radyal ile normal lastik arasındaki fark ne

Ynt: radyal ile normal lastik arasındaki fark ne

abdil link=topic=75888.msg896467#msg896467 date=1401800386' Alıntı:
herkese teşekkür ederim traktörün üstünde orjinal petlas lastikleri var sıfır sayılır artık ama her yerinde çatlak var ha gitti ha gitcek radyal biraz daha pahalı die biliyorum malum bizim buradak yada bizim tarlalarda taş maş yok toprak sertligi normal verdigimiz parayı alabilirmiyiz radyal lastik almış olsak ve marka olarak micnehlden iyisi varmı sizce
continental ve agrımax olabilir bunlarda gayet kaliteli :))

ben agrimax pek beyenmedi acıkcası biraz etken dişleri kopmaya başlıyo gibi continental hiç yok çevremde ona bişi diyemicem siz diyosanız iyidir ama :)

abdil link=topic=75888.msg896582#msg896582 date=1401821137' Alıntı:
ben agrimax pek beyenmedi acıkcası biraz etken dişleri kopmaya başlıyo gibi continental hiç yok çevremde ona bişi diyemicem siz diyosanız iyidir ama :)
tesekkürler düşüncelerin için. hava basıncı az ya da çok olması yıpranmayı çok degiştirir ondan bu lastiklerin agırlık ve basınç çizelgesinden iyi yararlanmalı

UÖZKAN.77 link=topic=75888.msg896592#msg896592 date=1401822395' Alıntı:
yaklaşık 2 kat fiyat farkı var.. çekiş, ömür açısından normal..
abi şimdi kafam karıştı degermi deymezmi ozaman öle sorayım kimisi artar dio yakıttan ve dayanıklılıktan kazandırcaksa parasını çıkarcaksa alınır

radyali normali dubleksi inceyi kalını boşverin arkadaşlar
en güzel lastik patlamayan lastiktir ve iç lastigi kaliteli olan normal lastikleri tercihimdir
bugün 2 traktör hem susam ekip hemde pullula sürüyorduk
tekçeker td 65d nin arkadaki lastigin biri 4-12 pullukla tarla sürerken patladı cos diye birses :)
hemen evden diger traktörü çagırdım kömprösör falan hava basıp eve kadar geldim
pulluguda çiftçeker td65d ye takıp devam ettim
iş kaybı moral bozuklugu yorgunluk akşam 6 da bitecekekn eve akşam 9-10da gelmek gibi birsürü olumsuzlugu saymıyorum bile

şimdi suç kimde
lastik konusunda nh harbinden sınıfta kaldı
2010da ilk aldıgım nh den tutuna busene son aldıgım nh ye kadar hepsindemi lastik sorunu olur lastik markası ebatı vs fark etmeksizin hepsi sorunlu
nh fabrikası defolu lastikmi kullanıyor yoksa çiftçiyi rezil etmek için bilerek bişeyler mi yapıyor

geçmiş olsun abi petlas kötü marka bizimkinin dayanma sebebi agır iş görmemesi önde kepçe olması gibi etmenlerden dolayı ayakta halen ama çok fazla çatlak var öle bekliyo biri gelsede dokunsa die :)