• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Soğan Ekimi Sonrası Yelpaze Hüzmeli (T-jet) meme ile Stomp Extra Uygulaması.

Bizim ilçede geçen yıla göre ekim fazla fakat yarıdan fazlası çorum moru.Sarı soğan ekimi makul seviyede.
Ekimi hangi makine ile yaptınız sıra arası üzeri ve derinlik kaç cm?

Vitesi düşür.4 bar çok fazla ilacı toz edersin öyle.burda 2 bar civarında ve traktör 2l vitesinde.
Birde t jetler kaç numara?
Benim kullandıklarım 3 numara.
Merhaba ; 2l vitesi kaç km/h hıza karşılık geliyor acaba? Şunun için soruyorum bana basınç fazla gibi geldi, 2 Bar basınçta o sıvı o kadar sürüklenme ve atomize olmaz, sizin değerlerinize göre 03 yani mavi nozzle ile 1 dekara 40 l. sıvı atılacaksa ve 2Bar basınca ayarlanmışsa traktör hızının 3km/h olması gerekir(belkide tam bu şekilde ayarlamışsınızdır videodan yanılmış olabilirim) , jet yani plastik memeleri 2-7 Bar arası basınçta kullanabilirsiniz (lechler st için), daha yüksek basınçlar meme ucunun genişlemesine yol açarak debi miktarınızın bozulmasına dolayısı ile tüm hesaplarınızın karışmasına yol açar, bizim müşterilere tavsiyemiz dekara 15-20 l. uygulanacaksa sarı(02) , 20-30 l. için mavi(03) , eğer 30-40 l. uygulanacaksa kırmızı (04) olur.

Adsız.png

Son düzenleme:

Videoda ortalama hızı 5 km civarıdır.Birde gösterge tam 2 barda değil 2 civarı yanı biraz daha fazlaydı.Bu memede 4 numara başlıkta var birdahakine onunlada denenebilir.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt