Perkins Motor Nedir

Ben senin dediğin kadar sağlam perkins hiç görmedim bu meretlerin sıfır bile yağ yakar biraz sıkıştır hararet yapar hele ki 165 ler ben yanlış
Biliyorum herhalde
Ben şahsi kullandıklarım arasında bitek 165 ligin yağ yaktığinı gördüm. Düzgün kullanımda perkins ile 10 bin saaati çok rahat görürsün. Motor meselesi birazda şans meselesi kullanıcıya bakar. Üstündeki kasapsa Man motoru bile 5 bini görmeden bitirir.

Ben şahsi kullandıklarım arasında bitek 165 ligin yağ yaktığinı gördüm. Düzgün kullanımda perkins ile 10 bin saaati çok rahat görürsün. Motor meselesi birazda şans meselesi kullanıcıya bakar. Üstündeki kasapsa Man motoru bile 5 bini görmeden bitirir.

10000 dediğin saat Fiat motorlar için daha yarıyol değildir bırak ki yağ yakıp hararet yapmayı sen o dediğin 10000 20000 saatları nerde çalışarak yaptın acaba

10000 dediğin saat Fiat motorlar için daha yarıyol değildir bırak ki yağ yakıp hararet yapmayı sen o dediğin 10000 20000 saatları nerde çalışarak yaptın acaba
Bizim burası fındık bölgesi 2 tane harman makinası var ama birini sattık bu sene. En çok fındık harmanında saat yapıyoruz 1 1 bucuk ayda tamamen bitiyor bizim buralar sonra gümüşova taraflarına gidiyouz. Fındık harmanında makinan iyise saatte 3 ton fındık atar. 30 saat hiç stop etmeden harman yaptığımız zamanlar var 2 aya yakın çkk sıkı fındık harmanı yapıyoruz. Balya işi yapıyoruz. Hem tek sjralı hem çift sıralı slaj makknası var slaj yapıyoruz. Hafriyat işinde kullanıyoruz tesviye işide var bizde. Onun dışında 3 4 sene öncesine kadar ormancılık vardı bıraktık orman işini.
Her türlü toprak işleme işi var. Burda son zmanlar çkk yaygınlaştı fabrikatörler orman işletmeden aldığı parsellerdeki ağaçları söküp yani orman açıp fındık ekiyorlar bu işin toprak işleme kısmını yapıyoruz kulağa kolay gelebillir ama zor bi iş uzun zaman gerrkiyor sürdükçe kök ağac taş vs cıkıyor. Tekli pullukla sürüm yaparken de ip gibi dümdüz bi cizgi acmak orman arazinde zor.
Ekim gübreleme ve ilaçlama işi var. Gübreleme hem kimyasal hem hayvan gübresi Bu sene bi doğalgaz firması ihalesine girdik ama firma iflas etti. Doğalgaz boruları taşınacak uzun bi mesafeden köye kadar. Kışlarıda çekicilik kar küreme falan yapıyoruz

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Perkins Motor Nedir Kim Üretiyor Motorun Genel Olarak Kalitesi Nedir Neden İyi Dir Nasıl Bir Motor Perkins Motor Hakkında Bilgi Verir misiniz
Perkins Motor, çoğu traktörün kullandığı, ünlü bir motor firmasıdır. Tek motor değil, jeneratörden çoğu şeye kadar motorlarını yapmaktadır.1932 yılında Frank Perkins tarafından kuruldu. Yanlış bilmiyorsam, Türkiye'de, Amerika'da, Brezilya, Çin ve Hindistan'da üretim merkezi var. Amerikan şirketlerinden biri olan, CAT Perkins'i bünyesine bağlıyor. Bu yüzden Amerikan malı olarak bilinir. Yanılmıyorsam Roman Malı.