Tümosan 4050 tavsiye edermisiniz

2ws 4050 almayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz.yada 4250
Merhabalar
Bende 4055 var çok memnunum
60 da mısır için kullanıyorum. 2350 saatte şuan 45-65 HP aralığındaki en iyi traktör olduğunu düşünüyorum. Biraz yere yakın olduğu için her malzemeyi istediğim yükseklikte kaldırmıyordu arka lastikleri söktüm attım yerine 14.9.28 taktım.

Eksileri klasik 2wd lere nispeten yere yakın, senkromeç yok vitesler cart curt geçiyor ama sorun yok, far sinyal, koltuk vs hoş kullanmak gerek ha birde su ile temas etme tente yoksa anında taktır yağmur yemesin.

Artıları 45 - 50 km falan hız yapıyor yolda mobiletleri falan geçip gidiyorsun çok şahane :D çekişi çok iyi. şu 240 olsun tt55 falan olsun 2-3 tane takar arkasına götürür. 3lü 12no pulluk ile çalışıyorum. Komşuda 8185 vardı 4lü 12no ile sürüyordu yanımda sök bakam dedik hart diye çekti şok olduk ikimizde. Bende 4 tane ağırlık takılı birazda sallı olduğu için ön kalkma vs hiç yaşamadım. 4 teker damperli 6-7 ton mısır + 2 ton boşu olan 2 arabayı banamısın demiyor çekip götürüyor istediğin yere. Rampa aşağıda seri 2 - 3 salma yok tın tın iniyorsun.

Daha hiç arıza yapmadı hoş kullandım traktörümü. Gücüne göre şeyler takacaksın 21li aysan, 9lu saban, 2.10 rotatiller vs. kullanmalısın. 4lü 12no gibi şeylerle zorlamazsan arıza yapacağını sanmıyorum. Bence başka şeyleri düşünme 4055, 4050 al derim. Şimdiden hayırlısı olsun.