Traktör Yarışları. Uygarca ve medenice.. Bu defa Ülkemizden..

Ynt: Traktör Yarışları. Uygarca ve medenice.. Bu defa Ülkemizden..

burada 650m universal olacak ki göreceksiniz.. biz daga su deposu için mermer cıkarıyorduk.. jondere 2130 ve 640 fiat takıldı kaldı patinajdan yeri kazıp kaldılar.. ama universal hiç tınlamadan hepsini söktuk taktık o cıkardı.. enaz 6-7 ton gelir o taşlar..
burada servet 80t,valtra a75, same explorer 85 i görmek isterdim..

teşekkurler ama bu nimet.. yanlız kullanan adam neden duruyor onu anlamadım traktör daha bogulmamış patinajlada olsa ilerliyordu.. ve sanırım sona kalmanın azizligini yaşıyor çünkü yer baya gevsemiş.. ama servet olsaydı çok rahat cıkarırdı.. gercekten şaşırdım nasıl çıkamadıgına çünkü bizim burda 70lik diger traktörlerin boş çıkamadıgı yerlere cıkıyor.. burda şoföründe iş yok çünkü traktöre hem cok aşırı gaz veryor hemde traktör daha ilerliyorken hemen duruyor ona anlam vermedim.. adam traktörüne kıymadı sanırım çünkü traktörün sesi falan degişmeden hala ilerliyorken durdurdu..

ben traktör patinaja düşünce haff gazı gevşetirim tekerler yeri tekrar kavrayınca yavas yavas yukseltirim gazı bölece patinaj etmeden rahatca cıkıyorum istedigim yere.. ha motoru cok bogsa gaz verilir ama burda motorun sesi gayet iyi geliyor bogulma falan yok zaten olmazda çünkü zemin gevşek patinaja kalıyor.. burda önemli olan motoru patinaja düşürmemek bence.. yoksa asfaltta olsa 240 mf bile çıkarır 6-7tonu yeri tutuktan sonra ..

yanlız burda 288 de gidemiyor fazla aynı yerde... sonucta 15bg 288 gold erkunttan daha güçlü olmasına ragmen 10metre fazla gitmiş yaklaşık olaraka oda erkuntu kullanan kişi devam etse giderdi diye düşünüyorum burda zaten zemin gevşek traktöre çok yuk binmiyor patinaja kalıyorlar okadar çok gaz vermeyede gerek yoktu bence ,gaz verdikce tork düşer patinaj artar..

bundan önceki traktörler farklı yerlerde üstteki traktörlerle bunlar..

http://www.youtube.com/watch?v=sXYixXQ4SrQ

bide şu var aslında burda tek çeker traktörler daha avantajlı çünkü zaten önleri baglamadan tek çekerde deniyorlar.. çift çekerler fazladan iki buyuk tekeride tasımak zorunda kalıyor. bide radial tekerlegi olan burdan çok rahat cıkar :)

ceya023 link=topic=29426.msg260380#msg260380 date=1268175954' Alıntı:
bide şu var aslında burda tek çeker traktörler daha avantajlı çünkü zaten önleri baglamadan tek çekerde deniyorlar.. çift çekerler fazladan iki buyuk tekeride tasımak zorunda kalıyor. bide radial tekerlegi olan burdan çok rahat cıkar :)
Burda maksat traktörleri denemk olsa gerek. Yoksa o sarılan yükü iyi bir pehlivan çeki uygularsan 240 s, 54 c gibi taktörlerde ordan çıkartır.

nailyetek link=topic=29426.msg260383#msg260383 date=1268177347' Alıntı:
Burda maksat traktörleri denemk olsa gerek. Yoksa o sarılan yükü iyi bir pehlivan çeki uygularsan 240 s, 54 c gibi taktörlerde ordan çıkartır.

nail abi,zaten bende farklı bişey demedim üstteki yorumumda bende aynısını yazdım 240 bile yeri tutsa cıkarır dedim..

mf sanırım Loruoğlu ' nun traktöründendi, 285 ' likti :)
mf ' ye helal olsun diyorsunuz da, 85 beygire ne dayanır arkadaşlar. eminim ki o mf çift çeker olsa birinci gelirdi.

safanuroglu link=topic=29426.msg260701#msg260701 date=1268301948' Alıntı:
mf sanırım Loruoğlu ' nun traktöründendi, 285 ' likti :)
mf ' ye helal olsun diyorsunuz da, 85 beygire ne dayanır arkadaşlar. eminim ki o mf çift çeker olsa birinci gelirdi.

çift çeker olması bu yarışta avantaj degil dezavantaj çünkü fazladan iki tekerlek tasıyosun buyuk.. çünkü burda traktörlerin önu baglı degil.. hepsi 4x2 kullanılıyor dikkat ederseniz..

td65 te var 85 te ama aslında çok adil olmamış.. 65bg traktörde aynı yuku cekiyor 85 bg de.. ve 4 tekerlekli römorku çekmek agırlıkla alakalıdır traktörün agırlıgı fazla ise vede çeki demiri nekadar yuksektese okadar avantajlıdır burda teker teker çeki yukseklikleri ölçülmeli.. ve güçüyle orantılı yuk atılmalı diye düşünüyorum.. orda zaten iki tane buyuk traktör var ikiside çekmiş biri tumosan 85-80 biri mf 3085 ikisininde bg güçleri 85.. şimdi orda öyle mf yi göklere cıkarmanın bi anlamı yok diye düşünüyorum artı 265mf de cıkaramamış 288gold da bu acıdan bence çokta karsılaştırıcı olmamış.. aynı güçten bi kaç traktör olucak ki tam bi karsılaştırma olsun buyukle küçügü karsılaştırmak pek mantıklı dil.... ama bg i küçük olupta çıkaran olursa ona şapka çıkarılır..

mesela orda tumoyla mf yi tekrara denemek lazım yuklerini artırıp aynı güçte ikiside.. ve birinin çıkarıp birinin çıkaramadıgı duruma kadar ozaman deriz ki işe mf çıkardı daha iyi asılıyor.. ama burda şu durumda çokta saglıklı yorum yapamıyo şoförde cok önemli römork çekmede..

ceya023 link=topic=29426.msg260774#msg260774 date=1268318782' Alıntı:
çift çeker olması bu yarışta avantaj degil dezavantaj çünkü fazladan iki tekerlek tasıyosun buyuk.. çünkü burda traktörlerin önu baglı degil.. hepsi 4x2 kullanılıyor dikkat ederseniz..

td65 te var 85 te ama aslında çok adil olmamış.. 65bg traktörde aynı yuku cekiyor 85 bg de.. ve 4 tekerlekli römorku çekmek agırlıkla alakalıdır traktörün agırlıgı fazla ise vede çeki demiri nekadar yuksektese okadar avantajlıdır burda teker teker çeki yukseklikleri ölçülmeli.. ve güçüyle orantılı yuk atılmalı diye düşünüyorum.. orda zaten iki tane buyuk traktör var ikiside çekmiş biri tumosan 85-80 biri mf 3085 ikisininde bg güçleri 85.. şimdi orda öyle mf yi göklere cıkarmanın bi anlamı yok diye düşünüyorum artı 265mf de cıkaramamış 288gold da bu acıdan bence çokta karsılaştırıcı olmamış.. aynı güçten bi kaç traktör olucak ki tam bi karsılaştırma olsun buyukle küçügü karsılaştırmak pek mantıklı dil.... ama bg i küçük olupta çıkaran olursa ona şapka çıkarılır..

mesela orda tumoyla mf yi tekrara denemek lazım yuklerini artırıp aynı güçte ikiside.. ve birinin çıkarıp birinin çıkaramadıgı duruma kadar ozaman deriz ki işe mf çıkardı daha iyi asılıyor.. ama burda şu durumda çokta saglıklı yorum yapamıyo şoförde cok önemli römork çekmede..
kanka haklısın dedıgın gıbı dort tekerleklı remorkta cekı demırı yukseklıgı cok onemlı cekı demırı ne kadar asgıda olursa o kadar traktoru havaya tartar rampada ortada oldugu zaman saglıklı asılır ancak bıde lastık yapısıyla traktor agırlıgı cok onemlı tabıkı burda 4x4 aslında daha ıyıde cıkarırlardı 4x4 baglasalardı ama ondekı defransıyelı bosa tasıdıkları ıcın adıl bır yarısma olmamıs 4x4 ıle 2wd ayrı ayrı ve ayrı tonajlarda karsılastırmak gerekıyor hama hepsının elıne saglık genede guzel yarısma olmus hemserılerımın ayrıca elıne saglık tam seyırlık goruntuler olmus

Bu yarışlarda çeki olarak hepsinde alt çeki kullanma şartı olsa gerek. Bazı videolarda; üst çekiye bağlayanlara hakarete varan sözler söylemişler.:D Bu videolar hem izlesene de hem de youtube de var. Hepsini inceledim, oldukça güzel görüntüler var. Yorumlar için herkese tekrar teşekkürler.

nailyetek link=topic=29426.msg261010#msg261010 date=1268386374' Alıntı:
Bu yarışlarda çeki olarak hepsinde alt çeki kullanma şartı olsa gerek. Bazı videolarda; üst çekiye bağlayanlara hakarete varan sözler söylemişler.:D Bu videolar hem izlesene de hem de youtube de var. Hepsini inceledim, oldukça güzel görüntüler var. Yorumlar için herkese tekrar teşekkürler.

Konu iki sayfa olmus yorumları okudum mf yok söyle böyle diye yazmış bazı üyeler gorduk yere göye sığdıramadığınız ay yıldızlı erkuntu :) mf nin çıktığı yere kadr çıkamadı uzun lafın kısası çekemeyenler ya anten taksın yada mf alsın :D ben herg yapmaya gidiyorum kalın sağlıcakla arab-*-*

nail çok güzel hareketler bunlar:)),burdaki traktörlerde kabinli olan var olmayan var..traktörün orjinalında ağırlığı neyse ben onu tanırım ,bazı traktörlerin üstünde kepçe ve insanlar var+4*4 olupta önleri bağlamayan traktör tek çekere göre ağır kalır yarış onun aleyhine olur...orda benim tahminim tümosan ve 5000 ford rampada hepsini ezer...tşkr

sımdı derınkuyulu olarak ben bır acıklama getırmek ısterım bu ıse bunu bıs heryıl yapıyorus bu bır yarıs degıl kongredır traktorlerdekı performansı gorebılmek amac sımdı acıkcası 3.085 mssey cekıste cok performanslı ama alt cekı demırıne takmamıza ragmen traktor lastıklerı 38 jant olduu ıcınde cekı cok yuksekte kalıyor dıgerlerının hepsınden yuksek yoksakı bıs burda esıt saydıgım dort traktor taktık td85 nh 5725johndeere 8580tumosan ve 3.085 massey bu traktorler kesıldıklerı ıcındegıl yertutamadıkları ıcın cekemıyolar ama masseyde cekı yuksek onedenle cıkıyor orayı mesela 5725 kopek gıbı performansı var ama hıc cıkamadı desek yerı var hafıf cok hafıf geldı kendı gucune gore hemen patınaj yaptı yanı bu ıste gucle beraber agırlık vede cekı yukseklıgı cok onemlı bence .....
benim sahsı gorusume gelırse traktor alırken en onemlı olan tarktorun ısınıze hıtab edebılmesıdır hangı tarktor ne kadar fazla makınaya cvp verebılıyor o benım ıcın cok onemlıdır bana gore yenı traktorlerın hepsıde cok ıyı ama td85nh vede tumosan ozellıklerı vede ısyapma acısı ıle cok yonlu vede kullanıslı bır traktordur yanı hersey tarla sumekten ıbaret degıl cesıtlı aletlere cvp verebılmesıde cok onemlıdır traktorun buda kendı sahsı gorusum...

ağır abi link=topic=29426.msg261135#msg261135 date=1268419047' Alıntı:
Konu iki sayfa olmus yorumları okudum mf yok söyle böyle diye yazmış bazı üyeler gorduk yere göye sığdıramadığınız ay yıldızlı erkuntu :) mf nin çıktığı yere kadr çıkamadı uzun lafın kısası çekemeyenler ya anten taksın yada mf alsın :D ben herg yapmaya gidiyorum kalın sağlıcakla arab-*-*

agır abi çok iddalı olmuş acıklaman :) ama allahtan derinkuyulu üyelerimizden'yukeritarim' gereken acıklamayı yapmış :)) yani çokta guvenme mf ne :)

artı orda acık bişey var erkunt tam 15bg daha güçlü 288 den sadece 10-15 metre aşagıda durdu ve durma nedeninide anlayamadım aslında traktör cıkıyordu adam aniden frene bastı traktör hatta ileri dogru basıldı sonra durdu.. yani orda şoförle alakalı bi durum var.. servet orda olacaktıki görecektin :)) o nimet bizim burda her yere cıkıyor tekçekeri hemde şoföründe iş yok bence fazla gaz verip traktörü erken patiye düşürdü.... jd2030 un 2 tekerlekli saman römorkuyla çıkmadıgı yeri o taş dolu römorkla cıktı bizat gördum :)

ceya023 link=topic=29426.msg261175#msg261175 date=1268422701' Alıntı:
agır abi çok iddalı olmuş acıklaman :) ama allahtan derinkuyulu üyelerimizden'yukeritarim' gereken acıklamayı yapmış :)) yani çokta guvenme mf ne :)

artı orda acık bişey var erkunt tam 15bg daha güçlü 288 den sadece 10-15 metre aşagıda durdu ve durma nedeninide anlayamadım aslında traktör cıkıyordu adam aniden frene bastı traktör hatta ileri dogru basıldı sonra durdu.. yani orda şoförle alakalı bi durum var.. servet orda olacaktıki görecektin :)) o nimet bizim burda her yere cıkıyor tekçekeri hemde şoföründe iş yok bence fazla gaz verip traktörü erken patiye düşürdü.... jd2030 un 2 tekerlekli saman römorkuyla çıkmadıgı yeri o taş dolu römorkla cıktı bizat gördum :)
Çok güvenme derken güvenim sonsuz ki motorları çiftledim :) Ben ne gördüysem onu yazdım ceya 023 kardeş senin gördüklerinede bnde gözümle görmeden inanmam :) bak ağzınla diyorsun 15 bg daha güçlü diyorsun mf den ama nafile kullnıcı hatası motora bi etken midir evet etkendir yarışı kaybettirirmi ettirir orda servette olsa zeynepte :) olsa ne oldg gördük :D