td 90 d kuyruk mili ses yapıyor

merhaba arkadaşlar ben mehmet aranıza yeni katıldım inşallah bundan sonra burada olmaya çalışacağım
benim sorunum şu new holland td 90 d traktörüm var yeni aldık şuan 30 saat te ama geçen gün
motoru çalıştırdım ve kuruk mili içinden ses gelmeye başladı iki metal birbirine vuruyor gibi , bunu sevise sorduğumda normal olduğunu yeni newholland ların hepsinde bu durum olduğunu motor soğukken bu sesi çıkardığını ısınınca kesileceğini söylediler sizlerdende böyle birşey başına gelen oldumu?
ilk defa konu açıyorum yanlışım varsa şimdiden özür dilerim :))

Ynt: td 90 d kuyruk mili ses yapıyor

hayalim link=topic=52049.msg531362#msg531362 date=1328714584' Alıntı:
bnd td65d yeni aldım o ses benim motorda da vardı boşta dururken levyeyi boşa alınca kesiyor ana vitesi boşa alınca yapıyor genellikle :)
66s sanzımanlarının genel bir özelliği bu ok-*-s

hayırlı olsun abi bizded td80 var gecen sene aldık başlarda çok ses geliyordu hele 4. vitese takıp yürüdüğünde sanki arkada şişeler birbirine vuruyor gibi ses yapıyordu şuanda oldukça azaldı tahminim seninde zamanla azalır. bizimkide şuan 288 saatte. bu arada aramıza hoşgeldin abi. sen dua et tek sorunun bu olsun bizim çektiğimizi bi çeksen... :D ;D

rocky link=topic=52049.msg531442#msg531442 date=1328719337' Alıntı:
hayırlı olsun abi bizded td80 var gecen sene aldık başlarda çok ses geliyordu hele 4. vitese takıp yürüdüğünde sanki arkada şişeler birbirine vuruyor gibi ses yapıyordu şuanda oldukça azaldı tahminim seninde zamanla azalır. bizimkide şuan 288 saatte. bu arada aramıza hoşgeldin abi. sen dua et tek sorunun bu olsun bizim çektiğimizi bi çeksen... :D ;D
evet şuan ses olduce fazla yada bana öyle geliyor . traktör biraz çalışınca ses azalıyor ama tamamen kesilmedi hiç , motoru kızdırıncaya kadar deneyeceğim birdaha . inşallah bundan başka birşey ile karşılaşmam bana 65-46 yı aratmasın sağlamlık olarak :)

muco-es link=topic=52049.msg531449#msg531449 date=1328719765' Alıntı:
evet şuan ses olduce fazla yada bana öyle geliyor . traktör biraz çalışınca ses azalıyor ama tamamen kesilmedi hiç , motoru kızdırıncaya kadar deneyeceğim birdaha . inşallah bundan başka birşey ile karşılaşmam bana 65-46 yı aratmasın sağlamlık olarak :)
amin inşalah. bizim bi işbora vardı bide bunu aldık almışken 0 alalım dedik yeni yenidir dedik ama hiçte öyle omadı. 18 saatte iken motor duman atmaya başladı sonra bu arttı daha sonra 46 saate kadar geldiğinde bacadan mozot atmaya başladı dediler motoru açıcaz bizde yeni motor aldık bölüp parçalayın diyemi dedik açtırmadık motoru. servis patlatana kadar dewam dedi fab 100 saate tamamlayın bakalım sorun bitecekmi dedi ve göz altına aldı hiç anahtar vurdutturmadı zar zor 100 saate tamamladım ama gece yarılarına kadar elaleme tarla sürdüm sonra aldılar motoru pompanın bi parçası düşmüş onu yaptılar birde turboyu değiştirdiler şimdi ise maşallah :D

rocky link=topic=52049.msg531459#msg531459 date=1328720148' Alıntı:
amin inşalah. bizim bi işbora vardı bide bunu aldık almışken 0 alalım dedik yeni yenidir dedik ama hiçte öyle omadı. 18 saatte iken motor duman atmaya başladı sonra bu arttı daha sonra 46 saate kadar geldiğinde bacadan mozot atmaya başladı dediler motoru açıcaz bizde yeni motor aldık bölüp parçalayın diyemi dedik açtırmadık motoru. servis patlatana kadar dewam dedi fab 100 saate tamamlayın bakalım sorun bitecekmi dedi ve göz altına aldı hiç anahtar vurdutturmadı zar zor 100 saate tamamladım ama gece yarılarına kadar elaleme tarla sürdüm sonra aldılar motoru pompanın bi parçası düşmüş onu yaptılar birde turboyu değiştirdiler şimdi ise maşallah :D
neyse ki çözülemeyecek sorunlar değil ama ister istemez insanın canını sıkıyor. sıfır traktör alıp sorun olduğu zaman insanın hefesi kaçıyor . sizede bunlarla geçmiş olsun diyeyim artık başka nasıl söylenir bilemedim :)

muco-es link=topic=52049.msg531461#msg531461 date=1328720303' Alıntı:
teşekkür ederim arkadaşım inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz ...

Hocam çıkarmaz emin ol, tavsiyem traktörünün bakımlarını zamanında yaptırman ve kullanmaya başlamadan önce kullanım bakım kitabını bir güzel okuman yönünde...