Tarlanin izinsiz ekilmesi hakkinda

Kardeş bir kere ne olursa olsun ekili olan yer tarla benim diye bozulmaz.Bence hiç bir şekilde geriye dönük icar yada para talep etmeyin.Toprak bu kardeşim kokmaz çürümez bir yerden bir yere gitmez.Eken kişiye güzellikle söylersin neden böyle yaptın hiç olmazsa haberimiz olsaydı filan güzellikle konusursun.Orta yol bulamazsan sınırını çizersin işine bakarsın.Tarla işlerinde öyle kavga filan yapılmaz.Ekilen yer bozulmaz.Atalarımızn bir lafı var.TARLA ALMA KOMŞU AL derler...Komşularınla ne olursa olsun iyi geçin.Bir buğday ekersin başka bişi yaparsın insan oğllu çiğ süt emmiştir bir sigara izmariti bütün emeğini alır götürür.Bence adam hasadını yaptıktan sonra bir daha girmez sende yoluna bakarsın.Tarla yani sonuçta bu eskiyecek deği.
İşte en güzel bakış açısı. Tebrik ederim.

hocam geçmiş olsun. gaz vermiş gibi olmayayım ama eğer ki biri benim yerimi benden habersiz ekip biçecek olursa önce komşularıma bi güzel saydırırım sizin gibi komşu olmaz olsun derim sonra gider ne ektiyse bozarım. pancar veya ne olursa olsun. sen alttan alma sakın yoksa haksız olursun
iyilikten maraz doğar derler. başkasının yeri habersiz izinsiz kullanılmaz. bide babanın rahmetini beklemiş gibi düşündüm ben. siz nasıl olsa yoksunuz ben buralara çökerim diyo herhalde. laftan anlamayana o toprağı yediririm bile

hocam geçmiş olsun. gaz vermiş gibi olmayayım ama eğer ki biri benim yerimi benden habersiz ekip biçecek olursa önce komşularıma bi güzel saydırırım sizin gibi komşu olmaz olsun derim sonra gider ne ektiyse bozarım. pancar veya ne olursa olsun. sen alttan alma sakın yoksa haksız olursun
iyilikten maraz doğar derler. başkasının yeri habersiz izinsiz kullanılmaz. bide babanın rahmetini beklemiş gibi düşündüm ben. siz nasıl olsa yoksunuz ben buralara çökerim diyo herhalde. laftan anlamayana o toprağı yediririm bile
Haklıyken haksız duruma düşersin. Adam senin yerini izinsiz bile ekmiş olsa biçer biçtikten sonra teslim alırsın. Kirasını almak için mahkeme yolun açıktır. Kaba kuvvet hiç bir şeyi çözmez.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Merhaba değerli arkadaşlar. Sizlere bi konu danisacagim. 10 yil once babami kaybettik. O yildan beri ciftcilik isi yapmadim. Okul memurluk vs derken vakit gecti. Gecen gun tarlalarimizi gezerken 24 dekar tarlamin 4 dekarinin baskasi tarafindan ekildigini fark ettim. Tarlanin altindan sulama kanali gectigi icin 20si kanalin ustunde 4u de kanalin altinda olmak uzere iki parca seklinde tarlamiz. 4 dekar 10 yildir komsu tarlaya katilip ekilmis. Suanda da pancar ekili. Sinirimizi yeniden belirleyince benim tarlama ekilmis olan pancari sokebilirmiyim. Gecmise yonelik icar parami alabilirmiyim. Hukuki olarak sorun yasarmiyim. Nereye basvurmam lazim. Hepinize

Merhaba değerli arkadaşlar. Sizlere bi konu danisacagim. 10 yil once babami kaybettik. O yildan beri ciftcilik isi yapmadim. Okul memurluk vs derken vakit gecti. Gecen gun tarlalarimizi gezerken 24 dekar tarlamin 4 dekarinin baskasi tarafindan ekildigini fark ettim. Tarlanin altindan sulama kanali gectigi icin 20si kanalin ustunde 4u de kanalin altinda olmak uzere iki parca seklinde tarlamiz. 4 dekar 10 yildir komsu tarlaya katilip ekilmis. Suanda da pancar ekili. Sinirimizi yeniden belirleyince benim tarlama ekilmis olan pancari sokebilirmiyim. Gecmise yonelik icar parami alabilirmiyim. Hukuki olarak sorun yasarmiyim. Nereye basvurmam lazim. Hepinize saygilar.
Merhaba aynı sorunu bizde yaşamaktayız. Siz bir çözüm bulabildiniz mi? Nasıl bir yol izlediniz, bilgi verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin