Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Gelir ya etten ya sütten yada ikisindede olabilir
Sadece etten gelir hesaplarken anaclarin kış mevsimi hazir beslenmesinide hesaba katmak gerek
Bende özeniyorum anneli buzağı li sistem ama sadece etten gelir olduğu için sistem süte göre farklı
Anacları da günde 9 kilo mısır sılajı 8 kilo kaliteli çayır otu 2 kilo da arpa ile besleyip senede 7 ay içerde bu şekilde bakıp diğer zamanlarda meradan yararlanıp ekonomik bir şekilde bu işi yapabilirsin kabaca bu anaçların yıllık maliyeti de 3000 tl gb bir rakam yapar .anaçtan süt beklentin olmadığı için bu rasyon yeterli gelir
Bu hesap tabi ki benim yaşadığım bölgedeki hesap. Süt para etmiyor 1.3 tl süt işinde hiç para yok yani hayvancılık yapılacaksa, tekrar söylüyorum bu dediklerim beni ilgilendirir , bu şekilde yapılırsa az da olsa karlılık olabilir başka türlü zarar . hayvancılık bütünüyle s.o.s veriyor kimsenin de bu umurunda değil Rabbim sonumuzu hayır etsin

Arkadaşlar elimde 5 adet 1 yaşında erkek dana var nasıl beslersem iyi kilo aldırabilirim elimde arpa buğday yulaf çavdar ezmesi bulunuyor yonca çok samanda ben biraz süt yemi alıp hayvan başı günlük 2 kilo versem geri kalanı arpa bğdy çvdr ylf versem nasıl olur bi önceki dönem böyle besledim günlük 1350 gr aldılar hedef 1.5 kg rasyon tavsiyesi olan arkadaş lar..

Arkadaşlar elimde 5 adet 1 yaşında erkek dana var nasıl beslersem iyi kilo aldırabilirim elimde arpa buğday yulaf çavdar ezmesi bulunuyor yonca çok samanda ben biraz süt yemi alıp hayvan başı günlük 2 kilo versem geri kalanı arpa bğdy çvdr ylf versem nasıl olur bi önceki dönem böyle besledim günlük 1350 gr aldılar hedef 1.5 kg rasyon tavsiyesi olan arkadaş lar..
Süt yemi besiye olmaz hele süt yemi ile kuzu beslenirse süt yemindeki kalsiyum idrar yollarında taşlaşma yapip oldurebiliyor
Kendinde hububat varsa benim sana tavsiyem fabrika yemide kullanacaksan besi mixs yemleri var onlardan kullan
Bu mixs yemleri içinde hububat sen koyuyorsun ona göre yapılıyor
Besi mixs yemi aldığın firmadan rasyon konusunda yardim alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Besi hayvanına süt yemi vermek yeni moda oldu adı üstün de süt yemi bunun neresi anlaşılmıyor anlayamadım [emoji4]

019a30c5-9b95-4787-8cbb-9b6e2cb3d890.jpg. Galaxy yeni yavrusu.