Tarımsal sulama için elektrik alma

Bizim burda dekar sulamasi 30 tl erken odeyene%15 indirm var yinede millet odemiyor sulama kooperatifi icra yolluyor. Siz ne kadar masrafa giriyorsunuz sulama icin arazi buyukse 2 yil icinde amorti eder traktore yatirim yapicaginiza araziye yapin iyi yoldasiniz.microsoftun sahibi kuresel isinmanin covidten 10 kat daha etkili olacagini acikladi.yani kitlik aclik geliyor kuresel isinma sadece kuraklik degil bu gece -12 oldu gece 7 8 derece daha dusuk olsaydi butun arpa bugdaylar donardi burda tarim her zamankinden degerli olacak simdi cok kazanamiyoruz ama ilerisi umutlu
Biz 30 tl ye sulama yapabilsek 30 tl de dönümde bahşiş veririm 😒😒😒 38 kw pompa 100 metrede saatte 60-70 arası su veriyor ilk defa sulu tarım yapıcaz ne kadar elektrik gelir bilemiyorum (300 tl nin altında olmayacağı kesin) Eski traktörde yeni traktörde aynı işi yapıyor.Aynı işi yapan 2 alet için borçlanmak bence yanlış. 125 dönüm yere bu sene 2 ayrı pompa ve trafo yaptırıyoruz.1 kuyumuz şuan hazır 2. de kuyu hazır trafo pompa işlemleri devam ediyor.
Allah izin verirse seneye tekrar 120 dönüme 2 kuyu vurdurcaz.
Sulu tarım şu yıllarda para kazandırıyor.Sonrası ne olur bilinmez ama bende ileriki yıllar için sizin gibi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Dagli22
3 yerden fiyat aldım hocam.Astor trafolar pahalı.Başka trafo kullandığımiz zaman fiyat 7 bin düşüyor.
Tercih senin ama astor a o kadar fark verme herhangi düzgün bi bakır sargili trafo alabilirsin inannirmisin tanidik ufra mali aliminyum sarti trafoyu 2010 da kurdu dayanmaz dediler 10 sezon canavar gibi çalıştı yeterki tesisinin koruma elemanları sağlıklı olsun trafoya hiçbişey olmaz

Tercih senin ama astor a o kadar fark verme herhangi düzgün bi bakır sargili trafo alabilirsin inannirmisin tanidik ufra mali aliminyum sarti trafoyu 2010 da kurdu dayanmaz dediler 10 sezon canavar gibi çalıştı yeterki tesisinin koruma elemanları sağlıklı olsun trafoya hiçbişey olmaz
Valla bilmiyorum ki ne derlerse inanmak zorunda kalıyoruz 😑 İptal mi edelim astoru yani

Abi hangi elektrik direği ama ? Size gelen hattın önünde dağıtım sirketinin bi trafosu varsa trafoya ihtiyac olmaz sadece abonelik alırsın.Ama trafo yok sadece dagitim hatti varsa trafo koyman gerekir diye biliyorum tecrubeli olduğum bi konu değil 😊
Bizim köyde trafo var ondan köyün içine dağılıyor son direk den 300 metre sonra bizim tarla var onu sormak istemiştim aslında sağolasın

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0692
50 kw motor için, 100kw trafo, 36 kw motor için 60 kw trafo yeterli olur mu veya hangi güç motor için kaç kw trafo olması gerekir diye bir tablo veya förmül var mı? cevap için şimdide teşekkür ederim.
50 kw motor 100kw tr uygundur 60 kw trafo standartı yok ozel üretime girer sana kabaca bi hesap söyleyeyim trafo gücünü 1.73 ile carp dayanacağı max amperi bulursun, motor gucunu 2 ile carp motorun calisma akımını bulursun az cok fikir sahibi olursun yanlız motorun ilk kalkışını hesaba kat sormak istediğin bisey olursa yaz

• Muhteşem
Tepkiler: h.ilerigiden
50 kw motor 100kw tr uygundur 60 kw trafo standartı yok ozel üretime girer sana kabaca bi hesap söyleyeyim trafo gücünü 1.73 ile carp dayanacağı max amperi bulursun, motor gucunu 2 ile carp motorun calisma akımını bulursun az cok fikir sahibi olursun yanlız motorun ilk kalkışını hesaba kat sormak istediğin bisey olursa yaz
cevap için çok teşekkür ederim, bu bilgi benim için yeterli oldu.

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf
Yan köyde birisi birkaç yıldır 75 ve 65 kw iki dinamoyu aynı anda kullanıyor 160 lık trafoda bi problem yaşamadı ama bu durum risklimi sayılır normalde? Bende aynısını yapmayı düşünüyordum.
Söyle düşün 50 hp traktöre 65 hp nin yükünü atıyorsun ve çekiyo diyosun belli bi süre sonra bakiyosun sagindan solundan yag atmış buda ayni trafoda cok sıkışırsa bakarsın direğe aşağı yağ süzülüyo

• Beğen
Tepkiler: İsmail Pelit