Rulo balya makinası kuru ot

Slmlar özellekle arpa ve bugday hasbaylı basabilecek 250 300 kg sarabilecek rulo balya makinası varmı satıcıların herbiri ayrı laf ediyo mütagitlikte kullanmayı planlıyom büyük balya alacak güç yok 100 beygir traktör bınları ceviriyormuş mantıklımı degerli balyacılar

Kayhan ertuğrulla sadece kendi işinizi yaparsınız yada piyasaya sınırlı sayıda iş yapabilirsiniz.Balya ağırlıkları 200 kg yi geçmez oda ot ve hasıl balyasında samanda maksimum 180 kg çıkar slajda ise yeterli sıkıştırmayı yapabilmeniz için en az 100 hp tarktör lazım herşey yolunda giderse günde 80 90 balyayı geçme imkanınız yok. Piyasaya adetli iş yapacaksanız mutlaka avrupa makina alın derim

Kayhan ertuğrulla sadece kendi işinizi yaparsınız yada piyasaya sınırlı sayıda iş yapabilirsiniz.Balya ağırlıkları 200 kg yi geçmez oda ot ve hasıl balyasında samanda maksimum 180 kg çıkar slajda ise yeterli sıkıştırmayı yapabilmeniz için en az 100 hp tarktör lazım herşey yolunda giderse günde 80 90 balyayı geçme imkanınız yok. Piyasaya adetli iş yapacaksanız mutlaka avrupa makina alın derim

Hangi makinayı önerirsiniz burda satılık kuhn 2160 var bu yada bunin gibi makünaların günlük iş kapasitesi nedir

Hangi makinayı önerirsiniz burda satılık kuhn 2160 var bu yada bunin gibi makünaların günlük iş kapasitesi nedir

Sadece kuru yapacaksanız balya kg si önemli değilse şartlar sağlandığında kayhan Ertuğrul la günde 250 300 adet yaparsınız ama kilo bassın diyorsanız değişken odalı makina almanız gerekli. Günlük adet makinanın iş kapasitesinden daha çok tarlanın büyüklüğü otun toplama şekline traktörün gücüne bağlı herşey iyi olduğunda avrupa makinayla günde 500 e kadar çıkarsınız. Bunları kayhan Ertuğrul ve kuhn kullanıcısı olarak yazıyorum

Slmlar özellekle arpa ve bugday hasbaylı basabilecek 250 300 kg sarabilecek rulo balya makinası varmı satıcıların herbiri ayrı laf ediyo mütagitlikte kullanmayı planlıyom büyük balya alacak güç yok 100 beygir traktör bınları ceviriyormuş mantıklımı degerli balyacılar
ben uc yil once agromaster marka degisken odali almistim alma nedenim iscilikten kurtulmakti nitekim oylede oldu cok buyuk rahatlik kucuk balyadan enaz uc kati daha hizli balya yapabiliyorsun 80 cm ile 180 cm istedigin olcu ve kiloda basabiliyorsun enbuyuk ozelligide yesil yoncayi kurutmadan silaj yapip paketleyebiliyorsun.90 hp calustirabiliyor.ama artik buyuk kare balya alacagim piyasada calismak istiyorum yani degistirmek zorundayim

ben uc yil once agromaster marka degisken odali almistim alma nedenim iscilikten kurtulmakti nitekim oylede oldu cok buyuk rahatlik kucuk balyadan enaz uc kati daha hizli balya yapabiliyorsun 80 cm ile 180 cm istedigin olcu ve kiloda basabiliyorsun enbuyuk ozelligide yesil yoncayi kurutmadan silaj yapip paketleyebiliyorsun.90 hp calustirabiliyor.ama artik buyuk kare balya alacagim piyasada calismak istiyorum yani degistirmek zorundayim

Kuru ot basımı nasıl agromasterin para kazandırırmı kaç kilo basar

Sadece kuru yapacaksanız balya kg si önemli değilse şartlar sağlandığında kayhan Ertuğrul la günde 250 300 adet yaparsınız ama kilo bassın diyorsanız değişken odalı makina almanız gerekli. Günlük adet makinanın iş kapasitesinden daha çok tarlanın büyüklüğü otun toplama şekline traktörün gücüne bağlı herşey iyi olduğunda avrupa makinayla günde 500 e kadar çıkarsınız. Bunları kayhan Ertuğrul ve kuhn kullanıcısı olarak yazıyorum

Kuhn var ikinci el satılık 2160 90 beygir cevirirmi kuruda kaç kilo basar

ben kayhan ertuğrul 1250 rulo balya makinası kullanıyorum silajda yapıyorum
deutz 65f traktörüm var
samanda 120kg~180kg
yoncada 250kg~300kg
yembezelyesinde 226kg
arpa silajında 500kg~750kg
reygrass silajında 550kg~750kg
yonca silajında 450kg~800kg
arası paketleri bastım hepsini 65 hplik traktörle yaptım tek sıkıntı bıçakların doğrama yapmamasıydı onuda hallettim artık kıyım için problemimde kalmadı sorun yaşayan arkadaşlarada yardımcı olabilirim
ayrıca ke 1245 ve 1247 de kullandım denemelerini yapmıştım bence kullanım rahatlığı bakımından en iyisi 1250
kilo ve düşük hp için 1247 bıçaklar hepsinde sıkıntılı
avrupa makineler çok güzel ancak servis yedek parça fiyat aşırı yüksek krone 75000 euro en az 25 bıçak için 130hp traktör istiyor sorunsuz makina yok newholland, krone, lely hepsi arza yapabiliyor türkiyede arzaya cevap verecek teknik ekip yok öyleki lely süper makine ancak yedek parça olmadığından 2.eli hurda parasına alınıp satılıyor yedek parça yok çünkü
hem kuru hem yaş yapıcam diyorsan kombine alma yaş yapıcam diyorsan kombine al tercih senin

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
ben kayhan ertuğrul 1250 rulo balya makinası kullanıyorum silajda yapıyorum
deutz 65f traktörüm var
samanda 120kg~180kg
yoncada 250kg~300kg
yembezelyesinde 226kg
arpa silajında 500kg~750kg
reygrass silajında 550kg~750kg
yonca silajında 450kg~800kg
arası paketleri bastım hepsini 65 hplik traktörle yaptım tek sıkıntı bıçakların doğrama yapmamasıydı onuda hallettim artık kıyım için problemimde kalmadı sorun yaşayan arkadaşlarada yardımcı olabilirim
ayrıca ke 1245 ve 1247 de kullandım denemelerini yapmıştım bence kullanım rahatlığı bakımından en iyisi 1250
kilo ve düşük hp için 1247 bıçaklar hepsinde sıkıntılı
avrupa makineler çok güzel ancak servis yedek parça fiyat aşırı yüksek krone 75000 euro en az 25 bıçak için 130hp traktör istiyor sorunsuz makina yok newholland, krone, lely hepsi arza yapabiliyor türkiyede arzaya cevap verecek teknik ekip yok öyleki lely süper makine ancak yedek parça olmadığından 2.eli hurda parasına alınıp satılıyor yedek parça yok çünkü
hem kuru hem yaş yapıcam diyorsan kombine alma yaş yapıcam diyorsan kombine al tercih senin
Ot çok yerden biciliyor toplama yaparken yerde tas yabancı cisim hatta toplama yayi parçası girer namluya kiyici balabana zarar verirmi
Başınıza geliyormu
Bende düşünüyorum ot silaj paketlemek

piyasaya calisirsan tabiki para kazanirsin agromaster ithal polonya uretimi bircok parcalarida italyan guzelbi makina degisken odali alirsan istege gore istediginiz kiloda basabilirsiniz.samanda 100 ile 400 kilo yoncada ise 600 kilo ve uzerini basabilirsiniz ama ben 250 kilonun ustune cikmadim
agromaster hasbaylidir silajda 800 kilo basabilir ama onermiyorum makinayi zorlamaya gerek yok.

Ot çok yerden biciliyor toplama yaparken yerde tas yabancı cisim hatta toplama yayi parçası girer namluya kiyici balabana zarar verirmi
Başınıza geliyormu
Bende düşünüyorum ot silaj paketlemek
Başımızı en çok ağrıtan sürgü çekilmemiş yerler genelde taşlar yüzeyde kalıyor ,otun içinde toplanırken otla birlikte namluda kaldimi rotordan geçmiyor 15000m2 yerde akşam ettiğimi bilirim adam pis bırakmış tarlayı bıçak açamıyorsun taşlar rotara sıkışıyor inip temizliyorsun bide yapılan işi kotuluyor makine kesmiyor bütün bırakıyor diye adımızı çıkardı işte yapamadık iyimi adam gibi de anlattım baştan şöyle olur böyle olur diye

• Beğen
Bizim insanımız yeniliğe kapalı ben bıktım artık birşeyler anlatmaktan hele hele sorupta dinlemediler mi temelli cildirtiyorlar rulo şöyle iyi böyle iyi ama adam alışmış küçük balye ye ne dersen boş kendin için al millet için alma salla gitsin kim naparsa yapsın ben aldığımda yılda 10000 küçük balya yaparsan rulo balyayi kendine alırsan taşıma nakliye iscilik hesaplarsan kurtariyordu aldım
Sende ona göre hesapla

• Beğen

Rulo balya kuru için değilde slaj için piyasaya iş yaparım ümidiyle alınacak makina değil. Adam paketi yaptırıyor tarladan ahırına taşırken yada stok alanında deliniyor sonra paketleri açmaya başlayıp içinden küf çıkmaya başladığında arıyor yaptığın slaj bozuk gel ne yapacaksan yap gidip bakınca mutlaka yırtık delik çıkıyor ondan sonra bu kadar delikten ne olur delikle alakası yok falan bir sürü laf. En iyisi kendin için alıp baş ağrıtmıcak bi iş olduğunda gitmek.
Şunu bilmek lazım ot slajı mısır slajı gibi olmuyor bi yerden hava almaya başladığında büyük bir alanda küf yapabiliyor işte avrupa makinanında farkı burda çıkıyo iyi sıkıştırma yaptığından hava aldığı yerde küf fazla dağılmıyor.

• Beğen
Büyük prizmatik balya alacak güç yok elimdeki traktör bunları cevirir sanıyorum özellikle kuru ot basacam slaj için yarım tonluk paketleme var iki tane kepçeli traktör var malı satabilecegimiz yerlerde var zaten kaba yem işi yapıyoz nakliye için araçta var sadece rulo balya alıp bu işi yapmaya calışmayı düşünyom ya batarız ya çıkarız