Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Karar Resmi Gazetede Yayımlanan

21.12.2020
1,458
2,218

DESTEKLEME KARARI RESMİ GAZETEDE!

Cumhurbaşkanı kararıyla atıl arazilerde, hububat, baklagil, yağlı tohumlu bitkilerin üretiminin geliştirilmesi, kurutma veya işleme tesisleri kurulması hibelerle desteklenecek.

20220308 tarım arazilerinin etkin.png
20220308.png

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5258)

• Beğen
Tepkiler: filizma
DESTEKLEME KARARI RESMİ GAZETEDE!

Cumhurbaşkanı kararıyla atıl arazilerde, hububat, baklagil, yağlı tohumlu bitkilerin üretiminin geliştirilmesi, kurutma veya işleme tesisleri kurulması hibelerle desteklenecek.

Ekli dosyayı görüntüle 68374Ekli dosyayı görüntüle 68375

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5258)
Merak ediyorumda bu nadasa bırakılan alanlar vs kime göre neye göre belirlenir?şahıslara ait tarlalar mı?devletin hazine arazilerimi?tarla vasfı olupta ekilen ancak çks de gösterilmeyen araziler mi?(hisseli tapular gibi)atıl araziden kasıt ne?
ben bu kararnameden hiçbişey anlamadım,anlayan birisi açıklasın lütfen?

Merak ediyorumda bu nadasa bırakılan alanlar vs kime göre neye göre belirlenir?şahıslara ait tarlalar mı?devletin hazine arazilerimi?tarla vasfı olupta ekilen ancak çks de gösterilmeyen araziler mi?(hisseli tapular gibi)atıl araziden kasıt ne?
ben bu kararnameden hiçbişey anlamadım,anlayan birisi açıklasın lütfen?
Abla açıkçası bende bişey anlamadım. Umarım kısa zamanda bir yönetmelik çıkarda anlarız.

Bizim il müdürlüğü bu konuda bir duyuru yayınlamış, bakalım işe yarar bişey çıkacak mı, takipteyim. Sizde kendi il müdürlüğünüzün sayfasına bir bakın bence.

Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi Kapsamında Hibe Desteği Sağlanacak​

14.3.2022 / GÖSTERİM SAYSI : 106 / ARŞİV

Bakanlığımızca yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Makamı Kararı 8 Mart 2022 tarih ve 31772 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda; İl Müdürlüğümüzce önceden projelendirilerek hazırlanan;
Edirne İlinde
Damla Sulama ile Çeltik Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi,
Kuru Fasulye Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi,
Yağlık Ayçiçeği Üretiminin Artırılması Projesi,
Soya Yetiştiriciliğini Yaygınlaştırma ve Geliştirme Projesi ve
Meriç Susamını Yaygınlaştırma Projesi uygulanmaya başlanacaktır.

Projelerde; tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi için ekim programında olmayan, boş bırakılan, atıl durumda bulunan ve nadasa ayrılan alanlar ile işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, uygun tarımsal üretim yöntemleri kullanmak suretiyle bitkisel üretimin artırılması amaçlanmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: filizma