Sizce Fendt Pahalı Mı?

Fendtin pahalı olduğunu düşünen arkadaşlarımız(ben dahil)olduğunu biliyorum.Bakalım genelde düşünce

• Kullanılan toplam oy
    17

Ynt: Sizce Fendt Pahalı Mı?

sivasli link=topic=2481.msg25943#msg25943 date=1207778465' Alıntı:
ya senin fendt bayisiyle bi akrabaligin veya yakinligin mi var peki bu kadar super bi teknolojide buradaki (avrupadaki) ciftciler in maddi imkani olmasina ragmen niye hepsi fedt i tercih etmio bi dusun istersen fendt e o kadar hayran olmussun ki sanki uzay teknolojisinden bahsediomussun .....
her zaman iyi mal super kaliteli olan degildir bazende fiyati uygun olandir maddi imkanlar ve yaptigi ise gore maliyete gore degisir
peki bu ankette fendt pahalimi sorusuna 100 de 73 u evet dio bi dusun ........ gulmeye dewam et dusunmeden gulme ama

allahını seversen tarlada kalan,1 günden fazla arıza yapıp yatan bir fendt söylersen dişimi kırarım.Ankara daki bayi servis ve yedek parça işini çok iyi götürüyor bence

arkadaşlar şimdi trakyada , polatlıda, eskişehirde hiç bir motorun servis sıkıntısı yok .... ama orta anadoluda örn: SİVAS bu gayet sıkıntı oluyor.... FENDT bozulmaz olayına gelincede bozulur arkadaşım ... eski fendt ler tamam uzun yıllar çalışmış ama o emsal başka tıkır tıkır yıllarca çalışan motorlarda var ... ( örn : FORD) ... yeni FENDT lere gelincede çok arıza vermeyebilir ama bozulada bilir.

hadi ankarada var istanbulda var ben elazığ malatyada nerden bulacam fendt servisi ve yedek parçası yani bir traktörün iyi olması için fiyatı servisi yedek parçası uygun olmalı ama fendtte bu imkanlardan hiçbiri yok yani çiftçi alırken traktör iş görmesine bakıyor tamam fendt güzel ama yeni sistem mf ler nh ler jd lerin valtraların (birkaç marka daha vardır)fendt ile arasında büyük bir fark yok. yani gördükleri işler hemen hemen aynı. fendt bozulmaz iddası anlamsızdır traktör motorlu araç bozulması doğaldır ne demek bozulmaz iyi olabilir ama bozulmaz diye bir net kural asla iddia edemezsiniz şu anda türkiyede bayağı fazla jd yada valtra (örneğin)olmasına rağmen onların servis ağında bile kısmi sıkıntılar var fendtin servis ve yedek parça ağındaki sıkıntı bu markalardan çok daha büyük türkiyede yerleşmiş düzen gereği servis ve yedek parça sıkıntısı istemiyorsan mf ve nh alacan artık bu konular tartışılamaz konular(bugünkü şartlara göre)

atacankocer23 link=topic=2481.msg49604#msg49604 date=1213607139' Alıntı:
hadi ankarada var istanbulda var ben elazığ malatyada nerden bulacam fendt servisi ve yedek parçası yani bir traktörün iyi olması için fiyatı servisi yedek parçası uygun olmalı ama fendtte bu imkanlardan hiçbiri yok yani çiftçi alırken traktör iş görmesine bakıyor tamam fendt güzel ama yeni sistem mf ler nh ler jd lerin valtraların (birkaç marka daha vardır)fendt ile arasında büyük bir fark yok. yani gördükleri işler hemen hemen aynı. fendt bozulmaz iddası anlamsızdır traktör motorlu araç bozulması doğaldır ne demek bozulmaz iyi olabilir ama bozulmaz diye bir net kural asla iddia edemezsiniz şu anda türkiyede bayağı fazla jd yada valtra (örneğin)olmasına rağmen onların servis ağında bile kısmi sıkıntılar var fendtin servis ve yedek parça ağındaki sıkıntı bu markalardan çok daha büyük türkiyede yerleşmiş düzen gereği servis ve yedek parça sıkıntısı istemiyorsan mf ve nh alacan artık bu konular tartışılamaz konular(bugünkü şartlara göre)

Biz Geçen Sene 412 Vario kullanıyorduk Aradığından 2 Gün sonra en geç geliyorlar..
Ve de Kutlucan bayiilik verdiklerinden servis olanağı sağlamasını istiyor...
Ayrıca anket için kararım Fendt Pahalı Ama Hakediyor... Yaptığı işe göre fiyatı var...

