tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

Ynt: tümosan 90.80 ile kubota m9540 kapışması

Chn_Ozce link=topic=47188.msg451898#msg451898 date=1318022300' Alıntı:
evet.neden sordun?
Merak ettim 2nizede kanım kaynadı o nerelerde birde nekadar yakınsınız izmirlileri severim ben aydınlıyımda...

Chn_Ozce link=topic=47188.msg451902#msg451902 date=1318022507' Alıntı:
:D aydının neresinden? aynı köydeyiz.
Aydın koçarlı tarafından da merkeze yakınım..Siz menderes tarafındamıydınız girişte onun bana 65 46 ağırlık sözü vardı bi ara uğrucam alıcam o ağırlıkları araba sıkıntılıydı gelemedim :D

ey satocan 6020 kaç para 2. elleri delta ya da plas modellerini her türlü alırsın kubotaya para verene kadar üste paran da kalır sana(5 tane kubataya bedel) siz 100000 bini sokakatan topluyorsunuz herhal sokağın adresini banada ver bana da lazım ayrıca 5 yıl traktöre niye çalışim dükkandan çıkar çıkmaz 15000 aşa iniyor 1-2 sene sonra yarı yarıya zarar öde 50000 bini 65000 binden sat 32000 bine 3 senelik zarar kimin abi onun yerine peşin 70-66 fiat al 74-80 tümasan al 5503 jd al 35-40 milyar arası her türlü uyar fiat hariç ikiside krediye uygun ne gerek var çok yakın arkadaşım 0 traktörün kazığını bu şekilde yedi az daha bizde alacaktık daha çok örnek var bide anlamadığım nokta vatandaş düne kadar fiat ya da mf 4*4 başka arazili traktör yoktu şimdi beğenmiyorlar şu yok bu yok ulan düne kadar ne kulanıyodunuz da konuşuyorsunuz eskilerini beğenmiyorsunuz eskilerin sağlamlığı dayanıklılığı (fiat ford jd vs ) fiyatı gibi var mı en azından dünya zarara sokmuyor adamı ileri geri shutle kolu bizim biyerimize girer biz almıyalım bizim traktörlerden uzak dursun ......ayrıca kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş mustafa abi

ortaam link=topic=47188.msg451905#msg451905 date=1318022641' Alıntı:
Aydın koçarlı tarafından da merkeze yakınım..Siz menderes tarafındamıydınız girişte onun bana 65 46 ağırlık sözü vardı bi ara uğrucam alıcam o ağırlıkları araba sıkıntılıydı gelemedim :D
menderese yakın sayılırız.

Bu kadar gürültü arasında benim yorumumu kimse merak etmez ama ben gene de bir yorumda bulunayım.

1. Kubotayı kullanan eleman özellikle de hidroliğin acemisi gibi, sanki hidrolik hassasiyeti çalışmıyor.
2. Tümosan a nazaran Kubota dünyanın pekçok ülkesinde kendini kanıtlamış bir traktördür, traktör testlerine bir bakın, belli başlı tanınmış markaların arasındaki testlerde Kubota yı hep görürsünüz.
3. Her ne olursa olsun bu ve benzeri konularda kalp kıracak kelimeler kullanmaktan kaçınalım bir aile olduğumuzu unutmayalım. :)

ya arkadaşlar strse gerek yok.mesela herkes benim gibi düşünse ortalık Masseyden geçilmez ))) kimse başkası gibi düşünmek zorunda değildir.
Kimi derki bizim yörede new holland çok gider onu alır
Kimi derki japonsa sorunsuzdur gider onu alır.
Kimi derki ben valtradan nefret ederim,bayi bi ödeme planı çıkarır sevmeye sevmeye valtra alır.

Herkesin kendi traktörü kendine güzeldir.Yarışla,çekişle bugüne kadar bi yere varılmamıştır ve emin olun bundan sonrada varılmaaycaktır. uyy-*s

Ortalık epey karışmış :D .Benim de görüşüm kubotayı kullanan çok acemisi motorun büyük ihtimalle hidroliğini kullanmasını bilmiyor,ondan dolayı sorun yaşıyor.Yoksa motorun böyle gömülüp kalması ancak tek çekerlerde olur bolca,çiftçekerler bir şekilde yırtar gider.Ama tümosanın performansını da tek olarak değerlendirirsek gayet güzel.Arkasındaki pulluk turandı sanırım,o pulluğu öyle çekmek de her babayiğidin hakkı değil.

Çağrı link=topic=47188.msg452660#msg452660 date=1318227574' Alıntı:
Ortalık epey karışmış :D .Benim de görüşüm kubotayı kullanan çok acemisi motorun büyük ihtimalle hidroliğini kullanmasını bilmiyor,ondan dolayı sorun yaşıyor.Yoksa motorun böyle gömülüp kalması ancak tek çekerlerde olur bolca,çiftçekerler bir şekilde yırtar gider.Ama tümosanın performansını da tek olarak değerlendirirsek gayet güzel.Arkasındaki pulluk turandı sanırım,o pulluğu öyle çekmek de her babayiğidin hakkı değil.
1. adam o kadar gaza yüklenmişki çekmemesi mümkün değil zaten , hangi traktöre o kadar basarsan çeker ,
2. tümosanı kullanan adam gerçek sahibi motora alışkın hidrolik ayarlarını motoru nasıl kullanıcağını flan öğrenmiş kendi tarktörünün profesyoneli olmuş zaten ,
3. burda kubota bayisi muhtemelen köylüye deneme yaptırıyo ve kubotanın üzerinde trakörün daha A sını B sini bilmeyen bi çifçi var hidroliğin hassasiyetini bilmiyo nasıl ayar yapıcağını bilmiyo kısacası kubotanın acemisi olduğu için kullanmayı bilmiyo ....
Bu durum her şeyi açıklıyor sanırım..!

tümo çılğın yaw :D konfor ve güç değişik kategorilerdeki özellikler burada güç ölçümü yapılmışsa tümo öne çıkmış bana göre
şöylede bişey kafama takılıyor 100hp altı nekadar hidrolik shutle traktör görüp kullanıp şahit olduysam bana sanki biraz sağır gibi geldi baskı balatalı traktörlere göre bu sistem acaba bi güç kaybımı oluşturuyor anlayamadım :) newhollandın tla serileride aynı şekilde mf 5400 leride phantoma kıyasla beğenmiyolar .

şarklılı18 link=topic=47188.msg452747#msg452747 date=1318240906' Alıntı:
1. adam o kadar gaza yüklenmişki çekmemesi mümkün değil zaten , hangi traktöre o kadar basarsan çeker ,
2. tümosanı kullanan adam gerçek sahibi motora alışkın hidrolik ayarlarını motoru nasıl kullanıcağını flan öğrenmiş kendi tarktörünün profesyoneli olmuş zaten ,
3. burda kubota bayisi muhtemelen köylüye deneme yaptırıyo ve kubotanın üzerinde trakörün daha A sını B sini bilmeyen bi çifçi var hidroliğin hassasiyetini bilmiyo nasıl ayar yapıcağını bilmiyo kısacası kubotanın acemisi olduğu için kullanmayı bilmiyo ....
Bu durum her şeyi açıklıyor sanırım..!
Kapasitesi Varki çekiyorr son gaza basan her Traktör, çekmiyor malesef ;) Ama kubota kullanıcısının acemı oldugu bariz açık, hıdrolık hassasiyetını ayarlayamadıgını dusunuyorm.. Tabi bu pulluk Farkınada deyinmek lazım, unlu otomatık pulluk kubotada, Turan pullukta Tumoda. Her 2 pullukta topragı tutuyor yapışmiş Ama unlu pulluk daha ağir.. Tumo Sankı daha ufacık tefecık, kubotaaa ona gore daha yapılı gorunuyor :D

tümo çılğın yaw konfor ve güç değişik kategorilerdeki özellikler burada güç ölçümü yapılmışsa tümo öne çıkmış bana göre
şöylede bişey kafama takılıyor 100hp altı nekadar hidrolik shutle traktör görüp kullanıp şahit olduysam bana sanki biraz sağır gibi geldi baskı balatalı traktörlere göre bu sistem acaba bi güç kaybımı oluşturuyor anlayamadım newhollandın tla serileride aynı şekilde mf 5400 leride phantoma kıyasla beğenmiyolar .
aynen volkan dediğin gibi shutleli motorlar deprajlılara göre hantal gibi gözlemlerin doğru

Şimdi burda Cihan bilederimle biz kardeşiz :D O TÜMOSAN bölümü başkanı, ben KUBOTA bölümü başkanıyım. İkimizdede TÜMOSAN var. Onda 95-80 DTK 8175 S var. Bendede 74-80 DTK var. Öncelikle tarafsız olarak demeyecem fakat genel bir şeyler söyleyecem.
TÜMOSAN için;
* Motoru güçlü, fakat şanzumanı yetersiz. Konforu sıfır değil (-) lerde :D sadece 6 saat goblede çalıştım 1 hafta kalça ve ayak bileğimden dizime kadar ağrıdı. Şimdi ben tümosanı aysanda, pullukta,tırmıkta,goblede kullandım. Ne olduğunuda gayet iyi biliyorum. Çok yakıyor. Hele boşta bastırdın mı içiyor resmen.
KUBOTA için;
* Kubotayı pullukta vs işlerde kullanmadım. Fakat kullananları yakinen dinledim. Ayrıca yolda ve şovrumda kullandım. Sizlere içtenlikle söyleyebilirim. KUBOTA nın sadece dönüşü inanın çok pratiklik ve zaman kazandırıyor. Valtra ile denedim. Kubota ile tek seferde döndüğüm yerde Valtra ile 3 manevra yaptım. Birde tarlada olduğunuzu düşünün. Toprak çiğnenir vs.
KONFOR için;
* Arkadaşlar eskiden çifçeker traktör almadan önce hangi motor olursa olsun yeter ki 4x4 traktör olsun diyordum. Fakat bunu alınca anladım. Kesenize göre traktör tabiki alırsınız. Ona hiç bir şey diyemem. Lafım bile olmaz. Fakat şu bir gerçek. Ben iyi bir şekilde motor kullandığıma inanırım. Çünkü merak var. Bunu Cihan bilederim iyi bilir. Konfor bir çifçi için vazgeçilmezdir. Nasıl ki bir Uzun yol Tır şöförü için tırının konforu önemli ise çifçi içinde önemli olmalıdır. Çünkü çifçinin işi hep traktör. Bir tarlada iş yaparken eğer makinanız konforlu ise siz bundan çok memnun kalırsınız ve güzelce iş yaparsınız. Fakat konforsuz ise işlerin bitiminde hastaneye gidebilirsiniz :D

Çok uzattım ama şu bir gerçek Lütfen bir markayı karalamayın kullanmadan. Bu video daki olay biraz şaibeli. Çünkü Tümosanların pompa ayarı ile 110 bg ye kadar çıktığını hepimiz biliyoruz. Böyle videoları tartışarak bir yere varamayız ki milletin malınada kötü dememeliyiz. Çünkü kalp kırılır buda hem dinen hem de insani açıdan iyi bir şey değildir. Bir deneme yapılacaksa adam gibi bir çekim olur ve doğru insanlar bindirilir. Selamlar :D