Sözleşmeli patates ekimi

S.a
2024 yılında patates ekmeyi düşünüyorum
sözleşmeli üretim yapabilecegimiz kuruluş veya şirket varmı?
Daha önce hiç ekilmemiş tarla ve bölgede ekecegim
Bu iş Pepsi- FritoLay ,Konya dan Torku önayak oluyolar yaptırıyolar İlçem Erbaa da bayağı yayıldı. Bir tecrübeli üreticiyi grup başkanı olarak görevlendiriyor firma, onun etrafında kümelendiği kişilere bilgi aktarıyor liste tutuyor muhasebe borçlanma alışveriş işleri onda oluyor felan. Lakin bölgenizde yüzlerce kamyonluk üretim yapacak potansiyel olması lazım ki firmaların dikkatini çeksin. Umarım tecrübeli arkadaşlar gelir detaylı bilgiverir.

• Beğen
Tepkiler: Cafer58
Uzi. Süredir yapmıyorum ama temel konular
Tohum gübre ve avans desteği var tohum piyasada maliyeti yüksek sözleşmeliye 1 e 1.5 alınıyor bilgisi olmayana patates üretimini kesinlikle tavsiye etmiyorum maliyeti yüksek riski bir ikadar yüksek
Hatta benim tabirim şöyle patates tohumu toprga koydunmu düğün nişan hatta cenazem vardı unut yada ekip kalabalık olacak herşeyin sonunda verim alirsan daha birakamazsin

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Çevreni iyi araştır yapanlara danış 2 3 senedir çevremdeki patatesçiler ciddi kar elde ettiler busene sözleşmeli ekenler cipsliğini 5.5dan sofralık ekenler 8tlden tarlada sattılar verimde çok iyiydi busene