SULAMA KUYUSU ???

Köyde koop var. Malesef ortak hareket etmede zorlanıyoruz. Sürekli köyde kalmadığımdan haberim olmadı. Tedaş ile görüşeceğim. Bu arada bugün aradaki mesafeyi ölçtüm komşu tarladaki hat bana 210 metre uzaklıkta.

210 metre birşey değil. Bir JCB günde en az 250 metre kanal kazar. Kazı 1000-tl yi bile bulmaz. Başka konulara da mesaj yazmışsınız, elektrik imkanı varken traktörle ya da traktör motoruyla sulama yapmak lüks olur. Bence bir de özel idaredeki tarımsal hizmetler müdürlüğünden birileriyle görüşün. Yer altı sulama sistemleri konusunda deneyimli birileri mutlaka vardır orada. Eğer tedaş sorun çıkarmıyorsa, ek trafo yatırımı gerekmiyorsa 210 metreden elektrik almak zor bir iş değil. Araştırmaya değer.

210 metre mesafeye elektrik çekmek evet mesele değil ama soru işareti bu hattı yani komşuma gelen hattı 8 ortak beraber çekti.Onların rızasını almak gerekirse ve hepsine para vermem gerekecekse iş yaş. Bana ek masraf çıkartmadan sadece ilave hattı karşıla deseler sorun olmaz. Bakalım görüşünce herşey netleşir.