SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ

Bu konu tutacak arkadaslar mesut aga sanayide calis bence de ama koydeki isleri halledersin bi taraftan biraz zor olur ama baban varmis ida yardim eder koyde de artik ekonomi biraz sıkıntılı hayvancılık onceki gibi al bak iki ay sat para kazanmiyor baska bir cok is gerekiyor tarim ise zaten sen icindesin suluysa guzel kazanclar var ama kuru da oda yok mahmutun dedigi gibi orda calisarak direk 26 bin tl kazaniyon arti koy den de geliyor ama koye gelince once onu kazanip gecimini saglayacaksin ondan sonra kara gececeksin ; ama sehirin de eksileri var en asagi ev kirasi 500 tl millet ne yapacagini sasirdi erzaga para bulamayacak yakinda millet az once markette gordum adam kuru fasulyeyi yarim kilo aliyor ne yapsin para yok
Konu patladı gitti kardeşim 😃 haklısın hiçbir şeyin tadı tuzu kalmadı artık para çok zor kazanılıyor işte insan bazen düşünüyor kendi işimi yapsam diye sonra bakıyorum kararsız kalıyorum mesleğe devam ediyorum

Kararsız kaldığım tek şey şu traktör ve bizim işimize ne kadar gerekli alet varsa aldık onun dışında balya makinası patoz makinası meyve bahçeleri büyük baş hayvancılık yapıyorken benim sanayi mi köy mü arasında kalmam 2005 ten beri yetkili bir serviste çalışıyorum ama bazen akşam olunca keşke köyde kendi işimi yapsam diyorum basıp gitsem babam neden geldin demez çünkü bütün işleri o yapıyor annem sigortan bile olmaz emekliliğin olmaz gelme köye falan diyor kararsız burda işte
Yas kac evlimisin

Koye gitmek senin tek basina alabileceğin karar degil esinle konusman kabul etmeli ve tek kardessen yapacan sen calisir sen kazanirsin biriktirirsin sonrada kardeslerin gelip böler
Eşim dünden razı köye gitmeye ama o şuan okuyor o yüzden okulunu bırakmasını istemiyorum onun için duruyorum şehirde sağlık bölümü okuyor üç senesi kaldı artık ben emekli olana kadar şehirdeyim bazen esiyor işte köye gitsem nasıl olur diye ama eşimin ve kızımın geleceği söz konusu

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Gardas gelecekleri ne olur diye dusunme bence o bos sehirde okuyan her cocuk doktor hakim savcimi oluyor universite bitiren herkez atanip yada is bulup calisiyormu kaderde ne varsa olur Allaha hayirlisini ver diye dua etmek lazim cok tanidigim koyden okuyup ogretmen polis lafan filan oldu gitti tadigim cok kiside sehirde okuyup baltaya sap olamadan orda burda is bulup calisiyorlar ben almanyada dogup buyudum sehire geldim sonrada koye geldim cifcilik yapiyorum seninde yapacagin en fazla kalfalik belgesi alip dukkan acman olacak bunun otesine gidemen

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Haklısın haklısın da tamir falan hepsi geliyor elimden baktığımda neresinde neyi var anlarım kaçmaz gözümden ben işin orasında değilim boyalı Traktör almış deyip laf yapan olursa moral bozarlar dersim o parasinda pulunda değilim seneye sozona çıkartır parasını zaten 100 dönüm yonca bağlama işi ayarladım daha yulaf fiğ hariç

Severim girgin arkadaşları bir Zaman'lar aynı hayal ben dede vardı fakat artık ne o imkan var nede Zaman var hayalini erteleme arkadaş sonra pişman olma zararda etsen denedim dersin Yalniz balyada biraz fazla yakıt yakarmış ama ağar motor tam makinanın dengi bayırlarda hiç zorlanmaz

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim herkese hayırlı akşamlar hepinize güzel dilekleriniz güzel nasihatleriniz için çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun bu gün 80 66 ya gittim baktım 95 model ve her tarafının boyalı olduğunu söylemiştim gördüm inceledim vazgeçtim sonra 96 model 80 66 ile pazarlık yaptım anlaştık satış sözleşmesi yaptık ben kendi traktörümü galeriye verdim salı yada Çarşamba bir aksilik çıkmazsa gelecek