TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI %50 HİBELİ PROJELERİ

Resimler ve ekler

  • Screenshot_20211118-143841_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20211118-143841_Samsung Notes.jpg
    205 KB · Görüntüleme: 94
İşlerim biraz yoğundu ancak cevap yazabiliyorum. Müşterek araziden noter onaylı feragatname istiyor.
Klavuzdaki belirtilen arazi miktarı yetiyor. Arazi miktarı yetmezse müşterekli arazi lerden feragatname almanız gerekir.
Ben havalı ekim makinası için başvurdum bana traktör gücü ile alakalı bir şey demedi. Ama orada 11li çizel patlatma için başka başvuru yapan biri daha vardı. Onlara söylerken duydum traktör gücü yetmez bunu kabul etmeyebilirler dediklerini.
Allah kolaylık versin İnşaAllah, cevap için birkaç konuya girmedim desem yalan olur :) sizin traktör de td 65 ti galiba, havalı mibzer için 6 lıya mı niyetiniz? öyleyse benim de niyetim var ama, beygir gücüne bakılırsa olmayabilir. Olmazsa normal mibzer için başvuru yapmaya düşünüyorum.
 
Abilerim ne almak istiyorsaniz tam onu yazin mesela romork yana devirmeli yaziyo ama arkaya devirmeli olursa kabul etmiyolar veya mibzer bi tık buyuk,kucuk kabul etmezler ekipmanlar size teslim edilince gelip kontrol ediyolar her yerini ölcuyorlar,onlar ölcmeden kullanamiyosunuz.Bayiler uçuk fiyat yaziyolar ama devlet piyasa araştirmasi yapiyo eğer piyasadaki fiyatlardan yuksek fiyat yazdiysalar o ekipmani iptal ediyo,bizim ilaç makinesini iptal ettiler.
 
Allah kolaylık versin İnşaAllah, cevap için birkaç konuya girmedim desem yalan olur :) sizin traktör de td 65 ti galiba, havalı mibzer için 6 lıya mı niyetiniz? öyleyse benim de niyetim var ama, beygir gücüne bakılırsa olmayabilir. Olmazsa normal mibzer için başvuru yapmaya düşünüyorum.
Traktör3075 massey. Havalı mibzere 5 li gübresize başvurdum. Traktör beygir gücü için birşey demedi başvuru yaparken.
 
günaydın,
birkez daha söylüyorum arkadaşlar,
mevcut piyasa koşullarında bu destek sadece cebinde bugün o ekipmanı peşin para alabilecek kişilerin işine yarar
bugün ekipman 100 bin lira ise bastırır parayı alır hibe için gerekli işlemleri yaptırır,hoş 100 binliralık ekipmana çıkan destekte 50 bin değil,
5 tonluk römorka çıkan hibe 11 bin lira kime gidip sorsan en uygunu 35 binlira ocak ayına kadar 40-45 i bulacak
cebinde parası olup bugün alabilen karlı destek beklersen zarar yazar bu iş,
hibeye müracat edenler sonuçları yazarsa seviniriz
 
Döner pulluk için 150 dekar yer ve 100 beygir üstü traktör istiyorlarmış diye söylendi bana Arap saçı gibi bı hibe işi var ortada
bende tambur alıyım dedim 30 dönüm tapulu arazi istiyor şaka gibi bide parayı peşin vercen sonra yarısı hesabına yatacak peşin para olsa 2000 lira ucuzuna alırım şuan almak istediğim malzemeyi devletin desteğini öperde geçer. yine birileri zengin olacak bu işten ama du bakalım
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt