Traktör Tasarımları

02.01.2016
2,334
3,121

Traktör tasarımcılarının çoğu belki tarımla hiç uğramamış ya da tarımın nasıl bir şey olduğuna dair hiç bir fikirleri yoktur. Şimdi bu konuyu değerlendirelim.

1-karın altı 4×4 şaftı daha sağlıklı korunabilir.
2-hareketli aksamların dışında hiç bir parçada esnek hortum olmamalıdır. Daha çok demir olmalıdır.
3-sıvı taşıması yapan hortumlar kesinlikle dışarıda gözükmemelidir.
4-ön kaputla traktör şasi arasındaki boşlukta bulunan filtre ve önemli elemanlar ızgaralı bir parça ile ergonomik bir şekilde kapatılmalıdır.
5-ters fan sistemi muhakkak olmalıdır.
6-kabinli traktörlerde kabin kapılarının anahtarları birbirine benzememelidir.

Bunlar sadece birkaç önemli ayrıntı,segment yükseldikçe ek olarak güvenlik detayları artabilir.

Yusuf abi sen iste bir akşam trakklup olarak toplanalım patlasın fabrikasını basalım.
yaw adamlar o kadar pişkinki..
neredeyse aldığın lastik için suçlu sen olacaksın...
biraz daha sessiz kalırsak,bir kaç yıl içinde onuda derler.
dava açıp bizi hapise atarlar..
birde para cezası ..
hem o yandan..
hem bu yandan..
vallah usandım bu candan.. der dururuz :)

neyse bu arada..
traktörlere birde kompresör standat olmalı..

Traktör tasarımcılarının çoğu belki tarımla hiç uğramamış ya da tarımın nasıl bir şey olduğuna dair hiç bir fikirleri yoktur. Şimdi bu konuyu değerlendirelim.

1-karın altı 4×4 şaftı daha sağlıklı korunabilir.
2-hareketli aksamların dışında hiç bir parçada esnek hortum olmamalıdır. Daha çok demir olmalıdır.
3-sıvı taşıması yapan hortumlar kesinlikle dışarıda gözükmemelidir.
4-ön kaputla traktör şasi arasındaki boşlukta bulunan filtre ve önemli elemanlar ızgaralı bir parça ile ergonomik bir şekilde kapatılmalıdır.
5-ters fan sistemi muhakkak olmalıdır.
6-kabinli traktörlerde kabin kapılarının anahtarları birbirine benzememelidir.

Bunlar sadece birkaç önemli ayrıntı,segment yükseldikçe ek olarak güvenlik detayları artabilir.
Esnek hortum hem ucuza cikar hem de yedek olarak bulunmasi kolaydir. Otomobilinizdeki radyator, klima ve banzin hortumlari metal mi ? Radyator hortumu metal olsaydi bir hortum kestirip takamazdiniz, mutlaka bayiden orijinalini almaniz gerekirdi. Ya bulamazdiniz ya da pahali olurdu.

Sivi tasiyan hortumlar genelde isinan parcalardir, bu parcalarin metal olabilmesi icin siradan borular yetmezm dayanmaz ve esner. Ozel alasim idter ki pahalidir. Disaridan gorunmesi ariza halinde hemen farkedilmesini saglar ve gorulebildigine gore kolayca degistirilebilir.

Ters fan sisteminden kastiniz nedir ?

Esnek hortum hem ucuza cikar hem de yedek olarak bulunmasi kolaydir. Otomobilinizdeki radyator, klima ve banzin hortumlari metal mi ? Radyator hortumu metal olsaydi bir hortum kestirip takamazdiniz, mutlaka bayiden orijinalini almaniz gerekirdi. Ya bulamazdiniz ya da pahali olurdu.

Sivi tasiyan hortumlar genelde isinan parcalardir, bu parcalarin metal olabilmesi icin siradan borular yetmezm dayanmaz ve esner. Ozel alasim idter ki pahalidir. Disaridan gorunmesi ariza halinde hemen farkedilmesini saglar ve gorulebildigine gore kolayca degistirilebilir.

Ters fan sisteminden kastiniz nedir ?

Traktörün ön ızgarasında biriken sap saman parçalarını üfleyen,iki farklı yöne hareket eden pervane.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
yaw adamlar o kadar pişkinki..
neredeyse aldığın lastik için suçlu sen olacaksın...
biraz daha sessiz kalırsak,bir kaç yıl içinde onuda derler.
dava açıp bizi hapise atarlar..
birde para cezası ..
hem o yandan..
hem bu yandan..
vallah usandım bu candan.. der dururuz :)

neyse bu arada..
traktörlere birde kompresör standat olmalı..

Abi biz trakkulupte her şekilde insanlara hatırlatıyoruz"petlas almayin " diye. Zaten yaşadığın o tatsız durumdan sonra forumda patlasa karşı bir nefret oluştu. Umarım artık bundan sonra kimse almaz.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU