Tarsim sigorta yardım!!!

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba, Geçen hafta çeltik tarlalarım dolu vurdu. Ekperler geldi ve %50-60 oranında zararlar tespit edildi.
Ancak, poliçeleri telefonla yaptıkları için gözden kaçan şeyler yüzünden maddi zarar mevzut. Şöyleki, sigortayı yapan banka cinsi farklı girmiş. Baldo tipi olan princi osmancık türünde işlemiş. Ki o bile en yüksek fiyatı 3 tl olarak işlemiş. Benim biçtiğim ürüne bu gün 5.65 fiyat verdiler. Hemen hemen devletin koymuş olduğu üst limitin iki katı fiyat.
Böyle birşey başına gelen varmıdır. Arkasını aramak istiyorum.

IMG_5811.JPG
IMG_5761.JPG

bizim başımıza söyle birşey gelmişti. dönüm olarak 35 dönüm olan yeri bankacı 30 dönüm girmiş. ama hangi kısım olduğu belli değildi. exper geldiğinde belirledi.revize etti. aynı zamanda verimi de revize edebiliyorlar. sizin mağdur olduğunuz konuları da revize edebilirler bence.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba, Geçen hafta çeltik tarlalarım dolu vurdu. Ekperler geldi ve %50-60 oranında zararlar tespit edildi.
Ancak, poliçeleri telefonla yaptıkları için gözden kaçan şeyler yüzünden maddi zarar mevzut. Şöyleki, sigortayı yapan banka cinsi farklı girmiş. Baldo tipi olan princi osmancık türünde işlemiş. Ki o bile en yüksek fiyatı 3 tl olarak işlemiş. Benim biçtiğim ürüne bu gün 5.65 fiyat verdiler. Hemen hemen devletin koymuş olduğu üst limitin iki katı fiyat.

Ekli dosyayı görüntüle 52898Ekli dosyayı görüntüle 52899
Gecmiş olsun hacım, sigorta icin gittigimde bana çeltik fiyatlarıni söylemişlerdi, 2800, lira uzerinden dekara 600 kg verir hesabı yapiyolardi, yani celtik hep dolu vursa 2800 carpi 600 kg dedi sigortaci, onunda ucte birini vermezler, yanlış yazim olayini bilmiyorum fakat simdi duzeltme yapmazlar, sigorta işte tam degerini vermiyor

Gecmiş olsun hacım, sigorta icin gittigimde bana çeltik fiyatlarıni söylemişlerdi, 2800, lira uzerinden dekara 600 kg verir hesabı yapiyolardi, yani celtik hep dolu vursa 2800 carpi 600 kg dedi sigortaci, onunda ucte birini vermezler, yanlış yazim olayini bilmiyorum fakat simdi duzeltme yapmazlar, sigorta işte tam degerini vermiyor
Sanirsam sigortadan en son para alan benim. Uc ay once bugdaylara dolu vurdu %70 hasar belirlendi %10 genel dusuyorlar% 60 ini aldim. Mahsulun zararini gezerken verim belirliyorlar artik 600 kg bildiriyorduk 400 kg verim verildi. Fiyatta guncellemediysen police tarihinden belirliyorlar yer edirne suloglu

Aynı durum kanolada başıma geldi. 10 dekar tarlamda dolu sebebi ile yüzde 80 hasar meydana geldi. Dosya tamamlandı bir baktım birim fiyat piyasadan yüzde 40 düşük. Hakkımı aramaya kalktım arayıp itiraz etmediğim yer kalmadı fakat sonuç alamadım. Yinede sizinde itiraz etmenizi tavsiye ederim belki siz bir sonuç alırsınız.
Bu yilda ayçiçeği tarlam 30 dekar fırtına sebebi ile yattı fakat sigortadan yine bir sonuç alamadık. Sigortalar tarsim havuzuna toplanmadan önce daha dolu vuran tarlamda zararımin tamamını hakkımla almıştım. Ne zaman sistem değişti para almak hayel oldu. Yine olan çiftçiye oldu.

Geçmiş olsun

• Beğen

Üst fiyat sınırları var hocam mesela üst fiyatları 10 TL diyelim 10 TL’nin üstünden size ödeme yapmazlar ancak ürüne göre fiyatı düşürebilirler (poliçede yazan önemli) piyasada onların 10 TL üst sınır koyduğu malı siz 20 TL’ye satsanızda onların fiyatı değişmez

• Beğen
Hakkımızı arayacağız fakat bu tarz kanunlar hazırlanırken maalesef çiftçi den tarafa olan hiç birsey kalmamış tüm maddeler sigorta şirketlerinin zarar etmemesi için düzenlenmiş. Hal böyle olunca bürokratik engeller ile uğraşmaktan yorulan bir çok çiftçi arkadaş hakkını aramaktan vazgecmektedir. Canlı örnek vereyim. 13 dekar ayçiçeği tarlamizi fırtınadan yattı. Tarlada yüzde 30 ayçiçeği ayakta eksper gelmiş fırtınadan yattığını nerden bileyim demiş. Tutmuş tutanağı gitmiş. Babam diyor eksper söz hakkı bile tanımadı. Hakkımızı alamadık tabiki.
Bir abiye de öyle demişler birakmis eksper leri tarlada bakın başınızın çaresine demiş dönmüş köye.

• Beğen