arkadaşlar fendt ' e bu kadar tapmayın ya fendt ayarında bir çok makina var... ayrıca şunu söyleyeyim fend ' çiler yanlış anlamasın... Fendt kolay kolay arıza yapmaz ama yaptığı zaman da adamın ocağına incir ağacı diker boşverin fendt ' i falan parçası en ucuz servis imkanı en iyi traktörü alın.... bir traktörün bir parçası en geç 6 saat içinde gelmesi gerekir.. fendt ' in parçasını 15 gün beklersiniz.... çoğu parçası burda yok zaten......

kral59 link=topic=2481.msg50875#msg50875 date=1213899165' Alıntı:
arkadaşlar fendt ' e bu kadar tapmayın ya fendt ayarında bir çok makina var... ayrıca şunu söyleyeyim fend ' çiler yanlış anlamasın... Fendt kolay kolay arıza yapmaz ama yaptığı zaman da adamın ocağına incir ağacı diker boşverin fendt ' i falan parçası en ucuz servis imkanı en iyi traktörü alın.... bir traktörün bir parçası en geç 6 saat içinde gelmesi gerekir.. fendt ' in parçasını 15 gün beklersiniz.... çoğu parçası burda yok zaten......
sanki parçaları sen getiriyosunda biliyon kaç gün beklediğini,türkiye ' de de 6 saat içinde parça getiren bir firma yoktur(basit filtre pompa hariç)ama mf tarlada camı kırık olduğu için tam 43 gün yatıyor

kral59 link=topic=2481.msg50875#msg50875 date=1213899165' Alıntı:

ocağımızda tam 35 senedir 1975 ten buyana FENDT 103 S traktörü var ama bir eksiğimiz var FENDT in incir ağacı diktiğini görmedim ağaç dikme özelliğinin olduğunuda bilmiyordum öğrenmiş oldum onun yerine rahmetli çok sevdiğim dedemin 70 senelik iğde ağacı var gölgesinden kimler dinlendi allah rahmet eylesin

arkadaşlar fendtin pahalı olmasındaki en büyük etken kademesiz şanzıman olması
örneğin casenin CVX ve PUMA modelini inceleyelim
CVX 140 KABIN KLIMA 94.476,00 euro
PUMA 140 KABIN KLIMA 74.788,00 euro
ikiside aynı güçte ama CVX 140 kademesiz şanzımanlı olduğu için PUMA 140 tan 20.000 euro daha pahalı

Valla arkadaşlar servise te yedek parçada hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten traktör servise gelirdiye bi mantıklada çalıştıklarınıda sanmıyorum bir problem varsa veya periyodik bakımı varsa servis çağrılır ve servis traktörün yanına gider bilmem anlatabildimmi.. ???

Bu makinanın servis ve yedek parça sorunu yoktur.dışarıdan gelecek parça servis Sivas ' a veya başka bir şehire,ilçeye,köye gitse,2gün sonra bile gitse o parça ellerinde giderler..
Bu arada teknoloji ve Fendt konusunda pahalı makina orada herkes hem fikir ama NH var ondan alabilir kullanıcı bunda bişey yokki neden benim ferrari yada porsche ' um yok ?Diyorum daha öncede söyledim,ben bütün traktörlere yakınım yani sagda Fendt varken solda NH veya Valtra veya MF var ama çok farklılar 1kere binip kullanıldıktan sonra anlaşılacak farkı.Ama başka marka taraftarları inip binsede onlar bildiklerini okuyabilirler onada alışığız..

şimdi arkadaşlar bir şey söylemek istiyorum ... ( belki kızacaklar olabilir ama ) .
benimde çok beğendiğim ve gerçekten hayran olduğum bir traktör fendt ... teknolojik makine vede pahalı ... sitede de bende içlerinde olmak üzere bir fanatik grubuda var .... ama kimse fendt hakkında merağından bile olsa bir şey söylemeye cesaret edemiyor.... anında paylanıp susuyor... fendt in çok iyi olması diğerlerinin işe yaramaz olduğunu göstermiyor dimi ... şimdi fendt arıza yapabilir.... makine bu sonuçta.... şimdi bende olsa bir 412 .... kışın bozulsa.. bizim rakım 1800 , kangala 50 sivasa 130 km uzakta.. kışında iki metre kar yağıyor.... hadi gelsin bakalım servis... ben yolu yazın tarif etsem bulamaz... ama diğer bir çok markanın kangalda parçası kolay bulunuyor... şimdi fendt serviside gökten menzille inmiş kanatları olan insanlar değil .... yeri gelir gecikir yeri gelir hemen gelir... ama sitede öyle bir hava yaratıldıki zamanla fendt harici diğerleri traktör değil ....

benim FENDT konusunda düşüncem tartışılmaz bir numara ... ama aynı tarz makine yapabilecek ir çok marka var ama bu firmanın hedeflerine bağlı ... diğerlerinide kullananların bir bildiği vardır demekki saygı duymak lazım ... atilla abinin dediği gibi benimde bende çok lüx bir araba istiyorum ama pahalı olayı ... birde eğer fendt arıza konusunda ve servis olayında türkiyede traktörü az olduğu için bence başarılı duruyor.... bu nedenlede kimse tam bir istatistik veremiyor...

İlk önce forumdaki konuları baştan oku,sonra Fendt ' e ekstradan havamı katılmış yoksa makinanın kendi doğasında olan ezici üstünlük forumda düzgünce açıklanmak istenmiştir.Sivas ' için bunları düşündüysen parçası kolay bulunabilen makina tercihi yaparsın sorun kalmaz sonuçta bu tercih meselesi.Hangisi cimri konusunu bul onu oku bak orada ne yazdım ben bi onu oku bakalım hem neden pahalı,hem neden ezici üstünlüğü var(bide bazen görüoürum böyle bazı markaların sadece fuara çıkartıp yada 10 bin dekar yada daha büyük özel araziler için verdiği makinaları 900 serisi ile kıyaslıolar ikisi farklı segment makinaları trisix ayarındaki makina ile 412 falan diyolar olacak iş deil oda.)tabi senin görüşün de dogru ama ülkenin cografi sorunları yüzünden onada bir çözüm getirilir.İstatistik konusuna gelirsen anlatayım diyecem ama uzaksınız bu konulara emin ol bir NH sayısına geldigi zaman onlardan daha başarılı oldukları çıkacaktır.

D_Artagnan link=topic=2481.msg55776#msg55776 date=1215521269' Alıntı:
İlk önce forumdaki konuları baştan oku,sonra Fendt ' e ekstradan havamı katılmış yoksa makinanın kendi doğasında olan ezici üstünlük forumda düzgünce açıklanmak istenmiştir.Sivas ' için bunları düşündüysen parçası kolay bulunabilen makina tercihi yaparsın sorun kalmaz sonuçta bu tercih meselesi.Hangisi cimri konusunu bul onu oku bak orada ne yazdım ben bi onu oku bakalım hem neden pahalı,hem neden ezici üstünlüğü var(bide bazen görüoürum böyle bazı markaların sadece fuara çıkartıp yada 10 bin dekar yada daha büyük özel araziler için verdiği makinaları 900 serisi ile kıyaslıolar ikisi farklı segment makinaları trisix ayarındaki makina ile 412 falan diyolar olacak iş deil oda.)tabi senin görüşün de dogru ama ülkenin cografi sorunları yüzünden onada bir çözüm getirilir.İstatistik konusuna gelirsen anlatayım diyecem ama uzaksınız bu konulara emin ol bir NH sayısına geldigi zaman onlardan daha başarılı oldukları çıkacaktır.
sayın arkadaşım şimdi fendt özellikleri abartılmış ve hava katılmış dedimmi demedim ... fendt e kötü dedimmi demedim ... işte verilen bu tepkiyi anlatmak istedim ....bak hemen aç oku furumu falan tavrın sertleşti ....

fendt bir numara ama diğer büyük markaların hepsi aynı özelliklerde ve kalitede motor yapabilir bence... ama sadece fendt yapıyo o kaliteyi şimdilik ve bu nedenle pahalı ... yanlış bir şey mi söyledim ...

teknoloji konusuna gelincede en teknolojik traktör fendt evet , tarihi boyuncada önde gitmiş ama genel olarak hiç bir traktör teknolojik değil ... ( bu konuyada uzağım sanırım , yine kafadan üfürdüm kusura bakmayın ) .... _______________________________________

bu da konudan alakasız bir açıklama :

artagnan arkadaşım ben hep insanlara bu forumda saygı çerçevesinde yaklaştım ... ilk önce forumdaki konuları baştan oku , sonra fendt e.... diye başlayan cümlen bence hiç yakışık almadı ... bilmem ne konusu var bul oku falan ... ben bir şey merak edip öğreneceğim zaman emin ol senin yazılarından daha geçerli ve donanımlı bir kaynak bulurum zaten ... ki senin yazılarındanda çok şey öğrendim .... ama bu tavrın hiç hoş değildi .... ben ne sana ne fendt e kötü bir şey demedim çünki , ki fendte canım kötü bir şey demek istersede derim .... buda beni ve fendt i bağar .... avukatımısınız .. değilsiniz...