SİZCE TRAKTÖR SATIN ALMAK İÇİN EN AZ KAÇ DÖNÜM ARAZİYE SAHİP OLMAK GEREKLİDİR?

SİZCE TRAKTÖR SATIN ALMAK İÇİN EN AZ KAÇ DÖNÜM ARAZİYE SAHİP OLMAK GEREKLİDİR?

• 1 Dönüm ve üzeriyse satın alınmalı

Kullanılan: 6 13.3%
  • 5 Dönüm ve üzeriyse satın alınmalı

Kullanılan: 6 13.3%
  • 10 Dönüm ve üzeriyse satın alınmalı

Kullanılan: 10 22.2%
  • 50 Dönüm ve üzeriyse satın alınmalı

Kullanılan: 12 26.7%
  • 100 Dönüm ve üzeriyse satın alınmalı

Kullanılan: 11 24.4%

• Kullanılan toplam oy
    45
Allahtan John Deere sağlam. İstanbulun taşı toprağı altın derler, bunun demiri altın [emoji2]
Konuyu dağıtıyoz ama cidden öyle jd taş gibi makina bizde bi 5083e var 6 bin küsür saatte şeytan kulağına kurşun şimdiye kadar bizi hiç üzmedi en büyük arızası devirdaym değişti oda 9 yaşinda traktöre normal , birde 2017 td 90 var 2050 saatte bizi illallah ettirdi arıza üstüne arıza binmeye korkar olduk.

Yaptığın ise göre arazine göre değişir bu iş,
Benim iki tane 130,140 dekar sulu tarım yapıyorum tanelik mısır yağlık ayçiçeği buğday ek olarak yeşil mahsul domates fasulye vs,
Mısır ve çiçek sürümü burda biraz zor oluyor , 65 bg ciftceker kullanıyorum sürüm tarla hazırlama tesviye vs,
Birde 50 bg tek çeker var koca yaz sezonunun tüm yükünü küçük motor çekiyor havalı makinayla mısır çiçek ekimi çapası , ilaç gübre atımı sulama yaparken santrafuj çalıştırma git gel işleri vs, 2 sininde işi ayrı o onun işini yapamıyor öbürü onun işini yapamiyor

Toprak yapısı ihtiyaçları değiştirir Balıkesir de öğrenciyken bundan 15 sene önce steyr 8053 arkasında 5 li pulluk vardı bir nadas yapıyor adam uçarak gidiyor aman kumu kandaklıyordu bir yerden alıp az öteye koyuyordu bizim köyümüzde 3 lü 16 numara pulluk için 80 beygir traktör gerek belki fazlası 100 beygir üstü traktörlere 4 lü 14 pulluk koşabiliyoruz onda da tav olursa güzel akıyor traktör eğer tav yoksa toprak gevrekse traktör zor yürüyor çoğu yere pulluk batmıyor toprak yapısı ihtiyacı belirler

• Beğen
Tepkiler: Ulusoy59