TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI %50 HİBELİ PROJELERİ

herkese merhaba arkadaşlar,
bir konu hakkında bilginize ihtiyacım var;
havali ayçiçek Ekim makinesi için hibe basvurusunda bulunmuştum, bir hafta önce il tarımdan hak kazandığımı ogrendim .makineyi de aldim.ekecegim yerler de hazır, toprak tavını kaybetmeden bayram sonrası ekmeyi düşünüyorum.
ancak dosyayi 10-24 mayıs aralığında bizden istiyorlar,dolayısıyla ilgili memurun garajimdaki makineyi gelip görmeleri en az bir ay diye tahmin ediyorum. onlarin gelmelerini bekleyemem Ekim yapmam lazım.kontrol memuru bu makine kullanılmış diyerek sorun çıkartır mı yoksa makineyi hiç kullanmayıp başkasına ektirmek gibi saçma bir şey mi yapmalıyım ,
eminim benimle aynı durumda olanlar da vardır, yardımcı olursanız sevinirim

havali ayçiçek Ekim makinesi için hibe basvurusunda bulunmuştum, bir hafta önce il tarımdan hak kazandığımı ogrendim .makineyi de aldim.ekecegim yerler de hazır, toprak tavını kaybetmeden bayram sonrası ekmeyi düşünüyorum.
ancak dosyayi 10-24 mayıs aralığında bizden istiyorlar,dolayısıyla ilgili memurun garajimdaki makineyi gelip görmeleri en az bir ay diye tahmin ediyorum. onlarin gelmelerini bekleyemem Ekim yapmam lazım.kontrol memuru bu makine kullanılmış diyerek sorun çıkartır mı yoksa makineyi hiç kullanmayıp başkasına ektirmek gibi saçma bir şey mi yapmalıyım ,
Evet bende yem karma makinası için başvuru yaptım ve fiyatlar artıyor diye hemen aldım çektim kenarda duruyor. İlçe tarım da hibe işleriyle ilgilenen arkadaşla konuştum kontrol için ilden geliyorlar kullanılmış olursa iptal ederler dedi Kasım ayından beri bekliyorum

Sakın kullanmayın alacağınız 3 kuruşu da alamazsınız.

Aynı durum bizde de var biz de makineyi geçen aralıkta aldık şu an garajda duruyor hibe çıktı Memurların gelip kontrol etmesini bekliyoruz.Geçen ayçiçeği ekecektik başka makinayla ektik.

‼️TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI %50 HİBELİ PROJELERİ
-📌Projelerde üst sınır KDV hariç 300.000 TL’dir. Proje hibesi %50 olarak kabul edilmiş ve en fazla 150.000 TL hibe ödenmektedir.
-📌Proje kapsamında sadece 1 adet makine ve ekipmana başvuru yapılabilir.
-📌Başvuru için en az 1 yıllık ÇKS kaydı istenmektedir.
-📌Muhtar hariç memurlar, hükümlüler, SGK ve vergi borcu olanların başvuruları kabul edilmez.
-📌Mibzer alımı için başvuru sahibi adına kayıtlı en az 30 dekar arazi olması gereklidir.
-📌Makine alım son tarihi 30.11.2022’dir.
Gerekli Belgeler(yatırımcı)
1-ÇKS
2-İkamet Belgesi
3-Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4-Adına kayıtlı traktör ruhsatı fotokopisi
5-Tapu Kayıt Belgesi
6-Sabıka kaydı
Gerekli Belgeler(tedarikçi)
1-Başvuru aşamasında proforma, teknik şartname ve varsa yerli malı belgesi
2-Proje tamamlandıktan sonra Garanti belgesi 2 yıllık, Yetkili servis belgesi, yetkili servis listesi ve bakım kılavuzu
+

Hibe çıktı ancak almayacağız yada alamayacağız gibi duruyor hibe başvurusunda marka olarak ünlü pulluk başvurduk şimdi alpler ile çok daha uygun fiyata anlaştık il tarım müdürlüğü marka sabit kalmak şartıyla bayii değişebilir diyor ama aradaki fark zaten hibe miktarı kadar belki de fazla bir iki araştırma yaptım TKDK ve ipard projelerinde zeyilname başvurusu ile aynı özellikte ve fiyatta olmak kaydı ile değişiklik yapıldığı bilgisine ulaştım ama il tarım müdürlüğü tarafı pek bilgi sahibi olmayınca kestirip attılar ziraat bankasına müracaat edip ekipman kredisine döneceğiz büyük ihtimal hibe çıkan herkese hayırlısı olsun ama süreç karışık bilgi sahibi memur az Allah yardımcı olsun

• Beğen
Tepkiler: filizma
Çok afedersiniz bu hibe programı yılan hikayesine döndü,
tarafsız bakayım diyorum ,hadi yanlış bir yorum yapmayayım diyorum,şimdi bu hibe programı kime yaradı;

elinde parası olup hibe programı açıklandığında,yine zaten elinde ekipmanı olup model-marka yükseltme-değiştirme niyeti olana 7-8 ay önce o ekipmanı alıp garajına koyup bu yıl eski ekipmanı ile iş yapana yaradı,
serzeniş olarak düşünülmesin keşke büyük çoğunlukta Türk çiftçimizin ekonomik gücü ve o ekonomik gücü yönetebilecek bilgi ve becerisi olsada BÜYÜK ÇOĞUNLUK bu şekilde yararlanabilse ama yok,
program açıklandı anında %10- %20 ekipmana zam geldi,enflasyon belası yüzünden zaten hergün zam haberlerine uyanıyoruz,kaç ay oldu 7 mi? 8 mi?
dahada netleşip hakedişlerin çıkması en iyi ihtimalle 2 ayı bulur,
yazık alma niyeti olup şartları yerine getiremeyen hibesiz alacak çiftçilerde pahalılıktan ekipman alamıyor,,

şimdi tarımla işi olan da olmayanda (siyasiler -akademisyenler için söylüyorum) ballandıra ballandıra tarıma şöööööyle yatırım yaptık-yapıyorlar diye ekranlara koşacaklar,tarımla alakası olmayan halkımızda işin içyüzünü öğrenmeden bilmeden çiftçiyi aç gözlü ilan edecek,
okadar birlik başkanı , oda başkanı o bu var ,niye birisi bunları haber programına çıkarıp doğru soru sormaz,niye bunlar konuşulmaz? :unsure:

Arkadaşlar bu yedek muhabbeti nasıl oluyor kim almazsa yedeğe sıra geliyor? Aynı ekipman mı olması lazım almayan
İlk okuyunca niye aynı ekipman olsun, olur mu öyle şey diye düşünmüştüm, ancak maalesef öyleymiş.

Il tarımdaki arkadaşla görüştüm; diyor bakanlık bütçe yaptığı için asil olanlardan vazgeçen olursa, vazgeçen kişinin alacağı ekipman neyse yedekte olanlardan aynı ekipman alacak kişi hak kazanırmış...

Birde işin ilginç tarafı; (Şanlıurfa) yedek listesi yok dedim, diyor asiller dışında herkes yedekte :ROFLMAO: peki asillerden vazgeçen olursa yedekten kim nasıl seçilecek, nasıl olacak? Biz sizi ararız diyor 😨Allah'a emanet

• Beğen
Tepkiler: ahmtıl ve filizma
İlk okuyunca niye aynı ekipman olsun, olur mu öyle şey diye düşünmüştüm, ancak maalesef öyleymiş.

Il tarımdaki arkadaşla görüştüm; diyor bakanlık bütçe yaptığı için asil olanlardan vazgeçen olursa, vazgeçen kişinin alacağı ekipman neyse yedekte olanlardan aynı ekipman alacak kişi hak kazanırmış...

Birde işin ilginç tarafı; (Şanlıurfa) yedek listesi yok dedim, diyor asiller dışında herkes yedekte :ROFLMAO: peki asillerden vazgeçen olursa yedekten kim nasıl seçilecek, nasıl olacak? Biz sizi ararız diyor 😨Allah'a emanet
Aynen bilgi için sağol mantıken bütçe belirlendiği için aynı destek tutarı içerisinde almayannolursa onun yerine aynı destek tuttarına göre yedeği belirlerler die düşündüm

• Beğen
Tepkiler: by_siverekli
Fiyatlara güncelleme geleceği söyleniyormuş.
Ben dün il tarıma evrakları teslim ettim fiyat konusunda güncelleme olucakmı diye sordum ilgili memur arkadaş bize söylenen herhangi bir güncelleme olmuyacak dedi ne fatura kesildiyse o birde sistemden kontrol ediyorlar devletin belirlediği fiyat için üst sınır var onu aşmayacak ayın 11 ine kadar evrak teslimi 11 ile 24 mayıs arası sözleşme imzalanacakmış

Ben dün il tarıma evrakları teslim ettim fiyat konusunda güncelleme olucakmı diye sordum ilgili memur arkadaş bize söylenen herhangi bir güncelleme olmuyacak dedi ne fatura kesildiyse o birde sistemden kontrol ediyorlar devletin belirlediği fiyat için üst sınır var onu aşmayacak ayın 11 ine kadar evrak teslimi 11 ile 24 mayıs arası sözleşme imzalanacakmış
Peki yedektekiler de bir sözleşme imzalayacak mı yoksa asiller imzalayıp sonra yedeklere mi sıra gelecek

merhaba arkadaşlar,
dün il tarıma evrakları götürmeye gittim. hibe basvurusunda hangi evraklari online yuklediysem onları dosyaladim. oradaki memur arkadaşlar güncelleme yapıldı artık başka evraklar gerekli dedi.dedim bu elimdekiler nolacak, onların da güncel olanları lazım dedi.
mal müdürlüğünden borcu yoktur yazısı
sgk borcu yoktur yazısı
güncel adlı sicil kaydı
bayiden yeni teknik şartname
yine bayiden ihale evrakı
sonra bir başvuru formu
toplam 3 farklı dosya olacakmış (hangi 3 dosya?)
sonra sözleşme imzalanacakmis vs vs
tüm bunları 4 memur 2 şer cümleyle anlattı. canım sıkıldı.biri diyor ki kayıt açalım,diğeri hiçbir evrak yok ki daha,gitsin gelsin eksikleri yine getirir.
dedim ki ben lisans mezunuyum bu bürokrasiyi çözemedim köylü nasıl anlasın da hazırlasın tüm bunları. yok bu bir şablon örnek dilekçe,dosya vs.
bakanligin sayfasında güncelleme var diyor.
yani arkadaşlar pin pon topuna çeviriyorlar adamı.illa diyorlar ki danismanla çalış ver parayı uğraşma bunlarla,yoksa çok gelir gidersin.
nasil sinirlendim anlatamam.
bayi de bugün ilk defa birine evrak hazırlamaya çalışıyorum dedi, o da yeterli bilgiye sahip değil.
Allah aşkına şu evraklar dosyalar hangileri nelerdir dilekçe örneği vs bilen varsa paylaşsın yazsın lütfen

merhaba arkadaşlar,
dün il tarıma evrakları götürmeye gittim. hibe basvurusunda hangi evraklari online yuklediysem onları dosyaladim. oradaki memur arkadaşlar güncelleme yapıldı artık başka evraklar gerekli dedi.dedim bu elimdekiler nolacak, onların da güncel olanları lazım dedi.
mal müdürlüğünden borcu yoktur yazısı
sgk borcu yoktur yazısı
güncel adlı sicil kaydı
bayiden yeni teknik şartname
yine bayiden ihale evrakı
sonra bir başvuru formu
toplam 3 farklı dosya olacakmış (hangi 3 dosya?)
sonra sözleşme imzalanacakmis vs vs
tüm bunları 4 memur 2 şer cümleyle anlattı. canım sıkıldı.biri diyor ki kayıt açalım,diğeri hiçbir evrak yok ki daha,gitsin gelsin eksikleri yine getirir.
dedim ki ben lisans mezunuyum bu bürokrasiyi çözemedim köylü nasıl anlasın da hazırlasın tüm bunları. yok bu bir şablon örnek dilekçe,dosya vs.
bakanligin sayfasında güncelleme var diyor.
yani arkadaşlar pin pon topuna çeviriyorlar adamı.illa diyorlar ki danismanla çalış ver parayı uğraşma bunlarla,yoksa çok gelir gidersin.
nasil sinirlendim anlatamam.
bayi de bugün ilk defa birine evrak hazırlamaya çalışıyorum dedi, o da yeterli bilgiye sahip değil.
Allah aşkına şu evraklar dosyalar hangileri nelerdir dilekçe örneği vs bilen varsa paylaşsın yazsın lütfen
Başvuruda bulunduğunuz evrakların tümünü yanınıza alın artı olarak istedikleri evrakların hepsini edevlet üzerinden çıkarabilirsiniz
+ ikametgah
+ adli sicil kaydı
+ sgk borcu yoktur
+ vergi borcu yoktur
+ alacağınız ekipmanın teknik şartnamesi zaten ilk başvuruda var fotokopi çekin başvuru formunu orada tekrar dolduruyorsunuz birde başvuru ücreti 175tl
Ben bu şekilde teslim ettim

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln