Tr5115 mi tr5110 mu tercih edilmeli neden ?

• Konbuyu başlatan baran705
  • Başlangıç tarihi

Tr5115 mi tr5110mu

• Kullanılan toplam oy
    13

Geçen birisi sahibinden e id 6115 mc koymuş sadece fendt le takas olur yazmis
valla bizim burada 500 dönüm patates yapan var 2 tane jx110 1 tanede jd5095m var adam rahat çalışıyor. bence abartmamak lazım tabi gönül ister fendt almayı ama o fiyatlarada bilemedim tabi bu benim görüş ve düşüncelerim.

• Beğen
Tepkiler: baran705
tam olarak ölçmedim ve kesin bir bilgi veremeyeceğim ama bizim tarlalarda inek yayıyolar ve cok sert oluyor nadasta toprak. fakat yan köyde bir abimiz var 1220 saatte 5105m var o 1.8 olarak ölçmüş 5 li 14 numara pulluk kullanıyor. bende bu sene saat dolarmı bilmiyorum ama gerçek ölçümü yaparım diye düşünüyorum.
Valla az yakan 1.5 cok yakan motor 1.8 yaksin sorun degil bana kalirsa cekiş konfor olarak bizi tarlada uzmesin ariza cikarmasin yeter yilda biz 1000 donum yere 4 4500 lt harcamayizda 5000lt harcariz ceksin ariza vermesin olsun olsun 3 4 bin tl fazla mazot parasi vermeye değer :)

Valla az yakan 1.5 cok yakan motor 1.8 yaksin sorun degil bana kalirsa cekiş konfor olarak bizi tarlada uzmesin ariza cikarmasin yeter yilda biz 1000 donum yere 4 4500 lt harcamayizda 5000lt harcariz ceksin ariza vermesin olsun olsun 3 4 bin tl fazla mazot parasi vermeye değer :)
üstat eski traktörüm mf 3075m phantom serisi idi oda çok az yakıyordu. güçlüydü sonra td100 e geçtik ben beğenmiştim konfor yoktu sadece oda olsun yani çiftçiyiz yatarak kazanılmıyor para :) fakat ben geyiğe geçtikten sonra gerçekten çok fark varmış dedim yani puluğu indirip hareket edince diyorum td ile nasıl çalışmışız. belki ilerde kısmet olursa 6120r aldığımda da 5105m in arkasından böyle konuşurum :D sağlamlık konusunda zaten diyecek yok 1220 saatte olan abimizi sanayide tanıyan yok.

üstat eski traktörüm mf 3075m phantom serisi idi oda çok az yakıyordu. güçlüydü sonra td100 e geçtik ben beğenmiştim konfor yoktu sadece oda olsun yani çiftçiyiz yatarak kazanılmıyor para :) fakat ben geyiğe geçtikten sonra gerçekten çok fark varmış dedim yani puluğu indirip hareket edince diyorum td ile nasıl çalışmışız. belki ilerde kısmet olursa 6120r aldığımda da 5105m in arkasından böyle konuşurum :D sağlamlık konusunda zaten diyecek yok 1220 saatte olan abimizi sanayide tanıyan yok.
Ortak noktalar var :) bizdede 3085 var eski tip tek ceker bir tr td100d var 3085 den td ye gore cok memnunuz daha seri beygirine gore daha guclu fakat klima yok iceri cok toz aliyor ses aliyor eski kabinler birde 2 .vites dişlisi sorunu var 5500 saat oldu şanziman acilmasi gerekiyor bizde şanzimani acmadan ve lastiklerde bitmeden satmayi dusunuyoruz her ne kadar cok memnun olsakta miladini dolduruyor.td100d mf deki guc yok yokuşta tarlada kolay bayiliyor aşiri fazla zipliyor. Nh o yuzdrn sevmiyorum ama iste avatajlarida var.ilerde ya mf alicaz ya nh(biraz mecburi kaliyor) yada jd ilerde umarim da bayiler servis aglari daha iyi duruma gelir.bir yandanda kur farki aciliyor alim gucu dusuyor bakalim hayilirisi. Yorumlariniz icin teşekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: necdetdemiral