romörkle geri geri yanaşma tekniği

Ynt: romörkle geri geri yanaşma tekniği

tarım makine müh. link=topic=47687.msg1013844#msg1013844 date=1437083696' Alıntı:
Römorkla arka arka yanaşma büyük yetenek gerektiren bir iş ben bu yıl bizim altı tekerli ile yanaşmalarda neler çektim Allah bilir eski römorklar kolaydı bu 100 bg motoru hiç sallamıyor doluyken.Römork bu
iEifawQ.jpg

haRGtrd.jpg
romörk ta td100 den büyük duruyor kaç tonluk tır dorsesi gibi

8-9 yaşındayım. Otururken ayağım debriyaja yetişmiyor. Genelde pulluk kazayağı ayarı babam yapar ben devam ederdim. Teyp kabin ne gezer. Eve gelince 1 kilo toz dökülürdü.
Evde tek ben varım akşam üzeri komşunun hanım geldi. İşçi römorku yanaştıramamış kimsede yok civarda bi gel diye. Boşunu iyi kötü hallediyorum ama dolusunu hiç denememiştim. Tırsa tırsa mecburen gittim.
Römorkun arkası kapıya sıfır yanaşacak buğday ambara boşalacak. İleri geri santim santim sıfır yanaştım ama yarım saat sürdü.
Hiç unutmam bir hafta laf olmuştu köyde. Anam cebime nazar boncuğu koymuştu nazar değdirecekler diye.

2 tekerli buralarda hiç yok alayı dört teker.
4 tekerliyi geri geri yanaştırmaya alışmak bisiklet sürmeye alışmak gibi
Bir alışırsan unutmazsın bir daha

4 tekerli römorku geri geri yanasmayi bilmeyip öğrenmek isteyen arkadaşları misafir edebilirim sezon başlıyor saman servisi cekmek için şoför e ihtiyacım var zaten o bahane ile de römork yanaşmasını öğrenir malum saman da servis çekerken geri geri yanaşıp saman dökme işi çok oluyor 2 günde kendinize yetecek kadar öğrenirsiniz ;)

kadir 36 link=topic=47687.msg1013945#msg1013945 date=1437170716' Alıntı:
4 tekerli römorku geri geri yanasmayi bilmeyip öğrenmek isteyen arkadaşları misafir edebilirim sezon başlıyor saman servisi cekmek için şoför e ihtiyacım var zaten o bahane ile de römork yanaşmasını öğrenir malum saman da servis çekerken geri geri yanaşıp saman dökme işi çok oluyor 2 günde kendinize yetecek kadar öğrenirsiniz ;)
Bana da öğretir misin? Bak belki iyi istidadım, çabuk öğrenim. [emoji3]

kadir 36 link=topic=47687.msg1013945#msg1013945 date=1437170716' Alıntı:
yok yaa :) eee başka...
sizin işler bizden önce biter sen gelde marifetini görelim..
kadir hocamıda al gel bh güz..

isyankar1985 link=topic=47687.msg1014033#msg1014033 date=1437248543' Alıntı:
Bana da öğretir misin? Bak belki iyi istidadım, çabuk öğrenim. [emoji3]
sen gel kadir abi sen biliyorsun bu işi zaten ;)
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=47687.msg1014035#msg1014035 date=1437249566' Alıntı:
başüste yusuf abi gelmeye niyetim var inşallah da geliriz kadir abi ile ama 1 sorun var döytz ile gelemem geri geri alerjim var o motora ama TT ile sizin köyden özdemir petrol e kadar geri geri giderim :)

kadir 36 link=topic=47687.msg1014036#msg1014036 date=1437250853' Alıntı:
sen gel kadir abi sen biliyorsun bu işi zaten ;)başüste yusuf abi gelmeye niyetim var inşallah da geliriz kadir abi ile ama 1 sorun var döytz ile gelemem geri geri alerjim var o motora ama TT ile sizin köyden özdemir petrol e kadar geri geri giderim :)
yakında. tt ' yi yolcu ederim merak etme :)

İleri gitmek kadar kolay aslinda ama tabiki bunu soyleyebilmek icin babamdan binlerce kez laf isittim ;)) saka bi yana olay tamamen motorun gotu ve remorkun oku ile alakali.. Tavsiyem yanasilcak alana genis bi donus ile dogrusal bi pozisyon aldiktan sonra oku bukmeden geri geri gitmeye calisin bi kac denemeden sonra ufak bukulmeleri duzeltmeyi daha sonrada remorku traktorun onune baglamiscasina rahat yanastirmayi kendiliginden ogrenmis olucaksiniz ;)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=47687.msg1014035#msg1014035 date=1437249566' Alıntı:
Davetin için çok teşekkürler Yusuf abi. İnşallah adaşımla patates sökümüne geliriz. Hayırlısıyla o zamana kadar Kısmet de kısmetin olur.