Traktöre GPS Tavsiyesi

alan y
Tabletin dahili GPS i ile istenen verim alınması zor. O yüzden ben harici olarak Garmin GLO2 bluetooth gps, bir tablet ve "Alan Yönlendirici" programı kullanıyorum.
yönetici program ücretli mi hocam
Gps alınır hocam o kolay sayılır ama önemlı olan program
hem kullanımı hemde ücreti varmı varsa ücreti ne kadardır deger mi yani
bu sene işlerden dolayı babam ilaçladı ve baktım bir tarla da çok motor izi olmuş o yuzden seneye kullanmak istiyorum kısmet olursa

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Zannediyorum ki 3mt lik bir ekipman olduğundan dolayı biraz şaşma oluyor, anten(garmin glo2) iyi ama daha iyi bir program bulmak gerekiyor..
Sağlıklı olması için ekipmanın daha mı geniş olması lazım hocam. İlaçlama makinası her türlü geniş de gübreleme işi nasıl oluyor hocam. Bir kaç metre genişlikteki ekipman neticede.

• Beğen
Kayseri tarım fuarında çelikel firmasının otomatik dümenlemesini inceledim rakipleriyle aynı özellikleri sağlıyor fiyatı 15 bin euroydu. Avanajı ise tek fiyatta herşeyi sağlıyor oluşu. Topcon ve trimple de üyelik ücreti biraz canınızı sıkabilir çelikelde herşey fiyata dahil.

• Beğen
Otomatik dümenleme ile GPS arasındaki fark merdaneli çamaşır makinesiyle tam otomatik çamaşır makinesi arasındaki farka benzer
Merdaneli çok yıkarsan elbiseyi yırtar, az yıkarsan kiri çıkarmaz, suyunu kaynatıp kendin koyarsın, deterjanı kenidin ayarların vs vs vs. Bu işe tam kendini adapte etmezsen her yıkamada farklı bir sonuçla karşılaşırsın ancak tam otomatik makinede her seferinde ne kadar masraf yapacsğın da ne kalitede temizlik elde edeceğin de bellidir.
Otomatik dümenl3menin asıl meselesi öngörülebilir, planlanabilir üretime geçişi sağlamasıdır. Otomatik dümenlemeyle her sene aynı tohum, aynı mazot, aynı zaman, aynı gübre gider.asıl mevzu planlanabilirlij zaten.bunun yanında gece işçiliği, toz-sis işçiliği, operatör konforu gibi ek faydaları vardır(bunlar tırıvırı kısımlar). Asıl mesele planlanabilir çiftçiliktir.
GPS değil, otomatik dümenleme tavsiye ediyorum.
Bugün gücünüz yetmiyorsa acele etmeyin iki sene üç sene sonra alın.bilişim ve yazılım teknolojileri en çabuk ucuzlayan şeylerden biri günümüzde.trimble-topcon hükümdarlığı bir sene içinde yıkıldı, çin menşeili ürünler kanser gibi yayılıyor.yakında otomatik dümenleme ucuzlayacaktır.
Ben e-survey'in EAS 301 pro isimli ürününü uzun araştırma sonucu aldım.tavsiye ederim.e-survey markası trimble ve topcon gibi haritacılık ve GPS üzerine ürünleri olan bir çin şirketi.servis hizmeti birebir karşılıklı, satıcı firmayı aradığınızda hemen online olarak cihaza bağlanıp canlı şekilde sorunu çözüyorlar

Son düzenleme:
arkadaşlar trimble , john deere gibi navigsyon otomatik dümenlemede ön aksonlar üzerine falanda birseyler takılıyor. bu garmin de sanırım öyle seyler yok. dümenleme için mi o aksesurlar?
Ön aks'a takılan şeyin adı açı sensörü.
Otomatik dümenlemenin opsiyonel bir parçası.bazı firmalar açı sensörünü opsiyon olarak sunuyor, bazı firmalar açı sensörünü direkt takıyor.
Benim cihazda direkt olarak taktılar.sonradan kablosunu koparttırdık dikkatsizlikten dolayı.servisi aradım durumu anlattım, açı sensörünü devre dışı bıraktılar, bana da aynı kablodan gönderdiler bir tane.herhangi bir fark görmedim, makinenin çalışma kalitesini hassasiyetini pek etkileyen bişey değil kısacası benim gözlemlediğim kadarıyla.hatta kabloyu attım bi kenara, sezonu açı sensörsüz kapattım.bi ara değiştircem kablosunu.

• Beğen
Ön aks'a takılan şeyin adı açı sensörü.
Otomatik dümenlemenin opsiyonel bir parçası.bazı firmalar açı sensörünü opsiyon olarak sunuyor, bazı firmalar açı sensörünü direkt takıyor.
Benim cihazda direkt olarak taktılar.sonradan kablosunu koparttırdık dikkatsizlikten dolayı.servisi aradım durumu anlattım, açı sensörünü devre dışı bıraktılar, bana da aynı kablodan gönderdiler bir tane.herhangi bir fark görmedim, makinenin çalışma kalitesini hassasiyetini pek etkileyen bişey değil kısacası benim gözlemlediğim kadarıyla.hatta kabloyu attım bi kenara, sezonu açı sensörsüz kapattım.bi ara değiştircem kablosunu.
siz belki tek tarafınkini kopartmışsınızdr diğer taraftan okuma yapıyordur belki.

• Beğen
Kayseri tarım fuarında çelikel firmasının otomatik dümenlemesini inceledim rakipleriyle aynı özellikleri sağlıyor fiyatı 15 bin euroydu. Avanajı ise tek fiyatta herşeyi sağlıyor oluşu. Topcon ve trimple de üyelik ücreti biraz canınızı sıkabilir çelikelde herşey fiyata dahil.
15 bin euro bile cok para oldu insan alırken cok kez düşünmek zorunda kalıyor:(

• Beğen
Bakın daha yılı dolmadan bile ucuzlamış
15 dolar fiyat çekilen ürün şu anda olsun olsun 8-9bin dolar civarıdır
Çelikel de çin menşeili firmalara üretim yaptırıp üzerine markasını basıyor
Zaten şu anda Amerika'nın karın ağrısı da o ya.çin gibi ülkeler teknoloji tekelini Rusya da enerji tekelini tehdit ediyor hatta tehditten öte yıktı, yıkacak

• Beğen