Tümosan 8185 Erdoğdu gezisi :)

Ynt: Tümosan 8185 Erdoğdu gezisi :)

Güzel Paylaşım Nail, Bu Tip Eski Kalıntılar Bizim Buralarda Hemen Hemen Her Yerleşim Yerinde Baya Var :)
Buldun mu Bişeyler Sen de ? :) Gerçi Senden Önce Çok Gelip Giden Olmuştur Oraya, Varsa Bişeyler de Bırakmamışlardır :)

Paylaşım için teşekkürler Nail yakışıklı çıkmışsın.Erdoğdudaki mağaraların hepisini biliyorum zamanında tünelleri gezmişliğimiz var hatta bizim köydeki mağarayla bağlantısının olduğu söyleniyordu alakası yokmuş köydeki tünellerin sonuna kadar gittim kapalı tüneller insan eliyle yapılmış belli.Aksarayın birçok bölgesinde bu şekilde mağaralar var tam tarihini bilmiyorum ama ıhlara vadisindeki kilise mağaralar romanın zulmünden kaçan hıristiyanların sığındığı mağaralarmış belki bu mağaralar ö dönemden kalmadır.

memory43 link=topic=72865.msg847322#msg847322 date=1392482170' Alıntı:
güzel paylaşım Nail bu arada ufakdan kazı yapmışsın gibi :) bişeyler çıktımı :D
yok be abi bize bırakırlarmı adamlar iş makinasıyla kazmış gitmişler biz rast gele denk geldik bi inceledik arkadaşla
alipasalierkan link=topic=72865.msg847338#msg847338 date=1392483400' Alıntı:
Güzel paylaşım. Hep birlikte bu tarihi eserlere sahip çıkmak lâzım. Hİç bir yetkili gelip bunları kontrol etmedi mi acaba? Kazı falan yapmadılar mı?
hiç bir yetkili gelmedi gelenler sadece tarihi eser kacakçıları :D
köy olarak sahip cıkmak lazım aslında ama günü gününü tutmuyor delik deşik ediyolar her yeri
rocky link=topic=72865.msg847441#msg847441 date=1392489618' Alıntı:
antik yerler, esrarengiz olaylar çok ilgi çekici oluyo. :) Paylaşım için teşekkürler nail.
bu son fotodaki yeri daha önce bilen yok son bir kac sene içinde obruk biçiminde küçük caplı göcükler meydana geliyor tahminen tünellerin havalandırması..
Arkadaşla içini temizleyip girdik biraz video cektim ama arkadaş azını tutamadı küfür etti onuda paylaşmak istemedim..
önümüzdeki hafta sonu içini iyice araştırmayı planlıyom baya maceralı oluyo videoları paylaşırım :D
omerfarukkoc link=topic=72865.msg847740#msg847740 date=1392506877' Alıntı:
Güzel Paylaşım Nail, Bu Tip Eski Kalıntılar Bizim Buralarda Hemen Hemen Her Yerleşim Yerinde Baya Var :)
Buldun mu Bişeyler Sen de ? :) Gerçi Senden Önce Çok Gelip Giden Olmuştur Oraya, Varsa Bişeyler de Bırakmamışlardır :)
yok abi biz gezmek için gidiyoz oralara ama kazanlar buluyo demekki kazıyo yerin altındada baya bi şeyler var kimse bilmiyormuş buraları ;)
hacimmet link=topic=72865.msg847762#msg847762 date=1392529034' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Nail yakışıklı çıkmışsın.Erdoğdudaki mağaraların hepisini biliyorum zamanında tünelleri gezmişliğimiz var hatta bizim köydeki mağarayla bağlantısının olduğu söyleniyordu alakası yokmuş köydeki tünellerin sonuna kadar gittim kapalı tüneller insan eliyle yapılmış belli.Aksarayın birçok bölgesinde bu şekilde mağaralar var tam tarihini bilmiyorum ama ıhlara vadisindeki kilise mağaralar romanın zulmünden kaçan hıristiyanların sığındığı mağaralarmış belki bu mağaralar ö dönemden kalmadır.
evet abi böyle söylentiler var ama bazı tünellerin sonu bilinçli kapatılmış devamı kesin var ;) inş buraların tanıtımını yapacaz :D

KamilAydın link=topic=72865.msg847786#msg847786 date=1392538354' Alıntı:
Traktore mankenlik yapmissin bea ;D
el boşluğu başa bela :D

tümosan 8095 link=topic=72865.msg848440#msg848440 date=1392646400' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler.
fotolardaki insan kafası iskeletini allah rızası için bi cukura bari gömseydiniz kardeşim yazık günah.hangi dine mensup olursa olsun ,ölüye saygı sevapdır.
haklısın abi düşünemedik ama ben pek cesaret edemem :D