Sıvı Gübre

Arkadaşlar iyi günler. Arpalara gübretaşın micro ve searius ürünlerini atmayı düşünüyorum. Bu sene ilk defa kullanacam. Kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi veya ne tavsiye edersiniz? Bahar gübresi septiğim için azotlu sıvı gübre sepmeyi düşünmüyorum.

Birde ikisini karıştırarak sepsem olur mu yoksa ayrı ayrı mı sepmeliyim?

Resimler ve ekler

• IMG_4965.jpeg
    IMG_4965.jpeg
    62.5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_4964.jpeg
    IMG_4964.jpeg
    60.3 KB · Görüntüleme: 22
  • Beğen
Tepkiler: sametgulhan
Arkadaşlar şu üç üründen aldım. Havalar müsade ettiğinde üçünü birbirine karıştırıp serpmeyi düşünüyorum.

Gübretaş combi plus
Gübretaş amino asit
Algavit sıvı deniz yosunu

Sizce nasıl olur?

Resimler ve ekler

• IMG_4992.jpeg
    IMG_4992.jpeg
    330.4 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_4991.jpeg
    IMG_4991.jpeg
    370.9 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_4990.jpeg
    IMG_4990.jpeg
    114 KB · Görüntüleme: 67
Arkadaşlar şu üç üründen aldım. Havalar müsade ettiğinde üçünü birbirine karıştırıp serpmeyi düşünüyorum.

Gübretaş combi plus
Gübretaş amino asit
Algavit sıvı deniz yosunu

Sizce nasıl olur?
Güzel olur ama bir defa girilecekse kombi yerine çinkosu yüksek bir ürün tercih etmek daha doğru olur benim fikrimce.Deniz yosunu+amino asidi 400ml/da aşağı doz kullanmayın.

• Beğen
Tepkiler: Endaz

Güzel olur ama bir defa girilecekse kombi yerine çinkosu yüksek bir ürün tercih etmek daha doğru olur benim fikrimce.Deniz yosunu+amino asidi 400ml/da aşağı doz kullanmayın.
Evet bir defa sepmeyi düşünüyorum. Teşekkürler hocam bilgiler için. Birde aminoasitin üzerinde bakırlı ilaç veya gübrelerle karıştırılmaması gerektiği yazıyor. Oranı çok düşük ama Combi’nin içindeki bakırdan dolayı olumsuz bir etki oluşur mu acaba?

Bende üçünü karıştırıp attım bugün. Daha önce uygulayan arkadaşım kısa zamanda güzel fark yaptı falan dedi. Hem dekar maliyeti çok değildi. İtal gübreler pahalı oluyor. O yüzden böyle bir karışım yapıp uyguladım. Bakalım değişim nasıl olacak.?

Resimler ve ekler

• 1000022330.jpg
    1000022330.jpg
    155.3 KB · Görüntüleme: 76
Bende üçünü karıştırıp attım bugün. Daha önce uygulayan arkadaşım kısa zamanda güzel fark yaptı falan dedi. Hem dekar maliyeti çok değildi. İtal gübreler pahalı oluyor. O yüzden böyle bir karışım yapıp uyguladım. Bakalım değişim nasıl olacak.?
Bereketli olsun hocam. Yağışlar müsade ederse bende bu sene ilk defa deneyip tecrübe etmiş olacam. Piyasada farklı marka birçok sıvı gübre var fakat bilgim olmadığı için bende gübretaşı tercih ettim.

• Beğen
Tepkiler: yasinorhan10
Bereketli olsun hocam. Yağışlar müsade ederse bende bu sene ilk defa deneyip tecrübe etmiş olacam. Piyasada farklı marka birçok sıvı gübre var fakat bilgim olmadığı için bende gübretaşı tercih ettim.
Aslında Gübretaşın sıvı gübreleri çok kaliteli gübreler değiller. Piyasada çok daha kaliteli ve f/p oranı daha yüksek gübreler var. Gübretaşın katı gübreleri iyidir.

• Beğen
Yapılması gereken bu zaten. Tarla tarımında ithal gübre kullanmak artık makul değil. Bahçe tarımı için ise durum farklı. Arazi büyük olunca afakî fark oluşuyor.

• Beğen
Aslında Gübretaşın sıvı gübreleri çok kaliteli gübreler değiller. Piyasada çok daha kaliteli ve f/p oranı daha yüksek gübreler var. Gübretaşın katı gübreleri iyidir.
Bu konuda tecrübem olmadığı için yine en iyisi bilindik olandır düsturuyla gübretaşı tercih ettim. Ziraatçilere danıştım fakat hepsi kendi sattığı ürünü övdüğü için pek güvenemedim.

IMG_5010.jpeg

Bir soru daha sorayım. Önümüzdeki günlerde hiç yağış yok ve sıcaklık bir hayli artacak gibi gözüküyor. Ben hafta sonu bu üç ürünü birbirine karıştırıp serpmeyi düşünüyorum. Uzun süre yağış olmazsa ot ilacı vb. ürünlerdeki gibi ekin strese girip haşlama ihtimali olur mu? Genellikle bir sıkıntı olmaz dediler fakat sizde tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hocam gübrenin üstünde yazan atıyorum 300 gram/da kısmını 100 lt suya 300 gram olacak şekilde mi kullandınız yoksa dönüm hesabı yaparak atıyorum dönüme 30 lt su düşüyorsa 30 lt’ye 300 gram olacak şekilde mi karışım yaptınız? Kafam karıştı kimisi ilk şekilde kimisi ikinci şekilde yapman gerekir diyor.

• Beğen