Tarim kredi yardim

Baskan senin akrabaya sorsan bi benim durumu ortak bilgi sisteminden bana itelediklerinin e-faturasinin ciktisini aldim faturada nakit odendi diyor yaklasik 2bintl boyle bi odeme yapmadim faturayi iptal bile etse parami vermeye bilir acaba urunleri alip e fatura ile kaymakamliktaki tuketici mahkemesine mi gitsem daha 14 gun dolmadi
Dostum şimdi görüştüm eğer fatura çıktıysa iptal edilmez diyor ya fazladan parası vardır sistemde emanette yada onun adına başka biri sipariş vermiştir diyor hatirlamayabilir dedi çünkü onların da başına geliyormuş böyle şeyler

Arkadaslar koyumuzdeki tarim kredi kooperatifi gecen seneden kalma aycicek togumlarini ortaklarina hediye diye satiyor zaten tarim kredi borclarini zar zor odeye biliyorken yaklasik 2bintl degerinde ki 2cuval kalma aycicek togumu itelemisler buyuk ihtimal mazot alirken imzaladigim senede yazmislar veya borclari oderken 2binlira fazla soyleyip parayi almislar bunlari nasil iade edebilirim togumlar kooperatif binasinda almadim bunlar hediye diyorlar baskasina veririz diyorlar bunlari nasil iade edebilir bu togumlarin seneye kadar itis gucu azalir bunlarin
benden habersiz bana satilan bu urunleri nasil geri iade edebilirim sizinde basiniza boyle seyler geliyor mu ? Bu iteleme olayi bizim koydeki tarim krediye mi ait
benim aklima bu urunlerin faturasini alip tuketici hakem heyetine gitmek geldi ama faturasini nasil alirim veya bizim mudureyi nereye sikayet edebilirim bu togumlari istemiyorum nasil bir yol izlemeliyim
Ben serin ve kuru yerde 6 senelik tohum kullanmak zorunda kaldım.Goldsun ,Bir sorun olmadı.
Kooperatifler çiftçilerin yardımlaşma amaçlı kurdukları,topluluklardır.Köyünüzde yada yakınınızda koop.varsa büyük avantaj,gübrenizi,tohumunuzu akaryakıtınızı alıp, alır çabucak tarlaya gidebilirsiniz.
Çiftçilerin ihtiyaçlarını temin etmek için bazen elde stok fazlalığı olabiliyor.
Kooperatife ihtiyacımızı ve tohum almağa gittiğimizde yok cevabı ile karşılaşmak istemiyoruz.Bu durumda koop.tohum eksikliği olmaması için biraz fazla getirsin diyebiliyoruz.Ama o zamanda elde kalma tehlikesi var.
Kooperatifler ortaklarınin çiftçilerin ihtiyaçlarını toptan ve güvenilir,makul fiyattan , karşılamak için kurulurlar.
Bu durumu kooperatif görevlisi arkadaş ile görüşmelisiniz,size yardımcı olacaktır.Onlar sizin için varlar,birebirlerinizle dayanışma ve diyolok içinde olmalıyız,bence,konu dagitilmasin.

Ben serin ve kuru yerde 6 senelik tohum kullanmak zorunda kaldım.Goldsun ,Bir sorun olmadı.
Kooperatifler çiftçilerin yardımlaşma amaçlı kurdukları,topluluklardır.Köyünüzde yada yakınınızda koop.varsa büyük avantaj,gübrenizi,tohumunuzu akaryakıtınızı alıp, alır çabucak tarlaya gidebilirsiniz.
Çiftçilerin ihtiyaçlarını temin etmek için bazen elde stok fazlalığı olabiliyor.
Kooperatife ihtiyacımızı ve tohum almağa gittiğimizde yok cevabı ile karşılaşmak istemiyoruz.Bu durumda koop.tohum eksikliği olmaması için biraz fazla getirsin diyebiliyoruz.Ama o zamanda elde kalma tehlikesi var.
Kooperatifler ortaklarınin çiftçilerin ihtiyaçlarını toptan ve güvenilir,makul fiyattan , karşılamak için kurulurlar.
Bu durumu kooperatif görevlisi arkadaş ile görüşmelisiniz,size yardımcı olacaktır.Onlar sizin için varlar,birebirlerinizle dayanışma ve diyolok içinde olmalıyız,bence,konu dagitilmasin.
Siz sanırım daha önce kooperatif ye calismissiniz sizce ne olabilir burda arkadaşın yaşadığı sorun bununla alakalı bir fikriniz var mı

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Siz sanırım daha önce kooperatif ye calismissiniz sizce ne olabilir burda arkadaşın yaşadığı sorun bununla alakalı bir fikriniz var mı
Kooperatif ;
ortaklarına, çiftçilerine onlarin ihtiyaçları olduğu zaman elinden gelen yardımı yapmağa çalıştıkları için ;
Şimdide onlar ortaklarından yardim istemiş olabilirler.
Ama bunu koop de çalışan yetkili olanlarla görüşerek öğrenmelisiniz,sizin ,bizim, içimizden biri gibidirler,hepinize selamlar

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Kimse kusura bakmasında %25 faizle çalışan ve artık bir ticari kuruluş amacını benimseyen kurumlar kooperatif değildir. Orası artık birer ticarethane olmuştur. Uyguladıkları faizler, yaptıkları bu şam şeytanlıklarıda bunun örneğidir. Adama imzası, rızası olmadan mal satmaya çalışıyolar bu düpedüz dolandırıcılıktır. Keşke benim başıma gelseydi böyle bi durumda müdüre ve o çalışanlara bi ders verseydim mahkeme mahkeme gezdirip.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Kooperatif ;
ortaklarına, çiftçilerine onlarin ihtiyaçları olduğu zaman elinden gelen yardımı yapmağa çalıştıkları için ;
Şimdide onlar ortaklarından yardim istemiş olabilirler.
Ama bunu koop de çalışan yetkili olanlarla görüşerek öğrenmelisiniz,sizin ,bizim, içimizden biri gibidirler,hepinize selamlar
Evet sayın abim kooperatif piyasadan her zaman çiftçiye pahalı ürün satmıştır .koyarım paramı cebime gezerim kooperatifede giderim .bir iki ürün hariç ürğn alamıyoruz.esnaf daha hesaplı veriyor.

Evet sayın abim kooperatif piyasadan her zaman çiftçiye pahalı ürün satmıştır .koyarım paramı cebime gezerim kooperatifede giderim .bir iki ürün hariç ürğn alamıyoruz.esnaf daha hesaplı veriyor.
Bende sizin gibi yapıyorum.
Gübrede tekrar koop.döndüm.Dışarıdan aldiklarimin etkisini göremedim.Korkar oldum.
Tarim kredi,
Pancar koop.
Yağlı tohumlar.Hepsine ortak oldum.Buralar da bulamazsam. Dışarıdan özel sektörden alıyorum.
Tarim Kredi köyde olduğu için siparişlerinmin bazılarını oradan karşılıyorum.Nakliye sorun olmuyor böylelikle.

Bende sizin gibi yapıyorum.
Gübrede tekrar koop.döndüm.Dışarıdan aldiklarimin etkisini göremedim.Korkar oldum.
Tarim kredi,
Pancar koop.
Yağlı tohumlar.Hepsine ortak oldum.Buralar da bulamazsam. Dışarıdan özel sektörden alıyorum.
Tarim Kredi köyde olduğu için siparişlerinmin bazılarını oradan karşılıyorum.Nakliye sorun olmuyor böylelikle.
Peşin alıyorsan sıkıntı yok , ama faiz aidat sigorta ıvır zıvır uğraşamam.allah kimseyi banka ile koop.eline düşürmesin , çok şükür biz o defterleri kapatalı çok oldu.darısı kullanıcılara.