TİTANIC İ BATIRAN MUMYA

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas

Titanic ' in sahibi The White Star Line diye bi şirketmiş. Bu firmanın ortaklarından olan Sir James Cole ' un babası, vakti zamanında, Mısır ' da Ramses mumyasının kazılarına katılan 70 kişiden biriymiş. Bu yüzden ailesiyle birlikte sonsuza dek lanetlenmiş. Mister Cole, kazılardan kısa bi süre sonra diğer arkadaşları gibi esrarengiz bi şekilde hastalanıp ölmüş. Üstelik cenazesini taşıyan gemi de Akdeniz ' de kaybolmuş.

Oğlu James ise hayatı boyunca bu lanetten nasibini almış. Annesi ve kız kardeşini evlerinde çıkan bi yangında kaybetmiş. 18 yaşına kadar yetiştirme yurdunda yaşamak zorunda kalmış. Yine de başarılı bi iş adamı olup, The White Star Line adlı bir deniz taşımacılığı şirketine ortak olmuş. Ancak babasının katıldığı kazının 20 ' inci yılında şirketin gemileri tek tek talihsiz kazalar geçirmeye ve batmaya başlamış.

Şirket bi türlü kazaların önünü alamamış. Üstelik basın da üzerine geliyor, her gün boy boy eleştiri yazıları çıkıyomuş. Şirketin zararı feci boyutlara ulaşmış. The White Star Line son kozunu oynamaya karar vermiş. Tüm mal varlığını üç büyük, süper lüks gemiye yatırmış. Bu gemilerin adları Olympic, Titanic ve Britannic ' miş.

Bu üç geminin de üzerinde bi lanet varmış. İlk gemi Olympic, 1911 ' de, Atlantik Okyanusu ' nda bi buzdağına çarpmış. Tamir için getirildiği tersanede çıkan bir yangında da tamamen yanmış. Titanic illegal bir şekilde mumya taşıdığı söylentilerine rağmen 1912 yılında ilk seferine çıkmış. Titanic ' in trajik hikayesini herkes bilir; onun da yoluna bi buzdağı çıkmış. Britannic ise 1. Dünya Savaşı sırasında Atina açıklarında, 1916 yılında meydana gelen bi patlamada batmış. Kısa süre sonra The White Starline şirketi denizcilikten çekildiğini açıklamış.

James Cole ' un babasının katıldığı kazıda mumyası çıkartılan Ramses ' in laneti ise şöyleymiş: 'Beni yerimden oynatan herkesi sulara gömeceğim'.
 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
4,098
: TİTANIC İ BATIRAN MUMYA

vay bea son söz çok etkileyici (beni yerimden oynatan herkezi sulara gömeceğim)sağol taha güzel paylaşım.
 
Katılım
05.03.2008
Mesajlar
4,407
Konum
İstanbul

: TİTANIC İ BATIRAN MUMYA

bu mumya arkadaş okuyanlara bir şey yapmaz umarım dokunduğunu yıkıyor
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt