pasta azimut girecem ikisi se 75 er gramdan....
Aydinlatici bi yazi olmus tesekkurler. Azimutun fiyati nedir? Kac dekar atiyor