taze yeşil yem

süt hayvancılığı için muhakkak yeşil yem önemli. fakat kışın taze yem balmak zor. topraksız tarım diye bir makina çıkarmışlar. 12 ay taze yem bulmak mümkün diyorlar. hasılmatik hakkında ne düşünüyorsunuz? sizce gelir artışı sağlar mı
 


Ynt: taze yeşil yem

Maliyet çok fazla bir de büyük boyutlarda yapılabilecek bir iş olduğunu düşünmüyorum.Silaj ve balyadan devam edeceğiz en güzeli :)
 

Ynt: taze yeşil yem

maliyetli bir makina olduğunu düşünüyorum şunun şurasında 3-4 bilemedin 5 ay yeşilsiz kalırız o zamandada kuru yeşil yesinler zaten kendimizden iyi bakıyoruz
 


Ynt: taze yeşil yem

O sistemin mantığı anladığım kadarıyla uygun sıcaklık ve nem. Başka bir şeyde yok. Eğerki eviniz kalorüferli ise evinizin yanına izole edilmiş bir oda kurup sizde bunu yapabilirsiniz. Odanın içinne 2 petek ayarlayıp sıcaklı istenen düzeyde ayarlayıp, birde su zerrecikleri halinde püskürtme yapan bir su aparatı alındı mı neden olmasın ki? O makinadan da daha ekonomik olur.
 


Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt