Tümosan 9115 üretimi durmuş

Tümosan 9115 in hakkında sitesinde hiç bilgi yok internette duyduğum kadarıyla kronik sorunlarını çozmek için kaldirmış yakin zamanda yeniden piyasaya sürecekmiş 9125 ise 1 yada 2 sonra çıkması planlanıyormuş.

Tüm modellerin üretimden kaldırılıp ,tüm kronik sorunların çözülüp eski Tümosan'ı getirmeleri dileğiyle...
Onun için ya fabrikayı büyük bir şirket alacak mahindra Agco gibi yada devlet tekrardan fabrikayı işletecek
Ucuz mal çok satış politakası sonuç bu oluyor işte
Servisler de en zengin ustalar tümosan servisleri 4 araba adam geliyor servise iş çok hergün traktör geliyor
Sorunu da kullanıcı hatası dediler mi bal kaymak oluyor hem traktör sat hem parça sat
Massey servisi hint masseyleri olmasa ekmek yiyemeyeceğiz diyor

Biz eski kronik arızalı ürünleri boşverdik yeni modeller sıkıntısız ona rağzıyız 2010 da 2009 model 75-80 aldım bir sene icinde başıma gelmeyen kalmadı 1 yıllık traktör şanzuman mı dağıtmadı kuyruk mili mi dağıtmadı bir yıllık traktör ondan yenileri düzeltsinler onada rağzıyız

Satış politikasını değiştirmeleri lazım bmw mercedes volksvagen gibi firmalar kronik arızası olan araçlarını toplatıyorlar bizde ise her markanın mutlaka bir kronik sorunu var
Tümosan şanjıman sorunu yerli nh fren sorunu erkunt duman atıyor gibi birçok sıkıntı var

Benim Erkunt (çalışma saati 40) kalkış viteslerinde vites değiştirip hızlanırken her vitesin ilk bir kaç saniyesinde duman atıyor.Geçenlerde şehir içi trafikte Hidromek kepçe gördüm,kalktıktan sonra hızlanırken aynı şekilde duman atıyordu.Anladım ki,bu bir Perkins motor klasiği.

Tümosan 2002 yılından sonra tüm modelleri ama tüm modelleri ile rezil. Sağlamlık sıfır. Bizde 99 model 7480 vardı taş gibiydi. 7 bin saat kullandık dayandı. 2002 den sonra cıkan modeller dayanıklılık değil ucuz maliyet cok kar politikası ile üretildiği için çürük

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Tümosan 2002 yılından sonra tüm modelleri ama tüm modelleri ile rezil. Sağlamlık sıfır. Bizde 99 model 7480 vardı taş gibiydi. 7 bin saat kullandık dayandı. 2002 den sonra cıkan modeller dayanıklılık değil ucuz maliyet cok kar politikası ile üretildiği için çürük
2002 yılı ülke için bir milat olmuş. Tümosanda bundan basiplenmiş anlaşılan. 🙂