Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

Alıntı;

Bu soğuk ne ki afet ilan ettireni yolda!

Balkanlarda görülen ve ' ' afet ' ' ilan ettiren son 120 yılın en etkili kar yağışının önümüzdeki günlerde Türkiye ' yi de etkisi altına alacağı bildirildi.
Bosna-Hersek ve Sırbistan ' da görülen ve ' ' afet ' ' ilan ettiren son yılların en etkili kar yağışının önümüzdeki günlerde Türkiye ' yi de etkisi altına alacağı bildirildi.

Bosna-Hersek ' in en önemli meteoroloji uzmanlarından Jelyko Maystoroviç, AA ' ya yaptığı açıklamada, Balkanlar ' ı etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte son yılların rekorunun kırıldığını belirtti. Kar kalınlığının dün gece itibariyle Saraybosna kent merkezinde 107, Mostar ' da ise 87 santimetre olarak ölçüldüğünü belirten Maystoroviç, ' ' Son 120 senede bu kadar yağış tespit edilmemiştir ' ' dedi.

YUNANİSTAN VE TÜRKİYE ' Yİ VURACAK

Maystoroviç, bu yağışların etkisinin önümüzdeki birkaç gün içinde bölgede azalacağını belirterek, ' ' Balkanlar ' ı etkisi altına alan bu soğuk ve yağışlı hava, önümüzdeki günlerde Türkiye ve Yunanistan ' a doğru ilerleyecek. Bu bölgelerde de önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışının olmasını tahmin ediyoruz ' ' ifadelerini kullandı. Balkanlar ' da geçen hafta başlayan ve aralıksız olarak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Bosna-Hersek ve Sırbistan ' ' doğal afet ' ' ilan etti. Bölge genelinde çok sayıda kara ve hava yolu ulaşıma kapandı. Birçok yerleşim biriminin ise dünya ile irtibatı kesildi.


Gereken tedbirleri almak lazım...
 


Son yillarin en sert kisi yeni geliyor

Dune kadar yagmur yagmiyo kuraklik var diyenler bu gun bunlari diyor supesiz herseyi bilen Allah ( c.c ) tir yarin ne olur bilinmez bi baktin mezardasin fazla ileri dusunmek iyi diyil.
 

Ynt: Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

Bu kış güzel geçiyor şükürler olsun bakalım hakkımızda hayırlısı baharın da normal geçerse bu sene bol mahsüllü bereketli bir yıl olur inşallah
 Ynt: Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

allah cc herseyin hayırlısını versin insaalah arkadaslar bizim burda kış iyi gidiyo cok sukur
 

Ynt: Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

bizim bölgemiz için ne kadar yagarsa iyi allah afetten korusun maşallah güzel kar yagıyor şimdi
 

Ynt: Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

İklim değişti mi ne.. Kış gecikiyor her sene.. Baksana aralık ve ocağın yarısından önce bişey yoktu Sivas ' ın kışı yeni geldi güzel kar yağıyor.
 

Ynt: Son Yılların En Sert Kışı Yeni Geliyor

kar yağışı var ama geçen seferki aşırı soguklar yok çok şükür artık fazla soguk olmaz zemheri çıktı ,cemre düşecek neredeyse
 


Benzer Konular

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt