Tarımsal ekipman desteklemesi

Bizim burada(Yozgat) çoğu çiftçinin tarımsal ekipman desteklemesi olarak %25 geri ödemeli destek aldığını öğrendim bir iki tane destekleme çıkan kişiye sorduğumda bu konuyla ilgili bir avukatın gerekli belgeleri düzenleyip kendilerinin başvurduğunu söylediler bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Hangi destek kapsamında olduğunu bilmiyorum ki gittim tarım il müdürlüğüne sordum şu an bi destekleme yok dediler ama tanıdıkların büyük bir çoğunluğu alıyor daha dün bir tanıdığım 100.000₺ aldı ve 25.000₺ ödeyecekmiş sadece
Ekipman alıyorsan var galıba ziraat bankası verıyor geçen gün göktürk nickli abi aldı ya konuyu bulursan bır bak

Hangi destek kapsamında olduğunu bilmiyorum ki gittim tarım il müdürlüğüne sordum şu an bi destekleme yok dediler ama tanıdıkların büyük bir çoğunluğu alıyor daha dün bir tanıdığım 100.000₺ aldı ve 25.000₺ ödeyecekmiş sadece
Büyük ihtimal ipard desteklemesinden almıştır.
yıl içinde bazı dönemlerde oluyor iyi takip edip şartlarınız uyarsa sizde faydalanabilirsiniz.
şuan ipard çagrı döneminde genelde hayvancılık üzerine ekipman destegi var.
balya makinası , yem karma gibi.

• Beğen
Tepkiler: 1011011
haziran sonunda temmuz başında çıkıyor diye biliyorum o dediğin şey pullukçuya sor ya da ne alacaksan o bayiye sor onlar daha iy ibilir onların kendi danışmanı var

Ekipman alıyorsan var galıba ziraat bankası verıyor geçen gün göktürk nickli abi aldı ya konuyu bulursan bır bak
Ufuk arkadaşın sözünü ettiği Cemal abinin aldığı şekilde değil.
Cemal abi bankadan 5 yıl ödemeli ekipman kredisi kullandı.
Arkadaş %65 -75 hibe kapsamındaki destekleri soruyor.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo