Sirket kurmak

Merhaba degerli arkadaslarim uzun zamandir aklimda tarim sirketi kurmak var sizce artilari eksileri nedir acaba icinizde kuran varmi ?
Bende tarım şirketi var fakat bulgaristan da gayet te iyi kullandığın bütün ilac tohum yakit alet edevat telefon market alışveriş vs hepsini masraf olarak gösteriyorum kdv yi geri aliyorum Ama Türkiye de sistem nasıl onu bilmiyorum
 
Bunun pesin vergisi var , sattığın mahsülden vergi odeyecen, muhasebe ücreti var , defter tasdik ücreti var var da var. Mahsulü satıyoruz yüzde 2 stopaj ödüyoruz , şirket olursan yüzde vergi oranı artacak , Şirketi kapatırsan tüm makina ekipmanını geri kendine satış yapman gerekecek , makinalar da giderek değerlendiği icin ondan da kar ettin diye vergi çıkacak bir daha , başına yok yere dert alma , bi SGK yi geciktirsen vergi borcunu geciktirsen tüm araçlarına haciz koyuyorlar falan falan uzar gider , Hiç bulaşma bence
 
Bu işleri bilen insanlar karlı çıkabilir . Fakat takip ve sistem gerektirir . Yeterince takip edilmezse , kanunu kuralı iyi bilmiyorsanız , sonucu hüsran olabilir .
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt