Sondaj destek

Herkese merhabalar
Kıraç arazimize sondaj vurdurmayı düşünüyoruz. Jeoteknik mühendisi ve ağaç çubuk ile su araması yapan 2kişiye ayrı zamanlarda su araması yaptırdığım tarlada aynı noktada 60metrede su olduğunu söylediler. Bizde bütün gerekli evrakları toparlayıp krediye başvurduk ama olumsuz sonuçlandı. Kendi imkanlarımızla devam etmek istiyoruz sorun şu ki 2.5km uzaktan elektrik çekilebiliyor ve maliyeti 200-300bin tl arası tutuyor. Bizi zorlayan kısım burası elektrik olmadan büyük motorlar kullanılarak su çıkartma yapabilir miyiz?
225cm çapında kuyu açtırmayı düşünüyoruz 50 tabancalık su olduğunu söylediler minibüs motoru, kuyruk mili vs. gibi araçlar su çıkartmamıza ve kullanmamıza yeterli olur mu?

Herkese merhabalar
Kıraç arazimize sondaj vurdurmayı düşünüyoruz. Jeoteknik mühendisi ve ağaç çubuk ile su araması yapan 2kişiye ayrı zamanlarda su araması yaptırdığım tarlada aynı noktada 60metrede su olduğunu söylediler. Bizde bütün gerekli evrakları toparlayıp krediye başvurduk ama olumsuz sonuçlandı. Kendi imkanlarımızla devam etmek istiyoruz sorun şu ki 2.5km uzaktan elektrik çekilebiliyor ve maliyeti 200-300bin tl arası tutuyor. Bizi zorlayan kısım burası elektrik olmadan büyük motorlar kullanılarak su çıkartma yapabilir miyiz?
225cm çapında kuyu açtırmayı düşünüyoruz 50 tabancalık su olduğunu söylediler minibüs motoru, kuyruk mili vs. gibi araçlar su çıkartmamıza ve kullanmamıza yeterli olur mu?
Sana tavsiyem güneş paneli kur bir ömür bedavaya tarlani sularsin

Kaç bg kaçlık kw jenertör çeviriyor saatlik kaç litre yakıyor

Beygirini bilmiyorum,
75 kva
%30 güçle çalışıyor bizimki; saatlik 8- 10 litre arası yakıyor. Saat olarak ölçmedik yakıtını ama sabah 8 civarında dolduruyoruz deposunu(100 litre) aksam 9 gibi bitiriyor. Tabi 4 saatte bir dinamayı kapatıyoruz hat değişimi için.

Kaç bg kaçlık kw jenertör çeviriyor saatlik kaç litre yakıyor
Dalgıç kaç kw ise onun 3 katı jenaratör, onunda biraz fazlasi motor
Örneğin 60 metre 50 tabanca , en az 20kw dalgıç, onu çalıştirmak icin 55, 60 kva alternator, onu calistirmakta motoruna gore 55 kw motor,
Eger paraya kıyip sürücü takarsanis, 20 kw dalgic icin 25 kva alternator, 25,30 kw motor yeterli olur.
yakit sistemin stabilligine kalmis. Traktorler 3-3.5 litreden başliyor yakit

• Beğen
Tepkiler: şadan aysul
Elektrik getirmek pahalıya mal oluyor.
Kuyruk milli jeneratör ilk kurulum için daha mantıklı.
Su olup olmadigina bakan kişiler hep aynı yeri mi gösterdi?
İlk jeoloji mühendisini getirdim 2gün sonra çubukla bakanı getirdim çubukcu ile tarlayı dolaşırken jeoloji mühendisi sonuçları attı söylediği yer ile çubukcu aynı yeri gösterdi metresine kadar bildi çubukcu tabi kazdırmadım daha su kesin var yok bilmiyorum sadece ikiside aynı nokta aynı metreyi söyledi

Gunes enerji sistemi garanti 25 yil yeter ama maliyet cok yuksek arti herzaman su yok gece su yok havabulutlu su az

Gece sulama yapmak istiyorsan jel aküleri var. Pahalımı dersen pahalı. Geçmiş zaman araştırma larımda Çanakkale de bir şirket 7000euro ya 15 lik pancar motor gücüne denk güneş enerjisi kurulumu yapacaklardı.
İşe birde şu açıdan bakmak lazım arkadaşlar günde 100lt mazot 670tl gibi rakam tutuyor. Yer büyükse ve 2021yılında devreye girecek hibe ile düşük faizli kredilere de bakmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Dagli22
abi merhaba bizim trafo kiralayıp sulama yaptıgımız bi kuyumuz var dalgıç 80 mt de 60 kw bunu kaç bg motorlu jenaratör ile çalıştırabiliriz bilgin varmı aceba ?

Bizim jeneratör 75 kva net elektrik üretimi 68kw yazıyor üzerinde. Size 80 kva üzerinde bir makine lazım tahminimce. Ben tabi bu konularda profesyonel değilim ancak satın almadan önce arastırdık sorusturduk ordan edindiğim bilgiler bunlar.

• Beğen
Tepkiler: necdetdemiral

abi merhaba bizim trafo kiralayıp sulama yaptıgımız bi kuyumuz var dalgıç 80 mt de 60 kw bunu kaç bg motorlu jenaratör ile çalıştırabiliriz bilgin varmı aceba ?
Senin icin iki yol var,
1 normal olarak 3 katına yakin yani 180 kva jenarator

2 sürücü kullanirsan (sürücü pahali mazeme) 70,80 kva jenarator işini görür
Genede bir bilene sormali

Youtubede özay motor jenarator diye bi şahıs var, onun videolarindan uygulamalari izleyebilirsiniz bilgi verici