• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Trakyada Buğday ekimleri devam ediyor

Kolay gelsin bereketli olsun . Bir sorum olacak fır firla buğday ekip üzerinden sizin tirmikla karistirsak olur mu acaba.

Herkese teşekkür ederim
Bereketli olsun Allah biçmeyi nasip etsin
Kolay gelsin Gürcan bereketli olsun...
Kolay gelsin bereketli olsun. Üstüne halkalı tırmık çektin sanırım. Topaçları kırıp dümdüz yapmıştır.
Tırmıklarımızda halka yok olsa iyi olurdu yinede işçiliğin kötü olmadığını düşünüyorum
Bereketli olsun.
Buğdayda erkenci geççi çeşitler var.Nasip neyse odur,

Kasım- sonu ekilmeli bu sene buğdaylar cabuk gelisebilir.Kisa çok büyümüş olarak girme ihtimali var

Son kısmı tiller olacaktı yer biraz taşlı. Kazayagi için bütün taşları yukarı çıkarıyor dediler.

Son kısmı tiller olacaktı yer biraz taşlı. Kazayagi için bütün taşları yukarı çıkarıyor dediler.
Tiller,aysan çekilip , tarla biraz tavlandıktan, kuruduktan sonra ekim yapılabilir.Kaz ayağı kalın kesek çıkarıyor, tiller küçük parçalar.Tiller daha verimli olur.
Pullukla 10 cm sürülüp, tırmık çekilir ve ekim yapılabilir.Alabora çekilipte hazırlanabilir, ekipman durumuna göre işlem yaparsınız.Kolay gelsin.

Bir defa pulluk ile sürüyorum zaten şimdi tırmık, kazayagi, yada tiller alacam onun kararını vermeye çalışıyorum. Bilgilendirme için teşekkür led.

ben tiller tırmık çekip ektim ama tillerin ayaklarının arasında çiğ yer kaldı tiller aysan daha uygun

Üst Alt