Sivi gubre

Buğday ektiniz galiba fosfor az hareketli bu yüzden uygulama metodu tabandan köklere yakın bir bölgeye birakmaktir siz taban gubresi atmamissiniz sivi gübre yerine diğer üst gübrelerden kullanin

Forforu üstten veremezsin. Bir işe yaramaz. Taban gübresi ile vermiş olman gerekir. Diğerlerini de sıvı olarak verebilirsin ama maliyeti diğer gübrelerin altında kalmaz. Bizler Dap'ı fosfor oranında tam atıyoruz. Üreyi de bir tık az atıp yaprak gübresi ile topraktan alacağı besini Max seviyede tutuyoruz. Kısacası sadece yaprak gübreden beklentin çok olmasın ama hiç yoktan iyidir.

Forforu üstten veremezsin. Bir işe yaramaz. Taban gübresi ile vermiş olman gerekir. Diğerlerini de sıvı olarak verebilirsin ama maliyeti diğer gübrelerin altında kalmaz. Bizler Dap'ı fosfor oranında tam atıyoruz. Üreyi de bir tık az atıp yaprak gübresi ile topraktan alacağı besini Max seviyede tutuyoruz. Kısacası sadece yaprak gübreden beklentin çok olmasın ama hiç yoktan iyidir.
Abicim farkındaysan taban gübresi için öneri istemedim ayrıca alabilecek durumum olsaydı buraya yazmazdım Allah sizlere versin bizi xe mahrum etmesin ne diyeyim bizde olduğu kadar artık öneri ve görüş istedim yazdığın için sag ol yine de

Abicim farkındaysan taban gübresi için öneri istemedim ayrıca alabilecek durumum olsaydı buraya yazmazdım Allah sizlere versin bizi xe mahrum etmesin ne diyeyim bizde olduğu kadar artık öneri ve görüş istedim yazdığın için sag ol yine de.

Senin direk istediğin şey aşağıdaki formda daha önce yazılıp çizildi. Almak istersen oradan alabilirsin.

Konu 'En Ucuz Bitki Besleme: Yaprak Gübreleri & Genel Tarifler' https://www.trakkulup.net/threads/en-ucuz-bitki-besleme-yaprak-gubreleri-genel-tarifler.73637/

Son düzenleme:
Sıvı gübreler illaki fayda sağlar ama özellike sulu alanda üre vermezseniz bitkinin azot ihtiyacı karşılanmayacağı için verimi çok düşük olur.Sıvı gübreleri gıda takviyesi üre ve taban gübrelerini ana öğün gibi düşünün.

Yapraktan uygulama yapılabileceği belirtiliyor önümüzdeki sezon ayçiçeği ve mısırda damlamadan kullanmayı düşünüyorum bu konuda aydınlatırsanız sevinirim
Uan 32 çok güzel bir sulama gübresidir fakat içeriğindeki nitrat ve amonyum azotu yüzünden yapraktan verildiğinde zararlı etki yapar.Yapraktan verilecek azot formu kesinlikle üre formunda olması lazım.Kısacası uan 32 yerine standart üre gübresi yaprak gübrelemesi için daha uygundur