Tarlalara Hümik Asit attık

Hümik asit ph seviyesi yüksek olan topraklara atılıyor. Tarlada ufak ufak, oyuklu-delikli taşlar varsa; bu taşlar birbirine vurulunca ufalanıp gidiyorsa o aslında taşlaşmış toprak oluyor. Müdahele edilmezse o ufak taşlar sonraki senelerde etrafındaki toprakla kaynaşarak taşlaşacak demektir..
Tabi tohuma zararlarını araştırmadım verime etkisini ben de bilmiyorum
Konu uzmani değilim ama humik asit kuvvetli bir baz kullanilarak çözünebilir. Bu malzeme de potasyum hidroksit tır. Holder ile tarlaya atılan humik asit in ph değeri 12 civarıdır. Bu da zaten ph yüksek olan toprağın ph ini daha da artırır.

Uzmanı olmadığınız belli cracker :). Humik asitin kendisinin ph'ı 11-12'dir. Siz bunu en aşağı 20-25 lt su ile çoğaltarak atarsanız. Toprağın ph'nı bu kadar kolay yükseltmek mümkünse o zaman ph'ı 2-3 olan fosforik asit koyalım holdere. Tarlaya atın Ph'ı 7,50 olan tarlayı 7,49 yapın ne isterseniz isteyin benden. Ancak ben humik asit kullanarak ph'ı düşürdüğümü toprak analiziyle size ispatlarım.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Uzmanı olmadığınız belli cracker :). Humik asitin kendisinin ph'ı 11-12'dir. Siz bunu en aşağı 20-25 lt su ile çoğaltarak atarsanız. Toprağın ph'nı bu kadar kolay yükseltmek mümkünse o zaman ph'ı 2-3 olan fosforik asit koyalım holdere. Tarlaya atın Ph'ı 7,50 olan tarlayı 7,49 yapın ne isterseniz isteyin benden. Ancak ben humik asit kullanarak ph'ı düşürdüğümü toprak analiziyle size ispatlarım.
Siz en iyisini bilirsiniz, devam edin.

Hangi hümük asiltlerle kıyasladınız marka olarak ?
Ben chi liquid humus kullanıyorum güzel bi urun fiyatı pahallı biraz humikcan'i hiç kullanmadım diğer hümük asitlere gore ne gibi bi artışı var

Daha önce humas 15 ve fulvo marka kullandım fulvonun neredeyse hiçbir artısını göremedim bir sonraki yıl humas 15 ve hümikcanı aynı tarlada denedim ve ikiside iyi iş çıkardı fakat hümikcan kullanılan yerde ilk çıkış daha güzel oldu ve bariz renk farkı yaşadık fiyat olarak hümikcan fena değil.