Rumeli Tohum

Renk yok
Kalite yok
Verim çok düşük rumeli ve Esperia ya göre
Denedim ektim ve sonuç hüsran.kesinlikle tavsiye etmiyorum.kesinlikle!
30 dekar bir yere bende ekmeyi düşünüyordum. Bu gün fuara gidip tohumculari dolaştım. Bir tanıdığımda geçen yıl ekti çok memnun olunca iyice niyetine girmiştim. Bakalım biraz daha araştırma yapayım. Bir tarlam var golia ekliyorum genelde bu tarla da golia dan iyi performans alamıyorum en kötü esperia ekeriz.
IMG_20190907_180753.jpg

Vallahi ben ektim inanın hüsran.kimseden bi beklentim yok. Ama tavsiye etmiyorum.
Esperia rumeliden daha da verimli ama erkenci olması ve yağışlara dayanıklı degil çimlenme sorunu oluyor.rumeli daha dayanıklı.bunlari bizzat uygulayarak denedim.yinede tercih sizin.
Bedelini 365 günde telafi edersiniz!

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Renk yok
Kalite yok
Verim çok düşük rumeli ve Esperia ya göre
Denedim ektim ve sonuç hüsran.kesinlikle tavsiye etmiyorum.kesinlikle!

Soğuğa ve kurağa dayanıklı. Renk var kalite var. Bu yıl lisanslı depoya 1400 liradan sattım 1. Sınıf buğday abi 16 protein geldi. Tohumluk bile arkadaşlarım kapış kapış aldılar 3 yıldan beri ekerim çok memnunum. Esperia ve rumelide ektik aynı hizmetle onlara 50 kg farl atar

Onu bunu bilmem
Lüleburgaz lisanslı depoda sıra bekliyorken
Komşu köyden adamın birini geri çevirmişler
Yanımızda tanıdıkları ağabeyler vardı, adamı durdurup sordular ; Hayirolsun nedir vaziyet dediler ! Ne olsun geri cevirdiler dedi .çesidi nedir dediler ,delebrad2 çeşidi geri çevirdiler dedi.kisaca böyle birde olaya da şahit oldum.
Isteyen ekebilir.😊🤚

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Bandırma bölgesinde rumeli ektim iki yıl kadar kalite çok iyi 15 üzeri protein oldu fiyatı da diğerlerine göre hep çok yüksekten verdik ancak bizim bölgede kardeşlemede sıkıntı oldu taban yerler çok yağış alıyor kışın 20-22 kg tohumla seyrek kalıyor. Ya erken ekilmesi lazım biraz daha ya da 25kg + tohum atılması lazım. Bu yıl bıraktım rumeli ekmeyi. Adaleide ve Sagittario bizim burda daha dayanıklı ve en iyi tane ve sap verimi aldığım çeşitler oldu bu yıl başka bi çeşit ekmedim. Rumeli buğdayının istediği toprak ve mevsim özelliklerini tam bilsem verimi yükseltebilsem çok kaliteli buğday

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Ben çoğunu rumeli ekeceğim nasipse.
Dönüme 26-27 civari uygulamayı hesap ediyorum.
Bir miktarda rumeli maden deneyecegim.gecen yıl delebrad2 diye bir çeşit denedim.sakın sakın denemeyin tamamen zarar ve zaman kaybıdır.
Vallahi ben ektim inanın hüsran.kimseden bi beklentim yok. Ama tavsiye etmiyorum.
Esperia rumeliden daha da verimli ama erkenci olması ve yağışlara dayanıklı degil çimlenme sorunu oluyor.rumeli daha dayanıklı.bunlari bizzat uygulayarak denedim.yinede tercih sizin.
Bedelini 365 günde telafi edersiniz!
toprak çeşidi ayırıyor her toprakta olmuyor köy bile ayırıyor yan köyde experya dan memnun bizde rumeli ve delibrad experya dan daha yüksek aldık

Onu bunu bilmem
Lüleburgaz lisanslı depoda sıra bekliyorken
Komşu köyden adamın birini geri çevirmişler
Yanımızda tanıdıkları ağabeyler vardı, adamı durdurup sordular ; Hayirolsun nedir vaziyet dediler ! Ne olsun geri cevirdiler dedi .çesidi nedir dediler ,delebrad2 çeşidi geri çevirdiler dedi.kisaca böyle birde olaya da şahit oldum.
Isteyen ekebilir.😊🤚
Geri çevirmiş olabilirler ama adamın işçiliği de önemli gübresini atmadıysa kök boğaz pas atmadıysa atan la tabiki bir olamaz