sadece kalite tekneloji konusunda genel ital

Ynt: sadece kalite tekneloji konusunda genel ital

aksoylar link=topic=44927.msg422129#msg422129 date=1309458266' Alıntı:
bence

1.mccormick
2.fendt
3.nh
4.steyr
5.john deree
6.mf
7.case
8.deutz-fahr (hürilmann)
9.claas
10.belarus

kubotaya gelince ben listeme yer vermedim çünkü herşey güç demek degildir birazda soyluluk lazım
mccormick e enter geliyor diye mi yer verdin???

nh yi caseden ön sırda tutan arkadaşlar var iyi incelesinler öğrensinler. case ve nh türkiyede nasıl aynı fabrikada üretiliyorsa diğer serileride avrupa aynı fabrikada çıkıyor örneğin jx ve td ankara; jxu ve t5000 italya vs gibi. şunuda belirteyim case nh ye göre biraz daha özellikli bunuda belirteyim. yanlış anlamayın sakın ben ne caseciyim nede nh ciyim..

marmara591 link=topic=44927.msg422249#msg422249 date=1309467023' Alıntı:
nh yi caseden ön sırda tutan arkadaşlar var iyi incelesinler öğrensinler. case ve nh türkiyede nasıl aynı fabrikada üretiliyorsa diğer serileride avrupa aynı fabrikada çıkıyor örneğin jx ve td ankara; jxu ve t5000 italya vs gibi. şunuda belirteyim case nh ye göre biraz daha özellikli bunuda belirteyim. yanlış anlamayın sakın ben ne caseciyim nede nh ciyim..
Doğrudur ama piyasa olarak ve servis yaygınlığı olarak nh daha önde o yüzden olabilir :)

ithal traktor diyorsan daha dogrusu adam gibi traktor iyorsaniz
fendt
john deere
deutz

digerleri mi faso fiso , otekileri bunlarin taklididir... ha massey ve new hollanda dahildir bu taklit listeye bu ucu yapar digerleri kullanir..

aykut güler link=topic=44927.msg422259#msg422259 date=1309468299' Alıntı:
yani malkara tarafı diyosun abi ben merkezde göremiyorum pek.. nh ise kaynıyo burlarda anlş-*s

Malkara da çeltik yok be kardeşim. Çeltik ipsala taraflarında var. O bölgedeki çeltikçilerin caseleri tercih etmeye başladıklarını duymuştum. İlk zamanlar sameler varmış, sonra Nh, daha sonraları Jd ve son olarak ta caseler tutulmaya başlanmış diye duymuştum. Yoksa bizim buralarda da case gördüğümüz falan yok. Avrupaları zaten pahalı. :)

768 link=topic=44927.msg422266#msg422266 date=1309470197' Alıntı:
Malkara da çeltik yok be kardeşim. Çeltik ipsala taraflarında var. O bölgedeki çeltikçilerin caseleri tercih etmeye başladıklarını duymuştum. İlk zamanlar sameler varmış, sonra Nh, daha sonraları Jd ve son olarak ta caseler tutulmaya başlanmış diye duymuştum. Yoksa bizim buralarda da case gördüğümüz falan yok. Avrupaları zaten pahalı. :)

ebnim arkadaşım ekiyor orda çok olduğunuda söylüyor.. her neyse sonuç olarak case falan yoq burlarda...

Çıray link=topic=44927.msg422065#msg422065 date=1309440590' Alıntı:
Kubota hak etmediği yerde bence odakilerin hepsi kubotayı 7 ' ye katlar tokatlar zuha-*-s ;D
herkezin kendi fikri .. sonunda ortak bi değerlendirme yapsak daha iyi ..
768 link=topic=44927.msg422233#msg422233 date=1309465173' Alıntı:
Kenarda köşede de olsa Valtra nın adı hiç geçmiyor. Oysa fabrikasında üretim cd sini seyretmiştim, bütün her şeyini robotlar yapıyordu,hatta sıvı contaları bile robotlar sıkıyordu. Etkileyici bir cd idi. Ama o valtralar Türkiyedekilere de hiç benzemiyordu, kesinlikle daha kaliteliydiler. Sıralamaya giremiyor olmaları ilginç. :)
bu konuda bnmde haberim yok açıkcası :S
aykut güler link=topic=44927.msg422244#msg422244 date=1309466300' Alıntı:
ok-*-s ok-*-s muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*-
bnm imzan kimseyi ilgilendirmez sadece yönetici ve kurucuyu ilgilendirir gerisini beni bağlamaz kurallara uyuyosam sorun yok..
marmara591 link=topic=44927.msg422249#msg422249 date=1309467023' Alıntı:
herkezin kendi fikri seni ilgilendiriyormu kardeşm başta ne yazdım ben herkez kendi fikrini koysun die.. td jx zaten biliyoz. jxu t5000 nide örenmiş olduk onlar zaten konuda geçmiş konuda geçenleri yazıp vs. yazmışın sölede bilek madem ..

YORUMLAR İÇİN TŞKRLER :)

Dqn link=topic=44927.msg425439#msg425439 date=1310501621' Alıntı:
KUBOTAYI MASSEYDEN ÖNCE YAZAN KİŞİNİN NORMAL OLDUĞUNU SANMIYORUM ;D

Massey Ferguson ...
Deutz Fahr ...
John Deere ...
Fendt ...
Claas ...
halla halla fikir benm deilmi karar bnm deilmi istediğimi yazarım konu kapatılsın dedm konu sayım düşültülsün dedm kmse kaldırmadı.....

Günümüz şartlarına göre

1. new holland-case
2. massey ferguson-valtra
3. john deere
4. same-deutz
5. claas
6. kubota

Ama hiçbir şey düşünmeden parayı bassam

1. Fendt
2. massey
3. kubota yada same
4. new holland

Çıray link=topic=44927.msg422190#msg422190 date=1309462150' Alıntı:
Yorum yaparken açıklayıcı olmak daha iyi ben tork açısından değerlendirdim başka açılardanda değerlendirmemiz lazım...
bizim 3105 432 tork ozaman başa uzel gelir :D
1.UZEL
2.MASSEYFERGUSON
GERİSİNİ, NE SEN DUY NE BEN SÖYLEYM :D

sabah kalkarım evde ne bulurusam mf yada tümosan birine binerim işime bakarım dünyanın bütün torkları evimdeki traktörde vardır her işimide görür bu işlerin sonu yoktur işine geleni kullanacaksın