Traktörle 700 km yol

4 yıl önce bende kutahyadan traktor aldim
Ekipmanlari ile komple
5 tonluk 4 teker remork zor aldı malzemeyi
Normal kamyona sığmayacağı icin
Tır gerekiyordu
Tircı 120 km ye ozman 1000 tl istedi
2,5 saatte yuruterek getirdik depoda biaz yakit vardi ozman yolda 50 liralik aldik neredeyse bedava nakliyeye gelmisti

• Beğen
Tepkiler: beyfendi01
Birkaç ay önce td 65 traktörümüz bozuldu. Tamirden sonra, 44 km lik yol için yaklaşık yarım teneke yedi. Kullanıma bağlı olmakla birlikte, ortalama 1 litre ile 4,5 - 5 km yapmış oldu

Amcaya helal olsun, 700 km yola iyi dayanmış... Ancak o kadar yol, traktör için bile yazık diye düşünüyorum

Geçen hafta bende traktorumle buna benzer bir olay yasaimm.koyume 50 km ötede ikinci el 4.5 m dokum ve çap45 merdane buldum.nakliyeci 2500 lira istedi .Bende traktörumle depoyu fulleyip gittim .2 saatte vardım.giderken hızlı gittim.donerken haliyle ekipman olmasından dolayı koy yollarından yavaş döndüm iki buçuk saatte .toplam 100 km yol yaptım toplamda git gel dörtbucuk saat sürdü 33 litre mazot yakti Newholland T5040. Bu saatten sonra kamyoncu tirci olayı bitti.mecbur kalmadıkça eyvallah etmemeli.

Traktörün diyelim ki arızası var.
Çekerek traktör götürmek bizde yasaktır.
Mecburen çekici çağırıp servise indirmemiz gerekiyor.

Biçerdöver , Tucano 320 25 km/h , TC5070 32 km/h hız yapabiliyordu.
500 km İzmir , 300 km Susurluk , 300 km Bandırma, 300 km Tekirdağ, 200 km Gerede gibi yerlere yürüyerek gitme durumunda kalabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06