SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ

Bencede boyasına bakma motora bak yururumu dene vites geçişlerine bak belki Ada'm keyiften boyatmıştır belli olmaz
Aynen İsmail kardeşim sonuçta araba almıyorum kaza boya varmı yokmu [emoji4] şanzımanın durumuna bakıcam difrensiyalde uğultu harıltı var mı yok mu ona bakıcam motorun üflemesi falan hiç sorun değil dikiş olmasın çatlak olmasın yeter 80 66 candır Allah nasip ederse alacağım kendi traktörümde internette satılık onu vereyim hemen alacağım

Aynen abim haklısın aslında ha ıveco ha Fiat aynı motor her gün içindeyim imkanda var benim TT 55 daha usta kapısı görmedi ama değiştirmem lazım her ne kadar balyayı çevirsede bir gün acısını çıkartır 80 66 tıydı hep hayalim ve buldum alacağım ama köy yer çekememezlik var bilirsin[emoji4] 80 66 4x4 95 model 45 bin TL
Gardas aldigin traktor neki bunu dert yapiyon sanki 450bin tl lik traktor aliyormussun gibi konusuyon Allah daha iyisini nasip etsin bu kadar dert etme anlamadigim traktor tamirinden anliyon bloga bakinca catlakmi dikislimi anlamiyonmu

Gardas aldigin traktor neki bunu dert yapiyon sanki 450bin tl lik traktor aliyormussun gibi konusuyon Allah daha iyisini nasip etsin bu kadar dert etme anlamadigim traktor tamirinden anliyon bloga bakinca catlakmi dikislimi anlamiyonmu
Haklısın haklısın da tamir falan hepsi geliyor elimden baktığımda neresinde neyi var anlarım kaçmaz gözümden ben işin orasında değilim boyalı Traktör almış deyip laf yapan olursa moral bozarlar dersim o parasinda pulunda değilim seneye sozona çıkartır parasını zaten 100 dönüm yonca bağlama işi ayarladım daha yulaf fiğ hariç

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Haklısın haklısın da tamir falan hepsi geliyor elimden baktığımda neresinde neyi var anlarım kaçmaz gözümden ben işin orasında değilim boyalı Traktör almış deyip laf yapan olursa moral bozarlar dersim o parasinda pulunda değilim seneye sozona çıkartır parasını zaten 100 dönüm yonca bağlama işi ayarladım daha yulaf fiğ hariç
Ya kardaş senin hevesin varmış almıssın kimene sen bak kendi ihtiyacına alemin ağzı torba değilki büzesin bende alemin lafına baksaydım hala 45 beygir universal kullanıyodum

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Ustam bicok arkadasinda dedigi gibi milletin agzini susturamazsin altin bile alsan niye ceyrek aldin tam alsaydinya diyen cikar. Bende balyaciyim ls plus 80 im var deniz kenarinda calismis deniz tuzu boyanin bazi yerlerini kaldirmis. Kendim guzelce boyadim koye getirdim bosbogaz insan cok tabi. Biri bu boyanmis diyo digeri neden newholland almadin diyo öteki tumosan alsaydin iyiydi diyo hatta hic traktörü olmayan adam bile ala ala çin malimi aldin dedi :) sen bosver elalemi. Guzelce incele bak kontrol et icine sindiyse al isine bak

Ustam bicok arkadasinda dedigi gibi milletin agzini susturamazsin altin bile alsan niye ceyrek aldin tam alsaydinya diyen cikar. Bende balyaciyim ls plus 80 im var deniz kenarinda calismis deniz tuzu boyanin bazi yerlerini kaldirmis. Kendim guzelce boyadim koye getirdim bosbogaz insan cok tabi. Biri bu boyanmis diyo digeri neden newholland almadin diyo öteki tumosan alsaydin iyiydi diyo hatta hic traktörü olmayan adam bile ala ala çin malimi aldin dedi :) sen bosver elalemi. Guzelce incele bak kontrol et icine sindiyse al isine bak
Öyle yapacağım çok haklısın ben biraz milleti çok takıyorum ama kim ne derse desin alacağım benim yanımda kocaman trakkülüp ailem var 😃

Sen bu kafayla zor is yaparsin hayatta kararsizlik kadar kotu sey yoktur hayatin hep ikilem icinde gecer hic birsey yapamazsin paran varsa biraz sabret baska yerde daha duzgunu duserse onu al sonradan bunu ne diye aldim diye kafana takacaksan icini kemirecekse kafan rahat etsin elalemde motormu biter gaza gelme

Sen bu kafayla zor is yaparsin hayatta kararsizlik kadar kotu sey yoktur hayatin hep ikilem icinde gecer hic birsey yapamazsin paran varsa biraz sabret baska yerde daha duzgunu duserse onu al sonradan bunu ne diye aldim diye kafana takacaksan icini kemirecekse kafan rahat etsin elalemde motormu biter gaza gelme
Aslında hiç kararsız değilimdir bu yaşıma kadar kafama ne koyduysam yaptım aldım babamda hiç hayır demedi destekledi hep maddi manevi allah razı olsun ondan bir tane 54 c vardı special elimizde patoz makinası istedim aldı sonra 54c yı verelim 640 alalım dedim patoz için verdik 640 aldık meyve bahçeleri yetişti onlar için 54c junior alalım didim alçak iyi olur diye onuda aldı 2008 illa çeker motor istiyorum dedim iki traktörü verdik sıfır TT 55 4x4 aldık büyük baş besi ve süt işide yapıyoruz balya makinası istiyorum dedim gittik onuda aldık sıra geldi 80 66 ya onuda ikna ettim nasip olursa alacağım tek kafama takılan boyalı olmasıydı ama artık önemli değil kafaya koydum kararsızlık değil de biraz çok ayrıntıcıyım

• Beğen
Kararsız kaldığım tek şey şu traktör ve bizim işimize ne kadar gerekli alet varsa aldık onun dışında balya makinası patoz makinası meyve bahçeleri büyük baş hayvancılık yapıyorken benim sanayi mi köy mü arasında kalmam 2005 ten beri yetkili bir serviste çalışıyorum ama bazen akşam olunca keşke köyde kendi işimi yapsam diyorum basıp gitsem babam neden geldin demez çünkü bütün işleri o yapıyor annem sigortan bile olmaz emekliliğin olmaz gelme köye falan diyor kararsız burda işte

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kararsız kaldığım tek şey şu traktör ve bizim işimize ne kadar gerekli alet varsa aldık onun dışında balya makinası patoz makinası meyve bahçeleri büyük baş hayvancılık yapıyorken benim sanayi mi köy mü arasında kalmam 2005 ten beri yetkili bir serviste çalışıyorum ama bazen akşam olunca keşke köyde kendi işimi yapsam diyorum basıp gitsem babam neden geldin demez çünkü bütün işleri o yapıyor annem sigortan bile olmaz emekliliğin olmaz gelme köye falan diyor kararsız burda işte
Çok doğru abi artık aileler çocukları sigortAlı bir ışte çalışsın istiyor, sen çalıştığın yerden çıkma yerinde olsam emekli olana kadar beklerim sonra köye dönerim. Bagkur olmuş 500 tl zor vala köyde geçim 😊

Mesut kardeşim ben 2012 den beri bunun muhasebesini kendim eşim ve dört gözle bekledigim kızım için yaptım.Esimle birlikte kararımız köy + iş oldu ...
Neden ?
Şehirde emeklilik yaşı olmuş 60 .40 yasindan sonra hiç bir iş veren iş vermez
1404 TL ödeyen bir iş verene işçi maliyeti 2100 TL civarında yıllık 25.000 civarında
Kira derdim yok
Köyde maas sigorta amortisman giderleri v.s derken 45.000 TL yıllık kâr etmem gerekiyor .Bu karı edebilmem için yaklaşık 100.000 TL gibi yıllık ciro yapmam gerekiyor...
Maaşım asgari ücretin üzerinde 20 gün yıllık izin var hafta sonları resmi tatiller derken 60 günüm boş Özel sektörün garantisi yok köyde kuru tarım yapıyorum onunda garantisi yok bu şekilde normal bir memurdan fazla yıllık gelirim var esiminin sigortasinida ev hanımı olarak yaptırıyorum kafam rahat riskleri azaltıp paylastirdim

Birde çocuğumuzun eğitimi için köyu düşünmüyorum Allah sağlık huzur ömür verirse durum bu emeklilik mi ? Sadece Hayal :)
Herkesin hesabı farklı tabiki de

• Beğen
Bu konu tutacak arkadaslar mesut aga sanayide calis bence de ama koydeki isleri halledersin bi taraftan biraz zor olur ama baban varmis ida yardim eder koyde de artik ekonomi biraz sıkıntılı hayvancılık onceki gibi al bak iki ay sat para kazanmiyor baska bir cok is gerekiyor tarim ise zaten sen icindesin suluysa guzel kazanclar var ama kuru da oda yok mahmutun dedigi gibi orda calisarak direk 26 bin tl kazaniyon arti koy den de geliyor ama koye gelince once onu kazanip gecimini saglayacaksin ondan sonra kara gececeksin ; ama sehirin de eksileri var en asagi ev kirasi 500 tl millet ne yapacagini sasirdi erzaga para bulamayacak yakinda millet az once markette gordum adam kuru fasulyeyi yarim kilo aliyor ne yapsin para yok

• Beğen