tumosan 8095 üstünlügü erkunt 90 e full yenilgisi

Ynt: tumosan 8095 üstünlügü erkunt 90 e full yenilgisi

BABACANNN link=topic=63145.msg709082#msg709082 date=1361828139' Alıntı:
ayrica. hacimemis arkadasimzn da sadece erkuntcular genellemesi haric. kirici bi cumle kurmadi die dusunuorum ki erknt kulaln. bazi arkadaslarimz .. tumocular genellemesyle .. cok kez tacizde bulunmustur...
boşver babacan kardeş
kimin ne yazdığını okuyan arkadaşlar görüyor ahkam kesenleride görüyor tartışmaya değmez helede böyle erkunt deyince zıplayanlarla.

hacımemiş link=topic=63145.msg709190#msg709190 date=1361857261' Alıntı:
boşver babacan kardeş
kimin ne yazdığını okuyan arkadaşlar görüyor ahkam kesenleride görüyor tartışmaya değmez helede böyle erkunt deyince zıplayanlarla.

tabi kardesim. amacimiz. kavga gurultu degil ama.. konu yazan kisilerin istrdikleri cewaplari alamayinca. strese giriolar anlam vermiorum .. ki tumo ile. erkunt. iyi kotu türk mali... ben ikisinide kullanmadim ama. tumo daha hosuma gidio. ki. elin. nh si bile turk fiat la anlasirken. ... bu ikisi nie anlasamio bilmiorum.. ikisinin amblemindede turk bayragi war... yazikk yanii ...

ayrica madem kiyaslamak istiolarsa parasina gore traktrle kiyaslasnlar. mesela john deere.. ya nh tl serisi.. felan... yada fergusonun 3. phantomlaryla... yarissin tarlada buyuk ihtimal sadece stop lambalarini gorurr...

BABACANNN link=topic=63145.msg709196#msg709196 date=1361861022' Alıntı:
ayrica madem kiyaslamak istiolarsa parasina gore traktrle kiyaslasnlar. mesela john deere.. ya nh tl serisi.. felan... yada fergusonun 3. phantomlaryla... yarissin tarlada buyuk ihtimal sadece stop lambalarini gorurr...
varsayımlarda bulunacağınıza bir kullanıcıya danışssanız daha iyi etmezmisiniz. mesela önceden phantom şimdi erkunt veya tümo kullanan brine veya phantomla erkuntu bir arada kullanan birine vb. ama bunu yapmak yerine elini karaya batırıp sürüyorsun etrafa bu yanlış.hiç bir bilginiz yok 2 makina hakkında da orası belli. ama 2 kişi 2 gündür amaçsızca burada yorum yapıp duruyor biri öbürünü onaylıyor.size bir atasözü ile karşılık vermek gerekiyor ' ' körler sağırlar birbirini ağırlar ' ' devam edin siz. ;D

dostum benim yorumum bu .. herkes bildigini okur... gelelim ikincisine..
ne benim yorumum seninkini nede senin yorumun bnm dusuncemi degistirr.. o yuzden . ogretme akilla kimse basarili olamaz ki... sen benim demem le erkuntu satacak yada ben alacak degilim..
maksat birilerini elestirmense saygi duyarim.ayrica. kimin nekdr yorum yapacagi konusunda soz ve hak sahobo degilsin olamassinda ... yorumuna saygi duyarim ama sana iyi bana kotu bukadr basit...

Türk Fıat ı Trük malı sanan kişiler burda Tümoyu savunuyorya ben onu anlamıyorum.Demişsinizki erkunt fiyatının motorlarıyla yarışsın.Yarışsın.Şu an 5420 mf nin kaç para oldugunu bilen varmı yok.Ben söyleyim 110 bin tl.Hadi sokalım haşmetle tarlaya 5420.
Amacım küçük hpli traktörle büyük hpli traktörü karşılaştırmak degil arkadaşa cevap vermektir yanlış anlaşılmayayım.

BABACANNN link=topic=63145.msg709196#msg709196 date=1361861022' Alıntı:
bunu erkunt için dediysen hiç görmedin galiba erkuntun daha gaz vermedn rölantide pullk çektiğini

yanlis anlasilacak bi durum yok kardesim .. olgun olmak lazim. benim bakmadigim bi yerden bakmissin dogrusun ... o sekilde haklisin da.. ben en basta erkuntu kotulemk icn. solemedim kendi trktrmn sanzimanida o fakat tumoya surekli satasmalarina anlam veremiorum.. ikisinnde tam turk olmadigini elbette biliorum fakat dgrlerine gore yerli sayilirlar... buda bi gercek... demek istedgm.. konforda felan tumo erkunta kafa tutamaz fakat .kuvvete gelince tumo daha yirtici. gbi. ha kullanmiom ama kulaktan duyma degil ben bicerciyim iyi kotu gezmedigm sehir. koy kalmio oralardaki. gorduklerimi soyluorum ben . otrup. bu boyle su soyle sanirim die deil yanii

BABACANNN link=topic=63145.msg709422#msg709422 date=1361894723' Alıntı:
yanlis anlasilacak bi durum yok kardesim .. olgun olmak lazim. benim bakmadigim bi yerden bakmissin dogrusun ... o sekilde haklisin da.. ben en basta erkuntu kotulemk icn. solemedim kendi trktrmn sanzimanida o fakat tumoya surekli satasmalarina anlam veremiorum.. ikisinnde tam turk olmadigini elbette biliorum fakat dgrlerine gore yerli sayilirlar... buda bi gercek... demek istedgm.. konforda felan tumo erkunta kafa tutamaz fakat .kuvvete gelince tumo daha yirtici. gbi. ha kullanmiom ama kulaktan duyma degil ben bicerciyim iyi kotu gezmedigm sehir. koy kalmio oralardaki. gorduklerimi soyluorum ben . otrup. bu boyle su soyle sanirim die deil yanii

Erkunt her zaman kendi hp sinden büyük traktörlerle kıyaslandıgı için bu durum orataya çıkıyor.Şimdi mesela 8175 le 80.4 ü kıyaslayalım.Foruma soralım.Herkes objektif olsun 8175 diyen 1-2 kişi anca çıkar.forumda 8095 le kıymet 90 ı kıyaslayalım yine aynı durum ortaya çıkar.Saglamlık desen yine.Şu birkaç senedir çıkan tümosanların malzeme kalitesini hepimiz çok iyi biliyoruz.He arıza çıkmıyacak diye bişey yok bu iş makinası illaki çıkarda Tümolarda biraz fazla.Ama şuda var Tümosan da parasının motoru diye rahatlıkla diyebilirim.Yani özetleyecek olursak parası olan gitsin erkunt alsın paraya kıyamayan tümo alsın.