Sulu kosullarda bugday yetiştiriciliği

Seneye kısmetse buğdaylar imi sulamayı düşünmekteyim su olarak sıkıntı yok
Dönüme (1000m2 ) fiyat olarak 55 tl isteniyor sezon boyunca sizce nasıl uygun mu ?
Birde hangi fıskiye tavsiye edersiniz
20190611_175646.jpg

20190611_175639.jpg

20190611_172930.jpg
20190611_155503.jpg
20190611_175646.jpg
20190611_175639.jpg
20190611_172930.jpg
20190611_155503.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bizim Sivas la sınırımız gürün ilçe sinin kavak yelken tepecik köyleri yakın ama yağmurlama sulama yap birde başka birşeyler ek pancar patates domates sebze türü düşün

Patates için büyük parseller kiraliyip eken ler var bakir topraklar hiç suyla tanışmamış ti iyide verim alıyorlar pancarda geçen yıl ki ekimde şeker oranı %25 %27 lerde çıkmıştı sanırım yani gündüz sıcak geceleri serin geçiyor
Çekirdekciler geçen yil zorla yalvara yalvara kiraladilar sapları ni iyi parçalamadan gittiler onlara ayrı bi sempati duyuyorum. ..
Sulama işine gelince zaten salma sulama yasak illa ki yağmurlama sulama yapıliyor
Seneye test için 10 dönümlük bal kabağı ekmeyi düşünmekteyim
Bugdayda sulama verimi olumlu yönde çok etkiliyor diye biliyorum hayırlısı bakalım kısmet
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Galıba kapalı kanal yenı geldı kararsız kaldın bugdayla başla ne ekersen ondan kazanırsın

Aslında yeni sayılmaz ama faliyete geçeli yeni sayılır bugday işini seviyorum hep kuruda denedik sulu sartlarda ne kadar verim yapar onuda merak etmekteyim açıkçası
Sulama büyük borular la araziye kuruldu ve ( bazi boru çapları 2000mm) arazi toplulaştırma yapıldı ilerki yıllarda illaki başka ürün deneyeceğiz inş

Aslında yeni sayılmaz ama faliyete geçeli yeni sayılır bugday işini seviyorum hep kuruda denedik sulu sartlarda ne kadar verim yapar onuda merak etmekteyim açıkçası
Sulama büyük borular la araziye kuruldu ve ( bazi boru çapları 2000mm) arazi toplulaştırma yapıldı ilerki yıllarda illaki başka ürün deneyeceğiz inş
5 sefer suladim sene 2009 15 yaşındaydım ben babam ve Kardeşim 450 kg aldık kiracta ise 300kg ile 150 kg ortalama var tabi çok iyi senelerde var hiç bicilmeyen yıllarda oluyor

5 sefer suladim sene 2009 15 yaşındaydım ben babam ve Kardeşim 450 kg aldık kiracta ise 300kg ile 150 kg ortalama var tabi çok iyi senelerde var hiç bicilmeyen yıllarda oluyor
Beş sefer suladiginiz halde mi bu verimi alabildiniz
Burda kiracta tabi senesine ve tohumun cinsine göre 300 350
Taban arazide 500 olduğu oluyor kuru şartlarda
kritik evrelerde bitkinin kardeşleme sapa kalkma ve süt olum zamanlarında en az 3 sulama ve yazlık gubreyi ikiye bölüp atarak tabi ot ilaci sıvı gubre v.s bakımları yaparak kıraç arazide bile dönüme (1000m2 bir dönüm ) 500 kiloyu geçeceğine inanıyorum Allahtan bir mani keder olmaz ise

Have a nice day

Do you need personal and business or Mutual funds without stress and quick check? If yes, contact us today because we are currently offering 2% super-interest loans.

Our funding is safe and secure. The happiness of our customers is our strength. Loans between 5,000.00 - 100,000,000.00 Euro. Now available in Business, Personal, Home, Travel and Student Loans.

Interested parties should contact the company via email for more information: Lender Email: unitedloanservice@yahoo.com
Payee name: Steve Money

Have a nice day

Do you need personal and business or Mutual funds without stress and quick check? If yes, contact us today because we are currently offering 2% super-interest loans.

Our funding is safe and secure. The happiness of our customers is our strength. Loans between 5,000.00 - 100,000,000.00 Euro. Now available in Business, Personal, Home, Travel and Student Loans.

Interested parties should contact the company via email for more information: Lender Email: unitedloanservice@yahoo.com
Payee name: Steve Money
Biz Türkçe konuşan insanlardan kredi çekerken cekiniyoruz yabancı şirketlerdenmi cekicez

Türkçesi

İyi günler dilerim Stres ve hızlı kontrol olmadan kişisel ve iş veya Yatırım fonlarına ihtiyacınız var mı? Cevabınız evet ise, bugün bizimle bağlantı kurun çünkü şu anda% 2 oranında süper faizli kredi teklif ediyoruz. Finansmanımız güvenli ve emniyetlidir. Müşterilerimizin mutluluğu bizim gücümüzdür. 5.000.00 - 100.000.000.00 Euro arası krediler. Artık İş, Kişisel, Ev, Seyahat ve Öğrenci Kredilerinde mevcuttur. İlgili taraflar daha fazla bilgi için e-posta yoluyla şirketle iletişim kurmalıdır: Borç E-postası: unitedloanservice@yahoo.com Alacaklı adı: Steve Money

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58
Biz Türkçe konuşan insanlardan kredi çekerken cekiniyoruz yabancı şirketlerdenmi cekicez

Türkçesi

İyi günler dilerim Stres ve hızlı kontrol olmadan kişisel ve iş veya Yatırım fonlarına ihtiyacınız var mı? Cevabınız evet ise, bugün bizimle bağlantı kurun çünkü şu anda% 2 oranında süper faizli kredi teklif ediyoruz. Finansmanımız güvenli ve emniyetlidir. Müşterilerimizin mutluluğu bizim gücümüzdür. 5.000.00 - 100.000.000.00 Euro arası krediler. Artık İş, Kişisel, Ev, Seyahat ve Öğrenci Kredilerinde mevcuttur. İlgili taraflar daha fazla bilgi için e-posta yoluyla şirketle iletişim kurmalıdır: Borç E-postası: unitedloanservice@yahoo.com Alacaklı adı: Steve Money

Çeviriden tercüme edip baktım cevap verme gereği bile duymadım 😊

• Beğen
Tepkiler: kemalern032