Traktöre GPS Tavsiyesi

%50 hibe kapsamında otomatik dumenleme fiyati soran oldumu acaba hic? Trimble aklimi kurcaliyor. Amayor olarak bile bakinca mazot tohum gibre ilac derken 5 6 senede kendini amorti edecek gibi geliyor bana bu hibe kapsaminda?
Sizlerin dusuncesi nedir?
Evet hibe kapsamında

En az 150 dönüm arazi isteniyor

@marican22 , @dwil

arkadaşlar benim GLO2 sadece GPS uydularına bağlanıyor, GLONASS bağlanmıyor. Sizde de durum aynı mı?

Android GPS Connector uygulaması üzerinde sinyal kalitesini DGPS olarak alabilirsem hassasiyet +-1 metre olarak görünüyor. Bunun altına düşemedim.
Dgps eski teknoloji. RTK gibi bir şey yok mu seçeneklerde?
Ayrıca görülen uydu sayısına dikkat edin. Bir konum belirleme için minimum 4 uydu görülmesi gerekir. Bunun üstündeki sayılarda konum doğruluğu artar. Ayrıca GPS sinyalleri ağaç fazlasya multipet etkisi yapar. Ağaçlardan çok kırılır. Bunlar da konum doğruluğunu azaltan etkenler

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
@marican22 , @dwil

arkadaşlar benim GLO2 sadece GPS uydularına bağlanıyor, GLONASS bağlanmıyor. Sizde de durum aynı mı?

Android GPS Connector uygulaması üzerinde sinyal kalitesini DGPS olarak alabilirsem hassasiyet +-1 metre olarak görünüyor. Bunun altına düşemedim.
Sadece 5 tane gps uydu gördü. Normalde baya bir uydu çıkıyordu. Glonass yoktu. Apartmanların arasında denediğimden de olmuş olabilir belki de. Ya da başka bir durum var.

Dgps eski teknoloji. RTK gibi bir şey yok mu seçeneklerde?
Ayrıca görülen uydu sayısına dikkat edin. Bir konum belirleme için minimum 4 uydu görülmesi gerekir. Bunun üstündeki sayılarda konum doğruluğu artar. Ayrıca GPS sinyalleri ağaç fazlasya multipet etkisi yapar. Ağaçlardan çok kırılır. Bunlar da konum doğruluğunu azaltan etkenler
Açık alanda 15 kadar uyduya bağlanıyor. Rtk için düzeltme sinyali gerek bu cihaz sadece alıcı görevi görüyor.