Petlas Traktör lastikeri kaltitesiz mi?

Ynt: Petlas Traktör lastikeri kaltitesiz mi?

petlasın ABD-İNGİLTERE İSPANYA GİBİ DAHA BİR ÇOK YERDE askeri alanda kullnıldığını biliyorum.keşek diger yerli ürünlerde petlas gibi olsa adını iyi duyur du kalitesi iyi.
YALNIZ TRAKTÖR VE ARABALARDA FABRİKANIN TAKTIKLARI ANLAŞMA VE MALİYET AÇISINDA 1.KALİTE OLMADIGINI DUYMUŞTUM.BUNLARI BAZ ALMAYIN.

köylü link=topic=43802.msg406809#msg406809 date=1306333015' Alıntı:
petlasın ABD-İNGİLTERE İSPANYA GİBİ DAHA BİR ÇOK YERDE askeri alanda kullnıldığını biliyorum.keşek diger yerli ürünlerde petlas gibi olsa adını iyi duyur du kalitesi iyi.
YALNIZ TRAKTÖR VE ARABALARDA FABRİKANIN TAKTIKLARI ANLAŞMA VE MALİYET AÇISINDA 1.KALİTE OLMADIGINI DUYMUŞTUM.BUNLARI BAZ ALMAYIN.

anlaşılmaz bir mantık.ortlama 50 000 tl ye traktörü satıyorsun.adam birde 5 yıl vadeli alsa.traktörün borcu bitmeden birde lastik masrafı peşine takılacak.kalitesizi 1100 tl ise.kalitelisi 1350 tl.250 lira için bizi neden satıyorsunuz.ey traktör üreticileri.birde ağzınız açılınca 35 traktör markası var.rekabet var diyorsunuz.

TÜM TRAKTÖR VE ARAÇLARDA BU BÖYLE.ADAMLAR ÖZEL FİAYATLA MALİYETİNE FASON TEKERLEK YAPTIRIYORLAR.BUNU HER YERDE ANLATIYORLAR.İNTERNET SAYFALARINDA 2.EL LASTİK SATILIYOR ÇOGU BU TİP.BİLEN İNSAN TEKERLERİ DEGİŞTİRİYOR YENİ ARACI SATTIM BİRİ VERDİ GİBİ BAHANELERLE SATILIYOR LASTİKLER.

köylü link=topic=43802.msg406957#msg406957 date=1306345956' Alıntı:
TÜM TRAKTÖR VE ARAÇLARDA BU BÖYLE.ADAMLAR ÖZEL FİAYATLA MALİYETİNE FASON TEKERLEK YAPTIRIYORLAR.BUNU HER YERDE ANLATIYORLAR.İNTERNET SAYFALARINDA 2.EL LASTİK SATILIYOR ÇOGU BU TİP.BİLEN İNSAN TEKERLERİ DEGİŞTİRİYOR YENİ ARACI SATTIM BİRİ VERDİ GİBİ BAHANELERLE SATILIYOR LASTİKLER.

ben tt55 ' i aldığımda 13,6/12,28 arka ve 600-16 ön LASSA lastikle geldi.Ben daha kullanmadan lastik bayisi arkadaşımdan GOODYEAR 14-9/13,28 arka 6,50-16 ön lastikle değiştirdim.350 tl de fark verdim.Yani iyi mi ettim kötümü bilmiyorum.

petlas yumuşak lastiktr asfaltta çabuk erir tarlada kuru toprakta iyi çeker goodyear biraz serttir asfalt tarla fark etmez lassayı bilmm ama pirellii hiç bişeye benzmez hamuru bile dandiktr asfaltta fren koy tutunmaz artı çıkan ize bakın toz toz olur döklr bn kocaelindeyim pirelli,goodyear,lassa,michellin hepsini bilirim fabriikaları bizim burdadr artı ben makinacıyım ism vermeye gerek yok kalıpçılık işi yapıo fabrika petlsın desen kalıpları yanak kalıpları bizim elimizden geçer cnc tezgahlarda işlenir her biri artı cnc öperatörüyüm.petlasın fabrikasıda kırşehirdedr...

Eren ASLAN link=topic=43802.msg406999#msg406999 date=1306348847' Alıntı:
petlas yumuşak lastiktr asfaltta çabuk erir tarlada kuru toprakta iyi çeker goodyear biraz serttir asfalt tarla fark etmez lassayı bilmm ama pirellii hiç bişeye benzmez hamuru bile dandiktr asfaltta fren koy tutunmaz artı çıkan ize bakın toz toz olur döklr bn kocaelindeyim pirelli,goodyear,lassa,michellin hepsini bilirim fabriikaları bizim burdadr artı ben makinacıyım ism vermeye gerek yok kalıpçılık işi yapıo fabrika petlsın desen kalıpları yanak kalıpları bizim elimizden geçer cnc tezgahlarda işlenir her biri artı cnc öperatörüyüm.petlasın fabrikasıda kırşehirdedr...
Biz pırellı aldık çok menmunuz diğerlerinden az patinaja kaçıyor, İçindeki küçük tırnakları sayesinde çamuru atıyor. Çamurda Çok iyi. 6-7 Yıldır kullanıyoruz daha %25 anca gitti 400 dekar yer var. ne kırılma var ne azalma. asfaltta yapışınca bir santim kaçırmıyor. Good year da çok güzeldir. Ama lassaya yaklaşmam..

fabrikadan michelin lastikle geldi motorum gayette memnunum tum araclarimdada parasi fazla bile olsa michelinden sasmam

konu eski ama gorunce yazmak istedim kirlilige sebeb olduysam ozur dilerim

Dqn link=topic=43802.msg407006#msg407006 date=1306349532' Alıntı:
Biz pırellı aldık çok menmunuz diğerlerinden az patinaja kaçıyor, İçindeki küçük tırnakları sayesinde çamuru atıyor. Çamurda Çok iyi. 6-7 Yıldır kullanıyoruz daha %25 anca gitti 400 dekar yer var. ne kırılma var ne azalma. asfaltta yapışınca bir santim kaçırmıyor. Good year da çok güzeldir. Ama lassaya yaklaşmam..
sizinki radial mi

87 model bi 65 46 var ruhsatında 93 de trafiğe çıkmıstır yazıyor eger dogruysa bilemiyorumda aldıgımız adam ayagındaki lastikler kendi lastikleri demiş petlaslar duruyor daha çok fazla çatlama filan yok.

TT 55 link=topic=43802.msg405955#msg405955 date=1306180281' Alıntı:
Bizim köyde ucuz olduğu için petlas lastik alanlar oldu.bağzıları 2 bağzıları 3 yıl dolmadan yenilemek zorunda kaldılar. burada bir arka lastik enaz 10 yıl giderdi.

mf255 t. petlas her hafta patlıyor.
mf 240 adam traktörü satarken yenilemek zorunda kaldı.
üniversal 445 dün 3 yıllık petlası çöpe attı.starmax isimli bir lastik aldı. 1150 tl ye.peşin.1500 tl ye pancar parasına.
2008 model tümosan 65-70 dt.ön petlasları geçen yaz,arkaları da bugün lassa ile değiştirdi.1600 vermiş çiftine.
__________ haya ağzın bal yesin kardeşş evet aynen bunu bizzat bende yaşadığım için lastik değil bence petlas balon üretiyor. inanmayan alsın da görsün derim___________ noo*-*-

TT 55 link=topic=43802.msg405955#msg405955 date=1306180281' Alıntı:
Bizim köyde ucuz olduğu için petlas lastik alanlar oldu.bağzıları 2 bağzıları 3 yıl dolmadan yenilemek zorunda kaldılar. burada bir arka lastik enaz 10 yıl giderdi.

mf255 t. petlas her hafta patlıyor.
mf 240 adam traktörü satarken yenilemek zorunda kaldı.
üniversal 445 dün 3 yıllık petlası çöpe attı.starmax isimli bir lastik aldı. 1150 tl ye.peşin.1500 tl ye pancar parasına.
2008 model tümosan 65-70 dt.ön petlasları geçen yaz,arkaları da bugün lassa ile değiştirdi.1600 vermiş çiftine.
petlas ve starmax aynı lastiktir. bilginize