Tarım ve Orman Akademisi'nin Faaliyetleri Değerlendirildi

Tarım Orman Akademisi Bilgilendirme Toplantısı, eğitim merkezi müdürlüklerinin eğitim birim sorumluları katılımlarıyla Ankara’da yapıldı. Toplantıda "Tarım ve Orman Akademisi "nin kuruluşundan bu yana (11 ay) faaliyetleri ve planları değerlendirildi.

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Surür Kır:

“5 Mayıs’ta yayın hayatına başlayan akademi platformunda bu güne kadar teknik ve yapısal bazı değişiklikler oldu. Bu toplantıda bu süreci ve anahtar performans göstergeleriyle ilgili gelişmeleri değerlendireceğiz. Bakanlık da uzaktan eğitimlere büyük önem ve destek veriyor. Mayıs ayında akademi projesinin hayata geçmesiyle “Biz ne yapabiliriz?” arayışına girdiklerini anlatan Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürü Emin Tepeli, zamanla kendi stüdyolarını kurup saha çekimlerine başladıklarını belirtti." dedi.

Aydın Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürü Lütfü Özenç de akademi için içerik hazırlarken çiftçi odaklı çalıştıklarını vurguladı.

Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürü Selman Eren de bu süreçte teknik ve teknolojik altyapıyı güçlendirmeye önem verdiklerini dile getirdi.

1617818117915.png